Ako dostať osu z balkóna

Obsah

  Mnoho obyvateľov bytových domov čelí problému - vosy na balkóne. Situácia je obzvlášť komplikovaná, ak sa z nej stane úľ. Vosy z balkóna je možné odstrániť, ak sa uchýlime k radikálnym opatreniam.

  Čo potrebujete vedieť, ak sa na balkóne navinula osa

  Toto je veľmi nebezpečný hmyz. Pri ochrane hniezda môžu napadnúť dospelého, dieťa alebo domáceho maznáčika. Nie je potrebné zavolať špeciálnu službu - môžete ich odstrániť sami. Čím skôr sa zapojíte do vyhladzovania, tým ľahšie sa ich zbavíte.

  Keď si všimli osy na balkóne, prvá vec, ktorú treba urobiť, je zistiť, odkiaľ pochádzajú. Pravdepodobne je v okolí úľ. Nachádza sa v tajnom a tichom rohu, na prvý pohľad neviditeľný.

  Balkóny s osami sa často vyberajú s príchodom jesene. V chladnom počasí ženy vyhľadávajú pohodlné a teplé bývanie. Zasklené balkóny vo svojej kvalite dokonale padnú. V zime spí osa a aktivuje sa na jar. Najlepšie, ak sa hniezdo zistí v čase vytvorenia. Potom má minimum hmyzu a jeho odstránenie nie je ťažké.


  Aby nedošlo k náhodnému zakopnutiu o hniezdo, ktoré by spôsobilo agresiu obyvateľov, je potrebné študovať najobľúbenejšie miesta osy na balkónoch viacposchodových budov.

  Tento priestor:

  • pod oknom;
  • pod stropom;
  • pod odkvapom pred balkónom;
  • odtokové potrubia;
  • pod balkónom;
  • medzi stenou a dekoratívnymi materiálmi;
  • pod podlahou;
  • v horách odpadkov, ktoré sa zvyčajne hromadiav priebehu rokov.

  Na rozdiel od včiel, osy uprednostňujú bývanie v hniezdach. Vyzerajú ako sivý alebo čierny kužeľ s voštinami. Ich identifikácia je dosť ťažká - stačí si všimnúť, kde sa jednotlivci kŕdlia. Ak po polhodine pozorovania nebolo možné nájsť obydlie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nachádza mimo domu - balkón môžete preskúmať z okna. Potreba zamerať sa na hlášky.

  Ak vynecháte okamih začiatku výstavby hniezda, bude ťažké sa k nemu dostať neskôr - osa sa zväčší a ochotne zaútočia na osobu a budú sa brániť.

  Najlepšie metódy boja

  Neodporúča sa používať humánny spôsob, ktorým je pohyb hniezda, aby sa zbavil vos na balkóne. Existuje vysoké riziko otravného hmyzu a zostania s uhryznutím. Je najpravdepodobnejšie úplne ho zničiť.

  Ak sa balkón často nepoužíva, môžete použiť najúčinnejšiu metódu - leptanie. Pre neho musíte postaviť návnadu. Vezmite plastovú fľašu a urobte do nej štrbinu. Vo vnútri je pivo riedené medom. K tekutine sa pridá kyselina boritá alebo borax. Takáto zmes je skutočným jedom pre osy. Návnada by mala byť umiestnená blízko úľa v tme, keď hmyz spí. Dvere na balkón sú pevne zatvorené. Mali by ste byť pripravení na to, že návnada rýchlo zmizne - nasledujúci deň bude potrebné doplniť zásoby. Zabije takmer celú populáciu vos, vrátane lariev a kráľovien.


  Boj proti osám je potrebný iba radikálnymi metódami
  .

  Nebezpečnejším, ale nemenej účinným spôsobom, ako sa zbaviť osy na balkóne, jezapáliť hniezdo. Môže sa použiť, ak je hniezdo umiestnené zvonku, na tehlovej stene alebo na vrchu, ďaleko od horľavých materiálov. Mali by ste nájsť fľašu s rozprašovacou fľašou, naplniť ju benzínom alebo petrolejom, veľkoryso posypať horľavou kvapalinou na hniezdo. Horí to za pár sekúnd. Je vhodné vykonať postup v noci, až kým nie je aktívna osa, ktorá krútila úľ. Ak sú v blízkosti koberce, plasty, tapety, textil, nábytok, je lepšie zvoliť inú metódu.

  Na neutralizáciu osy sa hniezdo s nimi môže umiestniť do vody. Postup je možné vykonať iba vtedy, ak hniezdo visí na prístupnom mieste na strope. Je potrebné zvoliť kapacitu, do ktorej sa zmestí kryt osy, a do nej ostro spustiť. Môžete nosiť odolné rukavice a hniezdo vyberať vlastnými rukami alebo použiť zálohu. Táto metóda je vhodná nielen na ničenie vos, ale aj sršňov.

  Pri použití montážnej peny je možné rýchlo a ľahko neutralizovať hniezdo sršeň na balkóne. Všetko, čo je potrebné, je vyhodiť s tým hniezdo. Aj keď túto metódu nemožno nazvať humánnou, je zaručené, že bude fungovať.

