Ako dostať myši z domu

Obsah

  Majetok, zásoby a vzhľad domu nie sú ani zďaleka kompletným zoznamom vecí, ktoré môžu myši zničiť. Aj jeden hlodavec môže letnému obyvateľstvu spôsobiť značné škody. V krajine sa môžete natrvalo zbaviť myší, ak nájdete dôvod ich vzhľadu a úplne zničíte nepozvaných hostí.

  V prípade, že sa usadia siví škodcovia

  Je nepochybné povedať, či na mieste hlodavca existuje nejaké letné bydlisko. Myši sú dobre maskované, objavujú sa iba v noci a schovávajú sa, keď sa ľudia približujú. Majitelia, ktorí navštívia chalupu cez víkend, je nepravdepodobné, že by ich mohli odhaliť.

  Najčastejšie sa v obytných budovách usadzuje domorodá myš alebo hraboša poľná. Pozná sa tým dlhým čiernym pásom prepichujúcim chrbát. Hlodavce sa množia v žmurknutí oka a spôsobujú nenapraviteľné škody na zásobách, veciach a záhrade. Jedia všetko za sebou - od mydla po sviečky.


  Existujú dva dôvody, prečo sa chvosta sťahuje do domu - nedostatok jedla a hľadanie strechy nad hlavami
  .

  V prvom prípade sa odpadky a otvorené vrecia dodávok stávajú faktormi, ktoré priťahujú myši. Preto je také dôležité monitorovať čistotu a poradie stránok. Druhým je sucho a teplo, ktoré myši hľadajú.

  Šedí škodcovia si sami vytvárajú diery, prinášajú im jedlo. Po zbere sa sťahujú do ľudských domovov s príchodom chladného počasia. Hneď ako príde teplo, hlodavce sa vrátia tam, odkiaľ prišli - na polia, lúky a močiare.

  Dôležité!Špicatá plechovkanepoškodzujú iba nábytok a výrobky. Prenášajú choroby nebezpečné pre ľudí. Stravovanie potravín, s ktorými sa hlodavce dostali do styku, je prísne zakázané.

  Ako sa rýchlo zbaviť myší

  Každé druhé letné obyvateľstvo hľadá riešenie, ako dostať myši z domu. Vyberte si z týchto metód:

  • mechanické;
  • chemická látka;
  • populárne;
  • alternatíva.

  Každá z nich zabezpečuje fyzickú deštrukciu myši. Môžete si vybrať jemnú metódu, pri ktorej nezvaný hosť zostane nažive.

  Mechanická metóda

  Past na myši je najpopulárnejším spôsobom, ako sa zbaviť myší od nepamäti. Medzi jeho nevýhody patrí potreba získať chytené zviera. To môže byť nepríjemné pre pôsobivé povahy. Ak je v dome veľa myší, môže byť potrebných veľa návrhov. Myši sú inteligentné, takže sa môžu časom naučiť vyhnúť sa pasci.

  Existuje mnoho druhov pascí na myši. Starý typ modelu je zlý v tom, že západka sa pomaly zatvára a tlačí iba chvost hlodavca. Zachytí sa iba polovica myší. Je lepšie zvoliť aktualizované návrhy so snímačmi pohybu. Ich účinnosť je mnohokrát vyššia.

  Dôležité!Mŕtvica by sa mala z pasca na myši odstrániť iba so zapnutými rukavicami. Môžete si dať na ruky plastovú tašku. Po každom použití by sa mala past na myši dôkladne umyť.

  Stavba s návnadou môže byť vykonaná nezávisle. Hlavná vec nie je dať syr. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia sú pre neho myši ľahostajné.


  Je lepšie sa o to postaraťnávnada chlieb s maslom alebo arašidmi

  Na vytvorenie pasce musíte vziať plastovú fľašu a nakrájať na polovicu. Nádoba na pivo je najvhodnejšia - vôňa priťahuje myši. Nižšie je potrebné dať návnadu a namazať okraje fľaše olejom. K nim musíte pripojiť kartu, aby myš mohla stúpať do pasca na myši. Nebude ju schopná opustiť - jej labky sa rozdelia.

  Existuje aj iný spôsob. Musíte vziať sklenenú nádobu, cent a kúsok jedla. Na spodok položte niť s liekom, nádoba sa obráti hore nohami. Minca je nastavená tak, aby tvorila pohyb škodcu. Keď chce ochutnať návnadu, naruší sa rovnováha štruktúry a myš bude v pasci.

  Kartón je možné namazať lepidlom, ktoré naláka hlodavce, jedlo vložte do stredu. Na povrch sa nanesie lepkavá tekutina - myš na ňu dorastie a nebude schopná uniknúť.

  Past na myši by sa mala umiestniť na miestach, kde sú hlodavce najčastejšie počúvané. Zvyčajne sa jedná o tmavé kúty, ako aj miesta v blízkosti potravín.

  Chemické metódy

  Ak v krajine nie sú malé deti a domáce zvieratá, väčšina obyvateľov leta sa uchýli k použitiu jedov. Insekticídy - záruka úplného vymiznutia špinavých trikov. Zmiznú po dvoch týždňoch.

  Na trhu existuje veľa druhov jedov. Najpopulárnejšie z nich:

  • „Storm“ - tablety proti potkanom a myšiam. Sú rozmiestnené tam, kde je veľa výrobkov. Po 14 dňoch hlodavce opustia bývanie navždy.
  • Bactorodencid je bezpečným liekom pre všetky myši okrem myší. Vyrobené v tvare zŕn,obsahujúce smrtiace baktérie pre hlodavce. Ocas sa navzájom infikujú a čoskoro všetci potomkovia zomrú.
  • „Rat Death“ - je k dispozícii vo forme prášku, ktorý nepoškodzuje mačky, psy a ľudí. Je rozptýlená v údajných biotopoch hlodavcov. Náradie je nežiaduce dotýkať sa holými rukami.

