Ako dostať jazero zo záhrady

Obsah

  Polní jazva alebo breza je častým návštevníkom záhradného pozemku. Zvláštnosťou lezeckej rastliny je to, že neumožňuje pestovanie ovocia a záhrad. Mnoho záhradkárov sa to snaží z dobrého dôvodu zničiť. Aby ste sa zbavili jazvy v záhrade, musíte vyvinúť veľké úsilie.

  Charakteristiky rastu, kvitnutia a distribúcie brezy

  Stonka jazvy dosahuje dĺžku takmer dva metre. Môže buď ležať na zemi, alebo omotať okolo všetkého, čo sa na ceste stretne. Korene rastliny sú široké a rozvetvené, takže zaberajú veľkú plochu. Loach má biele alebo ružové kvety, ktoré kvitnú v máji.


  Zbavenie sa rastliny v krajine je navždy dosť ťažké, pretože je odolné voči suchu, dažďu a mrazu. Obzvlášť často sa pestuje na poli zemiakov

  . Používa sa breza:

  • v poľnohospodárstve ako krmivo pre hospodárske zvieratá;
  • v medicíne ako liek na liečenie rán;
  • v krajinnom dizajne - na zdobenie tŕňov, verand a plotov.

  Pšenica rastie rýchlosťou blesku, pretože sa rozmnožuje koreňmi aj semenami. Semená klíčia z hĺbky 20 cm, korene sú hlboké 6 metrov. Breza miluje teplé počasie a opustené oblasti. Rastie na ílovitej alebo piesčitohlinitej pôde.

  Rastlina dobre chráni pred slnkom. Hustý a hustý zelený koberec pomáha skryť stránku pred zvedavými očami, ale tu končí jej výhoda. Ihneď, ako začne, musíš začať bojovať so švábomObjavil. Stav týždňa môže nepriaznivo ovplyvniť aj týždeň oneskorenia. Krídla „zabíja“ zeleninu, kvety a kríky, pričom z nich berie všetky užitočné stopové prvky. Je to priaznivé prostredie pre množenie rôznych záhradných predajcov, ktorí sa ľahko presunú k najbližším rastlinám.

  Ako sa zbaviť rastliny

  Ničenie rastlín je zdĺhavý proces, pretože aj centimeter koreňa zostávajúceho v zemi vyvoláva prudký rast lochov.

  Môžete sa zbaviť svinia:

  • biologicky;
  • mechanicky;
  • chemicky.

  Na dosiahnutie najlepšieho účinku je možné naraz použiť niekoľko metód. Toto úsilie teda určite nebude zbytočné.


  Najstarším, ale časovo najnáročnejším spôsobom získania brezy je vytiahnutie koreňov
  .

  Keďže môžu dosiahnuť niekoľko metrov, na uľahčenie procesu je lepšie použiť vidličku alebo lopatu. Skúsení agronómovia odporúčajú ďalší nástroj - rezač roviny Fokine. Mali by sa orezať najmenej raz týždenne. Tieto zariadenia neodrežú korene, ale jemne ich roztiahnu.

  Na jar a na jeseň môžete záhradu úplne vykopať a zozbierať roztrhané korene brezy. Ak sa šváb rozrástol, keď už sú plody vysadené, záhradníci sa uchýlia k každodennému bureniu. Zároveň odstránia všetky časti rastliny a spália ich. Semená sa sledujú zvlášť: ak sa množia na zemi, bude ťažké zastaviť šírenie jazvy.

  Niektorí záhradníci vyskúšajú stavy burín, zabúdajúc na to, že nestačí len rezanie koreňa - musíte vykopať aj pôdu.pod ním. Je dôležité odstrániť z pozemku najmenšie stopy rastliny: ak aspoň niečo zostane v zemi, porastú nové výhonky.

  Najlepší čas na odstránenie brezy je, keď na ňom ešte nie sú žiadne osivá. Aj keď sa rastlina pestuje na dekoratívne účely, po odkvitnutí musí byť úplne odstránená. Semená môžu klíčiť aj po troch rokoch.

  V boji proti jazere sa často používa nasledujúca metóda. Na jeseň sa v miestach sviežej rastliny položí hustý farebný poťahový materiál.

  Môžete použiť:

  Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť buriny a trávy naveky
  • ruberoid;
  • celofán;
  • slama s doskami položenými navrchu.

  Ak sadenice rastú na záhrade, robia sa odrezky. Kvôli nedostatku slnečného žiarenia nebudú brezové výhonky rásť. Po vykopaní stránky sa uvoľní z koreňov brezy. Stonky bez semienok na osivo sa môžu použiť ako mulč. Bolo dokázané, že organický materiál brezy lieči veľa druhov stromov.