  Používanie chemikálií

  Antiseptiká sú ďalšou účinnou zbraňou proti vosám. Ale ich použitie je oveľa ťažšie. Je potrebné pripraviť silné balenie, rozprášiť látku v ňom. Balenie sa hodí na hniezdo a opatrne utesní všetky otvory pomocou pásky. Hmyz sa nebude môcť dostať von. Balenie sa nesmie otvárať niekoľko hodín. Počas tejto doby jednotlivci zomrú. Akýkoľvek silný odpudzovač hmyzu v domácnosti, vrátanesprej WD - 40.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rýchlo odstrániť modriny z tváre doma

  Pomôžu tiež chemikálie, ako napríklad:

  • Raid;
  • Cucarach;
  • Získať;
  • Karbofos;
  • Minap 22;
  • ​​
  • Exekútor;
  • Raptor;
  • Tetrix Sinusan.

  Najlepšie je zvoliť aerosóly alebo kvapalné koncentráty rozpustné vo vode. Prášok je neúčinný: jediný prípad, keď sa môže použiť, je príprava jedovatých návnad.

  Jednoduché záhradné prípravky proti škodcom tiež pomôžu vosi. Môžete použiť Cucaracha, Get, Delta Zone. Švábový gél je tiež vhodný. Môžu zvládnuť priestor okolo hniezda. Po vyskúšaní jedu ho hmyz prinesie domov, infikuje maternicu a larvy.

  Chemický výrobok sa na uľahčenie môže použiť na kôru melónu alebo melónu. Hmyz ich zje a zároveň jed. Je to ľahký a ľahký spôsob, ako sa zbaviť osika v hniezde na balkóne.


  Na zabíjanie bodavého hmyzu sa v priestoroch zúčastňujú odborníci

  Ak sú vosy navinuté, môžete použiť ľudový liek - sladkú vodu. Nalejte trochu vody do plastovej fľaše, pridajte cukor, všetko pretrepte. Fľaša je zavesená na balkóne. Krk je skrútený vekom a vo fľaši sú malé otvory. Vosy, ktoré cez ne prenikajú dovnútra, sa už nebudú môcť dostať von. Namiesto cukrového sirupu môžete použiť aj mydlový roztok.

  Bez ohľadu na použitú metódu po postupe zničeniauistite sa, že v hniezde nezostávajú žiadne živé osoby. Ak to chcete urobiť, potriasajte hniezdom alebo naň klepajte ťažkým predmetom. Ak sa od neho nikto neobjavil, operácia zničenia bola úspešná.

  Predchádzanie objavovaniu osy

  Aby ste sa v budúcnosti nestretli s problémom, mali by ste sa postarať o bezpečnostné opatrenia:

  • Odpadky načas zlikvidujte na balkón. V nej sa objavujú nielen osy, ale aj iný nepríjemný hmyz.
  • Musia sa vyplniť všetky medzery a otvory medzi izolačným materiálom, stenou a dekoračnými materiálmi. To nielen eliminuje prenikanie lietajúcich tvorov do bývania, ale tiež šetrí teplo v dome.
  • Na odtokovú rúrku môže byť zvonka inštalovaná mriežka.
  • neglazované balkóny sa musia pravidelne kontrolovať. Keď ste si včas všimli hniezdo alebo jeho konštrukciu, môžete rýchlo a bez problémov zničiť nepozvaných hostí.
  • Vosy takmer nikdy nezačínajú na čistom balkóne. Ak sa o neho postaráte, sledujte hygienu, bodavé bytosti sa neobťažujú.

  Bezpečnostné opatrenia na vyhubenie hmyzu

  Ak bolo ťažké vyriešiť problém sami, môžete sa obrátiť na špecialistov. Špeciálny tím za primeraný poplatok ušetrí nielen osy, ale aj ďalšie škodce.

  Viacnásobné bodnutie môže byť smrteľné. Preto je pri odstraňovaní nepriaznivého stavu života dôležité dbať na bezpečnostné opatrenia. Postupy by sa mali vykonávať v ochrannom obleku, v rukaviciach a maske. Najlepší čas pre nich je noc, keď hmyzzle vidia a spia. Všetko musí byť urobené rýchlo, kým nebudú mať čas pochopiť, čo sa deje. Dvere do bytu musia byť otvorené, aby bolo možné schovať sa, ak sa niečo pokazí. Ak nastala vyššia moc, musíte ísť čo najďalej, až kým sa hmyz upokojí. Po určitej dobe môžete skúsiť znova.

  Ak sa na balkóne nachádza iba jedna osa, nemali by ste si robiť starosti: s najväčšou pravdepodobnosťou ide o ojedinelý prípad. Najlepšie je chytiť hmyz a vypustiť ho. Môžete vziať sklenenú nádobu, zakryť ju osou na skle alebo stene, umiestniť plochý predmet a odstrániť ju už mimo okna.

  Keď veľa ľudí spanikárilo, keď videli, že osy robili hniezdo na balkóne. Hoci je problém vážny, dá sa vyriešiť v krátkom čase, ak sa budete usilovať.