Ako je možné bradavice odstrániť doma

Obsah

  V detstve si každý bol istý, že sa bradavice na ich rukách objavili po dotyku ropuchy a úbohé zviera bolo nechutné a strašné. Príčinou nepríjemných formácií na tele je však HPV (ľudský vírus papillomy), ktorý sa dostal do tela. Pretože výskyt bradavíc nie je zďaleka najhorším vývojom tohto vírusu, je lepšie poradiť sa so skúseným lekárom, ktorý vyšetrí vaše testy a konzultuje kožné lézie. Okrem toho to, čo sa vám zdá ako neškodná bradavice, sa môže ukázať ako vyvíjajúci sa zhubný alebo benígny nádor.

  Ak máte nepríjemné pocity alebo komplexy spôsobené bradavicami na rukách alebo tvári, kontaktujte dermatológa. Budete mať k dispozícii veľa možností, ako natrvalo odstrániť bradavice. Najobľúbenejšou a nie nákladnou metódou je kauterizácia dusíkom, inými slovami kryoterapia. Dermatológovia často radia pri laserovej kauterizácii, ale taký postup nie je pre mnohých dostupný, hoci vykazuje vynikajúci výsledok. Bez ohľadu na to, koľko metód moderná medicína ponúka, každý vie, že ľudia po stáročia bojovali proti rastu na koži. Bradavice môžete odstrániť doma pomocou liečivých bylín alebo špeciálnych prostriedkov.

  Typy bradavíc

  Pri výbere metódy na odstránenie papilomavostí je potrebné vziať do úvahy typ rastu.

  Existuje päť druhov bradavíc:

  1. Bežné alebo vulgárne. Častejšie sa vyskytujú vdieťa ako dospelý. Páči sa im, že sa neobjavujú na rukách, ale menej často na tvári (čo vyzerá obzvlášť nepríjemne). Najväčší z nich sa nazýva materský. Ak sa vám podarí odstrániť, zvyšok zmizne sám.
  2. Plochý alebo mladistvý. Takéto výrastky nevyčnievajú z kože, sú mäsovo sfarbené a objavujú sa častejšie na dlaniach, tvári a krku.
  3. Plantár alebo „kurča“. Častejšie sa objavujú na nohách a na rozdiel od iných druhov spôsobujú nepohodlie. Majú nepríjemnú štruktúru, pripomínajúcu karfiol, pre ktorý sa ľudia nazývajú „kurací zadok“.
  4. Senilné alebo seboroické. Z názvu je zrejmé, že „útočia“ iba na starších ľudí. Vyzerajú ako móla, pretože majú tmavohnedú alebo hnedú farbu.
  5. Condylomas. Vyskytujú sa v genitáliách, vždy vo veľkom a nie samostatne. Malé, ostré výrastky mäsovej farby nespôsobujú nepohodlie, ale časom môžu začať krvácať a spôsobovať bolesť.

  Samoliečba kožných lézií

  Ak sa rozhodnete doma odstrániť bradavicu, uistite sa, že nejde o malígny útvar. Ľudský papilomavírus je nebezpečný v tom, že môže vyvolať vývoj hroznej nevyliečiteľnej choroby. Ak lekár potvrdil, že rast nie je nebezpečný, môžete zvoliť metódu.

  Predtým, ako sa pokúsite „zabiť“ bradavice s ľudovými liekmi, môžete ísť do lekárne. Predávajú špeciálne gély, masti, náplasti, tekutinykauterizácia. Ak sa budete riadiť všetkými pokynmi, prejavia sa vynikajúce výsledky. Ale všetky uvedené lieky nie sú ani zďaleka lacné, takže sa oplatí odstrániť bradavice pomocou neškodných metód „babičky“. Často sú veľmi účinné a zároveň neškodné.

  Celandín

  V detstve sa lastovičník považoval za čarovnú rastlinu schopnú vyliečiť každú ranu pred našimi očami. Bohužiaľ to tak nie je, ale ukázalo sa, že bradavice je možné odstrániť lastovičkou. Na základe výťažku z tejto rastliny sa vyrábajú aj lekárenské masti na boj proti papilomavostiam. Jeho žltá šťava, ktorá tečie v kmeni, inhibuje rast „zlých“ buniek. Obzvlášť dobre bojuje s obyčajnými plochými bradavicami, ktoré často „vyskočia“ na dlane rúk, na chrbát ruky alebo na prst.