  Agronómovia radi kombinujú túto metódu s inou: výsadba veľkých rastlín na mieste, ktoré si vezme všetky živiny pre seba, nenecháva väzivú riasu šancu na prežitie. Vylučujú látky v pôde, ktoré prispievajú k rozkladu buriny.

  Dobrý účinok sa dosiahne ošetrením plochy, na ktorej breza rastie, v octe. Môžete vykonať všeobecný alebo bodový postup. Pre nedostatok octu si môžete pripraviť roztok sódy. Pri striekaní nezabudnite striekaťvyskytli sa vo vzdialenosti 20 - 30 cm od zeleniny alebo kvetov.

  ​​

  Biologické metódy kontroly jazvy

  Jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako sa zbaviť brezy, je pestovanie zeleného hnoja v jeho rastovej zóne. Pestovanie škodcov ich neprelomí. Hustú trávu môžete pestovať výsadbou:

  • horčica;
  • repka;
  • ďatelina;
  • záchranná služba;
  • Bluegrass.

  Nielenže potlačujú jazvu, ale ničia aj iných škodcov. Siderata dávajú veľké objemy zelenej hmoty a klíčia v priebehu niekoľkých dní.


  Mulčovanie pôdy organickým materiálom je ďalšou účinnou metódou

  Na tento účel použite:

  • slama;
  • podania;
  • štiepky;
  • Chaff.

  Vhodný je akýkoľvek materiál, ktorý je pevne na zemi. Nechá sa niekoľko sezón s hrúbkou väčšou ako 15 centimetrov, potom sa vykope pôda a korene sa odstránia. Čím väčšia je záhrada, tým viac vlastník strávi.

  Chemické zbrane

  Bindweed miluje klíčenie na kyslých pôdach. Ak bude na jeseň pôda vápniť, budú rastliny na jar oveľa menšie. To je možné vykonať iba v prípade, že na mieste nebolo vysadené nič. Pridaním minerálnych hnojív sa breza potláča, pretože uprednostňuje pôdu s nízkym obsahom živín.

  Pomáha vyplniť pôdu soľou. V takom prípade je dôležité dodržať opatrenie - látka sa zo zeme na dlhú dobu vymyje. Mali by ste vziať kilogram látky, rozriediť ju v 10 litroch vody a naliať na miesta breza. Je potrebné mať na pamäti, že tento postup môže mať nepriaznivý vplyvúrodnosť Zeme.


  Problém sa vyrieši aj použitím herbicídov. Je potrebné ich používať v súlade s pokynmi

  Ak nastriekate látku na rastlinu, výhonky po dvoch týždňoch uschnú a vysušia.

  Je potrebné pripomenúť:by sa malo opakovať používanie herbicídov. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť tento účinok.

  Medzi záhradníkmi sú obľúbené tieto lieky:

  • Lintur;
  • Racidap;
  • Tornádo.

  Spracovávajú brezu počas vzhľadu kvetov. Predpokladá sa, že v rastline sa potom koncentruje najväčšie množstvo živín.

  Každý liek má svoje vlastné pokyny. Typicky sa 50 až 100 ml liečiva pridá do 10 litrov vody. Dávka je určená rastlinou, ktorá musí byť "vyliečená" z brezy. Ak s ňou urobíte chybu, budú to mŕtve kvety a plodiny, nie buriny. Pestovanie plodín možno chrániť pred chemikáliami tak, že sa pokryjú pohárom alebo plastom.

  Väčšina liekov je škodlivá pre ľudské zdravie, preto ich používajte opatrne. Hneď po nastriekaní nie je možné odstrániť výhonky. Je potrebné, aby sa do nich látka vstrebávala niekoľko dní a neutralizovala rast koreňov. Keď klíčky uschnú, môžu byť odstránené. Toto sa zvyčajne stáva po dvoch týždňoch.

  Rukavice by sa mali nanášať striekaním. Zvyšky musia byť zničené rozliatím zo záhrady.

  Aby sa zabránilo poškodeniu pôdy chemikáliami, opatrne s nimi každý list ošetrite a nestriekajte ho na zem. Cako preventívne opatrenie je najlepšie vykonať postup po zbere úrody.

  Hoci krásna breza vyzerá neškodne, je pre záhradu veľkým nebezpečenstvom. Súbor opatrení na zničenie si vyžaduje veľa času a úsilia, ale ak sa všetko urobí správne, natrvalo vás ušetrí od problémov vo forme burín.