  Dôležité!Pri použití ktoréhokoľvek z insekticídov sa musíte riadiť pokynmi. Je lepšie sa ďalej chrániť pomocou rukavíc a masky.

  Domáce prostriedky proti šedým myšiam

  Ľudia prišli s mnohými spôsobmi na odstránenie škodcov z domu. Používanie ľudových liekov je bezpečné a efektívne.

  Poľné byliny a rastliny pomôžu:

  • mäta;
  • čierne ríbezle;
  • cesnak;
  • čierny koreň;
  • tetrova hoľniaka;
  • bezinky;
  • vlašské orechy;
  • palina;
  • mrzuté.

  Rastliny musia byť sušené a schované v tmavých rohoch, pravidelne vymieňané za čerstvé. To odradí myši

  V myšiach nory sa môžu rozložiť bavlnené vankúšiky namočené v petroleji, amoniaku alebo silici mäty piepornej. Štipľavý zápach nemá rád chvost. A tiež nebudú spokojní s použitou výplňou pre mačky. Môže byť rozptýlená po celom webe.

  Ak zabudnete na myši, pomôže vám nasledujúci recept. Roztavený tuk sa kombinuje s múkou, uhličitanom bárnatým. Zo zmesi sa vytvoria gule. Sú tlačené do otvorov, kde myši žijú, alebo sú roztrúsené vedľa potravy.

  Tmel zmiešaný s múkou sa môže použiť proti myšiam. K prísadám sa pridá voda.až do vyčerpania, a tiež robiť gule.

  Hlodavce nemôžu vydržať zápach drevného popola. Ak rozptýliate látku pod podlahou, po krátkej dobe nechcení hostia odídu. Popol vážne poškodí chodidlá hlodavcov. Pokúšajú sa olízať to, iba zhoršujú svoju situáciu.

  Humánne metódy

  Moderné zariadenia vám umožňujú zabudnúť na problém bez toho, aby ste sa museli uchyľovať k zabíjaniu myší.

  Prečítajte si tiež: Ako dostať hady z letnej chaty

  Často sa používali tieto zariadenia:

  • Pomoc pri odpudzovaní škodcov: Navrhnutá pre malý dom. Nepoškodzuje obyvateľov ani zvieratá.
  • Ultrazvukový repellový zemný repelent UP-1515. Vytvára zvuk, ktorý je pre ľudské ucho neviditeľný, ale pre škodcov škodlivý. Všetko, čo musíte urobiť, je iba zapojiť zariadenie do elektrickej zásuvky.

  Existujú repelery s rôznym dosahom pôsobenia, ktoré sa používajú v interiéri aj na záhrade, na záhrade, v pivnici. Ich cena a výkon sa líšia. Je potrebné venovať pozornosť zariadeniam Pest Ridgekt a GRAD A-1000. Vytvárajú elektromagnetické vlny, ktoré desia myši. Niektoré modely môžu vystrašiť nielen myši, ale aj malé domáce zvieratá.

  Z dôvodu odstrašenia môžete hudobné centrum v krajine zapnúť na plnú hlasitosť. Hluk má zlý vplyv na hlodavce - radšej opustia problémové miesto.

  Na nájdené diery myši je možné vyliať chlór. Šedí škodcovia netolerujú jeho vôňu, podobne ako mäta naplnená alkoholom.


  Dym z sírovej bomby pomôže zbaviť sa škodcov

  Ak dym dámy zostane v dome na chvíľu, všetky myši opustia budovu. Nevýhodou tejto metódy je, že dva dni sa nebudú môcť v krajine nachádzať. Táto metóda sa môže použiť na čistenie pivnice myší pred zásobami zásob.

  Volej myš môže byť odvrátená od dreveného domu ešte predtým, ako do nej vstúpi. Aby ste to dosiahli, mali by ste okolo rastlín zasadiť harmanček, mätu, bezinky a čierne ríbezle. Myšiam sa tieto rastliny nepáčia - nemôžu preniknúť do pivnice, záhrady alebo zeleninovej záhrady. V zime je užitočné zasekávať sneh okolo stromov. Zabráni to hlodavcom dosiahnuť kôru, ktorú obvykle kŕmia.

  Preventívne opatrenia

  Aby myši odišli a nevrátili sa, je potrebné z času na čas vykonať profylaxiu v krajine. Musia sa dodržiavať jednoduché pravidlá:

  • Z záhrady vyberte zvyšky plodín. Je užitočné inštalovať vzduchotesné odpadkové koše, skladovať potraviny v špeciálnych nádobách. Nenechávajte jedlo ani otvorené kohútiky.
  • Včasné zavretie dier a štrbín v dome, cez ktoré môžu prejsť hraboše. Je vhodné inštalovať ochranné mriežky na vetranie a potrubie. Všetky dostupné vstupy by sa mali upchať pohárom s lopúchou alebo kameňmi.
  • Získajte domáceho maznáčika. Mačka aj pes úspešne zvládajú inváziu šedých špinavých trikov. Musíte si však zvoliť plemená, ktoré zachovali lovecké pudy.

  Rozlúčiť sa s nepríjemným šuškaním v noci a rozmaznaným nábytkom je jednoduché - len ukážte horlivosť a používajte osvedčené metódy. A potom je myš dlhása neobjaví v súkromnom dome alebo v letnej chate.