  Papillomu namažte 2-3 krát denne s bobúľovou šťavou. Musíte to urobiť od dvoch týždňov do troch mesiacov. Rýchlosť zmiznutia závisí od veľkosti a typu rastu. Ak sa chystáte priniesť obrovské plantárne bradavice, potom to bude trvať veľa času. A malá formácia na prste môže „odísť“ za pár týždňov.
  Táto metóda má nevýhodu: mäkkýš sa dá nájsť každodenne. Rastie hlavne vo voľnej prírode a iba v lete a teplej jeseň. Výsledok takého prírodného a bezbolestného ošetrenia vás však určite poteší.

  Ocot

  Kyselina octová sa tiež považuje za dobrý spôsob boja proti papilomavostiam, ale šetrí junemôžete ho pomenovať. Vyhorí rast a na jeho mieste môžu zostať malé jazvy. Ak sa chcete zaoberať papilomavosťami na tvári, vyberte inú metódu. Aby ste zabránili popáleniu octom v ďalšej časti pokožky, môžete si vytvoriť druh „šablóny“. V pravidelnej náplasti vyrežte otvor pre bradavice. Takže pri aplikácii octu na rast nezanecháte popáleniny pokožky. Tento postup sa musí robiť každý deň v noci až do úplného vyliečenia. Do octu môžete pridať aj trochu múky, aby ste vytvorili pastu, ktorá vyzerá ako cesto. Takýto „suchý zips“ musí byť prilepený priamo na papillomu a čakať, až vyschne a odpadne.

  Cesnak

  Počas obdobia zúriacej chrípky sa cesnak považuje za najúčinnejší ľudový liek. To všetko preto, že cesnak je prírodný antivírusový prostriedok. A bradavice nie sú ničím iným ako výsledkom vírusu, a preto môžu byť cesnakom zničené. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: cesnakovou šťavou alebo špeciálnou domácou cesnakovou smotanou. Ak ste príliš leniví na prípravu masti, môžete papilómy trieť ráno a večer (v noci) klinčekom cesnaku a rozdrviť tak, aby vynikla šťava. Po aplikácii si umyte ruky. Štipľavá vôňa zabraňuje mnohým zaspať.

  Masť sa pripravuje takto: cesnak prechádza rozdrvením, zmieša sa 1 čajová lyžička cesnakovej kaše s čajovou lyžičkou roztaveného bravčového tuku a 4 čajové lyžičky octu. Ak na podrážke rozmazávate bradavice, urobte to v noci a nasaďte si špičkovú špičku. Ak zápasíte s papillomouprstom alebo rukou, budete ich musieť pripevniť obväzom.

  Zemiaky

  Táto metóda sa považuje za šetrnú a nebudete môcť odstrániť plantárne bradavice. Musíte nastrúhať dobre premytú koreňovú plodinu, ale iba 1 cm hornej vrstvy. Jadro nie je potrebné. Mriežka by sa mala naniesť na rast a zabaliť do lepiacej fólie a navinúť obväzom. Ak odstránite bradavice z nôh, jednoducho si navlečte ponožky na noc. Zemiaky môžu odstrániť papilómy na tvári bez rizika stavu pokožky. Táto metóda je bezpečná aj pre dieťa, ktoré lekári sami neodporúčajú, aby horeli papilomaviry dusíkom alebo laserom.

  Aloe

  V lekárstve, konkrétne v dermatológii, aloe nie je rovnaké. Ak chcete odstrániť bradavice, musíte aplikovať obklad z rastlinnej kaše cez noc najmenej mesiac. Pred aplikáciou je potrebné pokožku napariť ľahkým roztokom sódy. Vezmite čajovú lyžičku sódy a rozpustite ju v pohári teplej vody. Prst položte do roztoku na 10 minút. Ak je papilloma na nohe, potom dajte nohu do misky s roztokom. Po naparovaní pokožky naneste obklad a budete mať možnosť „odviezť“ aj obrovský kuracie bradavice.

  Všetky vyššie uvedené metódy nefungujú tak rýchlo ako postupy v dermatologických miestnostiach. Majú však veľa výhod: bezpečnosť pre zdravie a absencia potreby minúť veľké množstvo. Nie každý rast si vyžaduje zásah a iba lekár môže rozhodnúť, či má odstrániť papilómu na jednom mieste alebo na inom mieste. Ale ak sa rozhodnete urobiť taký krok, teraz viete čomôžete nudiť bradavice bez poškodenia zdravia.