Ako dostať mravce z kúpeľa

Obsah

  Kúpeľ je obľúbeným miestom na oddych. Počas naparovania tela dostáva človek fyzické a emocionálne potešenie. Užívanie procedúry však môže byť narušené mravcami plaziacimi sa po drevených laviciach. Tento hmyz pochádza z Etiópie, vlhkej a teplej krajiny. Kúpeľný dom alebo parná miestnosť je vynikajúcou voľbou pre vylepšenie domácnosti. Je vždy teplá a vlhká.

  Mnoho majiteľov verejných inštitúcií a domácich parných kúpeľní sa pýta, ako sa zbaviť mravcov v kúpeľnom dome. Musí sa to urobiť čo najrýchlejšie, pretože hmyz prenáša rôzne infekcie, baktérie a vírusy. Výskyt hmyzu vo verejných kúpeľoch môže oslabiť autoritu inštitúcie. Mravce radi jesť drevo, čo určite povedie k poškodeniu materiálu. Vďaka stabilnej zvýšenej vlhkosti je spodná strana dosiek, ktoré obklopujú miestnosť, pokrytá tenkou vrstvou plesne. Hmyz sa živí zmäkčeným stromom.

  Základné metódy kontroly

  Ak jeden mravec, ktorý sa náhodou dostavil do bytu, nespôsobil nebezpečenstvo, potom alarmom je pár hmyzu, ktorý vchádza do kúpeľov. „Skauti“ informujú svojich príbuzných o dostupnosti jedla a čoskoro navštívi celú kolóniu. Pre úplné vyhladenie mravcov je potrebné zvoliť správnu bojovú stratégiu.


  Najskôr je potrebné zistiť, kde sa nachádza ich biotop. Je potrebné hľadať praskliny, praskliny, hľadať pod drevenou podlahou

  Pri spracovaní drevakúpele s chemickými prípravkami, hmyz zmizne iba na pár mesiacov. Po poslednom zvetrávaní insekticídu sa mravčie kolónie vráti. Aby ste dosiahli čo najdlhší výsledok, musíte použiť súbor metód: zostaviť špeciálne pasce, ošetriť miestnosť chemickými insekticídmi a použiť ľudové prostriedky na zabránenie opätovného naplnenia kúpeľa mravcami.

  Chemikálie

  Chemikálie sú k dispozícii vo forme pasty (gélu), kriedy, aerosólu a prášku. Každý liek má vlastnosti aplikácie. Cena a spôsob pôsobenia liekov sa líšia.

  Gély sú k dispozícii vo forme naplnenej injekčnej striekačky alebo pravidelnej skúmavky. Liek sa aplikuje bodovo v miestach častého preťaženia husacích hrčiek. Popularita gélov je spôsobená ich rýchlym pôsobením a nízkou cenou. Najobľúbenejším gélom je Veľký bojovník. Má kontaktno-črevný účinok. Ak pracujúci mravec doručí „maternicu“ do maternice, existuje šanca zničiť celú rodinu mravcov. Výrobca zaručuje úplné vymiznutie mravcov po 3 dňoch.

  Najobľúbenejšou pastelkou je Mašenka. Toto je najlacnejší produkt na ničenie hmyzu, ktorý vykazuje vynikajúce výsledky. Aby sa mravce nedostali do kúpeľov, mali by sa nakresliť tenké čiary na prahu, v medzerách medzi drevenými doskami na lavičkách a na podlahe. Hlavná vec je, že krieda neprichádza do styku s pokožkou návštevníkov. Jedna pastelka stačí na vystrašenie a odstránenie mravcov z kúpeľa.

  Aerosól sa môže uplatňovať iba v danom obdobíkeď nie sú vo vani ľudia a teplota vzduchu nepresahuje 25 stupňov. Po nastriekaní nenavštevujte kúpeľňu 2-3 dni, kým nie je miestnosť úplne vetraná.

