Ako dostať domácich mravcov z bytu

Obsah

  Keď sa mravce prvýkrát objavia v dome alebo byte, začnite vymýšľať o spôsoboch, ako zaobchádzať s malým hmyzom. Ak invázia vstúpi do zanedbanej formy, bude veľmi ťažké zbaviť sa nepríjemných hrbolí hus. Malá skupina sa čoskoro zmení na obrovskú armádu. Z domu sa môžete zbaviť mravcov pomocou ľudových metód as použitím chemikálií. Je dôležité zvážiť citlivosť hmyzu na rôzne drogy. Vďaka svojej malej veľkosti prenikajú do všetkých trhlín. Obľúbené miesta sú však kuchyňa a kúpeľňa.

  Hlavné druhy

  V prírode existuje viac ako 12 000 druhov mravcov. Nie každý žije v Európe, a najmä nie všetky druhy sa dajú nájsť vo vašej domácnosti. Najčastejšie osadníkmi bytov a súkromných domov sú mravenci červení alebo faraoni. Z dôvodu neznášanlivosti na nízku teplotu uprednostňuje tento druh hmyzu v teplom byte.


  Druhy mravcov

  V dome sa okrem malých červených husích husi nachádzajú aj veľké čierne alebo červené mravce. Ich obvyklým prostredím sú záhrady, lesy, výsadby, záhrady a zeleninové záhrady. Vchádzajú do domu s jedlom, na vlasy zvieraťa alebo na ľudské oblečenie. Okienko a dvere môžu preletieť okrídlený hmyz. Ako sa dá odletieť s lietajúcimi mravcami nájdete tu.

  Každý z druhov má svoje vlastné vlastnosti. Hniezdo červených mravcov je na mieste ukryté pred ľuďmi. Žijú a rozmnožujú sa pod doskami, za panelmi.skrinky, v panelových stropoch medzi podlahami alebo v základoch. Je najťažšie odstrániť hmyz, ak je jeho hniezdo v susednom byte. Mravce aktívne cestujú z jedného bytu do druhého. Ak sa vedľa domu nachádza opustený byt alebo ľudia žijúci v zlej čistote, existuje riziko, že z ich bytu dostanete viac ako jeden druh hmyzu. Ako sa zbaviť invázie čiernych mravcov nájdete tu.

  Ako chovať mravce

  Výber metódy závisí od stupňa šírenia hmyzu a od finančných možností. Husí husi sa môžete zbaviť nasledujúcimi spôsobmi:

  • Zavolajte špeciálnu službu kontroly škodcov. Doma budú viesť vysoko kvalitné spracovanie. Výhodou je, že pomôžu odviezť hmyz navždy. Mínus - náklady na službu, ktorú si nemôže dovoliť každý.
  • Používajte aerosóly.
  • Na podlahu a iné povrchy naneste gélové insekticídy.
  • Ochranné línie nakreslite špeciálnou ceruzkou (kriedou).
  • Pripravte si pasce a pripravte pasce s insekticídmi doma.
  • Výroba návnad s ľudovými liekmi.
  • Mechanicky zničte mravce.

  Moderné odpudzujúce zariadenia sú v boji proti mravcom zbytočné

  Na trhu nájdete moderné zariadenia na odpudzovanie hmyzu pomocou ultrazvuku. Elektrické prístroje pomáhajú účinne bojovať proti komárom. Mravce sa neboja ultrazvukových vĺn. Zbavte sa ichmoderné príslušenstvo nebude fungovať.

  Pokiaľ je maternica v hniezde nažive, boj proti hmyzu sa neskončí. Malí jednotlivci, ktorí sa plazia pred ľuďmi, pracujú „vojaci“. Ich úlohou je získať jedlo pre kráľovnú. Ak chcete natrvalo odstrániť zdroj hmyzu v dome, musíte nájsť hniezdo a zničiť ho as ním aj maternicu.

  Služba ochrany proti škodcom

  Pomocou síl odborníkov sa budete môcť zbaviť problému čo najrýchlejšie. Odborníci majú v tejto oblasti určité skúsenosti. Sú vybavené potrebným vybavením a výkonnými insekticídmi. Chemikálie používané odborníkmi nie je možné kúpiť v obchodoch na domáce použitie. Je to nákladný postup, ktorý zaručuje vyhubenie aj veľmi veľkých kolónií.


  Iba špeciálna služba pomôže zbaviť sa mravcov rýchlo

  Službu môžete zavolať na spracovanie akéhokoľvek typu obytného priestoru: bytu, súkromného domu alebo malého domu v krajine. Tím dôkladne preverí územie. Vďaka skúsenostiam a vedomostiam rýchlo hľadajú miesto, kde sa hmyz likviduje. Odborníci určia, ako s miestnosťou manipulovať, a vydajú potrebné odporúčania. Po zákroku sa uskutoční posledné kolo bytu, domu alebo letnej chaty. Jedinou prekážkou v ochrane proti škodcom je neschopnosť spracovať susedné byty v prípade, že sa tam hmyz rozviedol.

  Aerosóly

  Použitie aerosólov je jedným z najjednoduchších a najbežnejšíchúčinné spôsoby zaobchádzania s rôznymi druhmi hmyzu. Hlavné je dodržiavať všetky odporúčania uvedené v pokynoch. Aby sa predišlo otrave, zvieratá sa musia odobrať z domu. Vyberte všetko jedlo a skryte riad v skrinke (najlepšie v sáčku). Na ochranu dýchacích ciest noste masku. Nastriekajte sprej po hmyzích cestách a na miestach, kde sa predpokladá, že sa nachádzajú hniezda.


  Aerosóly sú pomerne účinným prostriedkom na ničenie hmyzu v dome

  Takéto aerosóly sú pre človeka takmer bezpečné. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť alergická reakcia. Tento spôsob spracovania priestorov má jednu významnú mínus. Bez toho, aby ste našli hniezdo, nemôžete hmyz dlho vynášať. Po týždni začnú jednotlivé osoby opäť „navštevovať“.

  Najpopulárnejšie aerosóly:

  Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť domácich bĺch
  • Raptor. Multifunkčný nástroj. Pomáha zbaviť sa mnohých hmyzov plaziacich sa za deň.
  • „Získajte.“ Dostupné vo forme kapsúl. Po rozpustení požadovaného množstva produktu vo vode dostanete roztok na ošetrenie miestnosti od domácich mravcov. Účinná látka je aktívna 3 dni. Bezpečné pre ľudí a domáce zvieratá.
  • ​​
  • Boj. Pred striekaním schovajte jedlo, riad, vyberte domáce zvieratá z miestnosti. Spracovaná miestnosť musí byť uzavretá na pol hodiny. Je vhodné nevdychovať aerosólové výpary. Napriek príjemnému zápachu sa produkt môže objaviťbolesť hlavy.

  Gélové výrobky

  Gély sa dodávajú v skúmavkách so špeciálnou dýzou, ktorá je vhodná na použitie. Látka má sladkavú dochuť. Priťahuje hmyz. Po nanesení pruhu gélu pozdĺž mravčích ciest by ste nemali očakávať okamžitý výsledok. Toto je črevný insekticíd. Zabíja stvorenie potom, čo vstúpi do žalúdka. Pracovný mravec privádza otrávené jedlo do maternice. Takto máte šancu zničiť celú kolóniu.


  Gély proti hmyzu v tubách sú vybavené dýzou, ktorá uľahčuje aplikáciu výrobku

  Najobľúbenejšie gély:

  • Fas. Liečivo je diazinón. Jedná sa o insekticíd prichádzajúci do styku s črevom. Zníženie počtu hmyzu v dome je zreteľné druhý deň po aplikácii na trhliny a miesto údajného hniezda. O týždeň zmiznú úplne.
  • The Storm. Účinná látka (nebezpečná pre ľudí a zvieratá). Hustá biela pasta sa nanáša bodovo na biotopy mravcov. Uchovávajte produkt mimo dosahu domácich zvierat. Pomáha odstraňovať červené, čierne a červené mravce.
  • Globol. Chlorpyrifos je hlavnou účinnou látkou. Gél má príjemnú čokoládovú chuť a vôňu. Pomáha ničiť hmyz v dome.