  Pasce spoločnosti „Raid“ alebo „Globol“ sú obzvlášť obľúbené. Podobajú sa malej podložke so vstupmi na hmyz. Vnútri je insekticíd so zápachom a chuťou, ktorý priťahuje mravce. Po návšteve takého „kŕmneho žľabu“ hmyz uhynie v priebehu niekoľkých hodín. Ak sú mravce navinuté vo vani, nezabudnite nastaviť pasce. V jednom balení sú 4 podložky. Toto množstvo je dostatočné na ochranu plochy 20 metrov štvorcových.

  Ľudové lieky

  Na odstránenie mravcov z kúpeľa je vhodnejšie použiť prírodné prostriedky. Po zahriatí sa chemické zložky nevyparia do vzduchu. Čím viac hmyzu začalo navštevovať parný kúpeľ, tým ťažšie bude vyhostiť ľudovými liekmi. Najobľúbenejšou ľudovou látkou je kyselina boritá. Predáva sa v ktorejkoľvek lekárni. S jeho pomocou sú pripravené rôzne návnady jedov.

  Prečítajte si tiež: Ako odstrániť mravce zo skleníka pomocou ľudových prostriedkov
  • Do mlynčeka na kávu nalejte 5 lyžíc cukor a 1 lyžička kyselina boritá. Jemné kryštály sa pomelú na prašný prášok. Sladká zmes by sa mala roztrúsiť v prasklinách medzi doskami na podlahe vane a na všetkých miestach, kde sa často vyskytujú husacie hrbole.
  • Zmiešajte 200 g mletého mäsa s 1 lyžičkou. kyselina boritá. Vytvorte mäsové guľky (priemer asi 1 cm) a rozložte ich po obvode kúpeľa. V žiadnom prípadeNezohrievajte rúru, keď sú návnady vo vnútri.
  • Pripravte roztok: vezmite 1 lyžicu na 1 šálku vody. cukor, 2 lyžice. med a 1 lyžička kyselina boritá. Kvapalina sa musí striekať pomocou striekacej pištole na dosky na laviciach a na podlahe. Po 3 dňoch vykonajte mokré čistenie, aby sa strom nelepil na sladkosti.

  Mravce sa obávajú voňavých rastlín. Môžete použiť vetvy paliny, mäty alebo bazalky.

  Musia byť položené na podlahu a vtlačené do všetkých trhlín medzi doskami. Môžete si pripraviť špeciálny roztok na báze éterického oleja mäty piepornej. Do pohára vody pridajte 10 kvapiek oleja a 3 lyžičky. detergenty na umývanie riadu. Nastriekajte miestnosť. Ak sú mravce v dohľade, nezabudnite ich striekať. Po 3 dňoch vykonajte mokré čistenie. Táto metóda je pre kúpeľ bezpečná. Po aplikácii zostane v miestnosti príjemná vôňa mäty.

  Ďalším populárnym a absolútne bezpečným liekom je odvar z vrcholov rajčiaka. Musíte zbierať kmene a listy paradajok, opláchnuť ich, odstrániť prach a nečistoty a variť na miernom ohni pol hodiny. Ochladený bujón sa vyleje do nádoby s rozprašovačom a sprejuje sa v kúpeľni. Po nanesení vývaru nie je možné vykonávať mokré čistenie.

  Prevencia

  Pri výstavbe vane je dôležité zohľadniť všetky bezpečnostné opatrenia. V miestnosti by nemali byť žiadne medzery. Po prvé, porušuje to teplotný režim a po druhé, škodcovia môžu vstúpiť do parnej miestnosti. Drevo použité na pokrytie stien, stropu, lavičiek a podláh musí byť ošetrené špeciálnym spôsobombez plesní. Po návšteve kúpeľa by miestnosť mala zostať čistá a uprataná. Zostávajúce jedlo priťahuje hmyz.

  Ak sa mravce objavili v domácej parnej miestnosti, môžete vyskúšať všetky ľudové metódy. Ak ste vlastníkom verejnej inštitúcie, nešetrite na výzve na kontrolu škodcov. Pomôže vám to udržať si prestíž a nezasiahnuť návštevníka do špiny.