  Ceruzky

  Ceruzky vo forme pasteliek sú najlacnejším, ale nemenej účinným prostriedkom na rôzne druhy hmyzu. Jedna pastelka stačí na „maľovanie“ celej plochy veľkého súkromného domu. Na miestach, kde sa vyskytujú najčastejšie, je potrebné nanášať tenké, sotva viditeľné pruhyobjavia sa husi. Prechádzka po prahoch a parapetoch, nohách kuchynského stola, nábytkových paneloch. A čo je najdôležitejšie, nevymažte nakreslené čiary. Krieda funguje dosť dlho.

  Najobľúbenejšou ceruzkou je Mašenka. Účinné látky - zeta-cypermetrín a deltametrín. Pomocné látky - sadra a krieda.

  Pasce

  Železiarstvá majú široký výber moderných zariadení na zabíjanie rôznych druhov plaziaceho sa a lietajúceho hmyzu. Nejde o pásky s muškami alebo zariadenia, ktoré šíria ultrazvukové vlny. Obidve zariadenia nepomôžu získať nepríjemné husacie kožušiny. Špeciálne pasce sa vyrábajú vo forme krabíc alebo „domov“ s návnadou vo vnútri. Jed sa pridal k dobrotám, ktoré pracovníci prinesú do maternice. Pasce sú užitočné najmä vtedy, ak vás mravce zriedka navštívia. Je nepravdepodobné, že by ste spravovali veľkú kolóniu.

  Najobľúbenejšie a cenovo dostupné pasce:

  • Combat SuperAttack. Účelom lieku je spôsobiť v kolónii epidémiu. Balenie obsahuje 4 lepiace pasti. Môžu byť umiestnené na vodorovnom alebo zvislom povrchu. Môže byť použitý vonku na chytenie záhradných mravcov, ktorí sa snažia vniknúť do areálu. Ak sa návnada objaví na ceste hmyzu, nebude môcť prejsť okolo.
  • Raptor. Výrobca zaručuje, že obal (6 nástrah) je dostatočný na ochranu plochy 20 metrov štvorcových. Toto sú pasce s dlhodobým pôsobením. Ničia šváby a iné plazeniehmyz.

  Ľudové lieky

  Aby ste sa zbavili nudných husacích hrudiek, môžete si doma pripraviť účinné lieky. Nie sú o nič menej účinné, ale bezpečnejšie a určite nie také drahé.

  Najlepšie recepty:

  • Hmyz môžete otráviť kyselinou boritou. Dá sa kúpiť v lekárni. Na prípravu roztoku potrebujete 1 šálku vody, 1 lyžičku. kyselina a 1 polievková lyžica cukor. Výsledný roztok sa lubrikuje alebo postrieka postrekom mravcov.
  • Zmiešajte živé droždie s cukrom a návnady umiestnite pozdĺž ciest hmyzu. Ak žijete v súkromnom dome, vložte návnadu do dverí. Zabráni tak vniknutiu hmyzu, ktorý žije pod domom alebo na záhrade.
  • Aby sa predišlo výskytu kolónie, byliny umiestnite s ostrou arómou: bobkový list, aníz, mäta alebo palina za kuchynský nábytok a na parapety. Môžete posypať škoricovým práškom. Táto metóda nepomôže odstrániť hmyz, umožní im to vystrašiť sa.
  • Varte 3 zemiaky a 2 vajcia. Varené žĺtky vyberte, rozdrvte ich vidličkou. Nastrúhajte zemiaky. Zmiešajte ingrediencie, pridajte 1 lyžičku. kyselina boritá a 1 polievková lyžica. cukor. Dôkladne premiešajte zmes a vlhkými rukami vytvorte malé gule. Položte gule mimo dosahu detí a zvierat. Nevhadzujte návnady do krajiny. Jedna guľa môže spôsobiť akútnu otravu u psa.

  Sweet Ant Bait

  Domáce výrobky môžu pomôcť zbaviť sa mravcov. Hlavná vec je, ženávnadu nejedol pes. Kyselina boritá je nebezpečná aj pre dospelých, malá dávka môže viesť k smrti malého zvieraťa.