Ako Corvalol ovplyvňuje tlak

Obsah

  Corvalol je číra, bezfarebná kvapalina so špecifickým aromatickým zápachom. Jedná sa o kombinovaný liek so tabletkami na spanie a sedatívami. Droga sa široko používa v krajinách bývalého ZSSR, ale západné krajiny ju radšej nahradia analógom Valocordin.

  Tento liek sa používa v stresových situáciách, v prípade nervového nadmerného zaťaženia, ako aj v podobných podmienkach v kombinácii s úzkosťou, panikou a tachykardiou. Corvalol je veľmi populárny nielen kvôli svojej činnosti, ale aj preto, že sa týka lacných liekov.

  Väčšina ľudí, ktorí zažívajú častý emocionálny stres, je hypertenzná. Zaujímajú sa o to, či Corvalol zvyšuje alebo znižuje krvný tlak, či sa môže použiť na skoky krvného tlaku (BP) a ako správne užívať liek. Všetky tieto problémy sú uvedené ďalej v článku.

  Zloženie a vlastnosti lieku

  Je dôležité pochopiť, že užívanie Corvalolu je často a nekontrolované nie je pre telo úplne bezpečné, pretože fenobarbitál je jeho súčasťou. Táto látka pomáha znižovať psycho-emocionálne vzrušenie centrálneho nervového systému. Fenobarbitál súčasne znižuje krvný tlak, spomaľuje srdcový rytmus. Osoba, ktorá užíva Corvalol, sa cíti mierne ospalá.

  Ďalšou zložkou lieku je mäta pieporná (olej). V tomtoplní funkciu vazodilatátora s liečivom, to znamená, že má vazodilatačný účinok a odstraňuje kŕče hladkých svalov. Corvalol tiež obsahuje látky obsahujúce bróm, ktoré majú sedatívny, hypnotický účinok a mierne antispazmodikum. Tieto zložky tiež prispievajú k znižovaniu krvného tlaku.

  Dôležité!Liek je dostupný vo forme tabliet a kvapiek.

  Je dôležité brať liek pod dohľadom odborníkov, pretože fenobarbital je skupina psychotropných látok. Je to jeho činnosť, ktorá vám umožní odstrániť nespavosť okamžite po užití kvapiek. Zvýšenie odporúčaného dávkovania je prísne zakázané!


  Forma uvoľňovania liečiva sa vyberá individuálne pre každého pacienta
  .

  Kedy sa užíva Corvalol?

  Existuje niekoľko úplne opačných názorov na drogu:

  • Corvalol by sa mal piť pri zvýšenom tlaku. Takže zvážte pacientov s hypertenziou, pretože liek vylučuje ich úzkosť, bolesti hlavy, pomáha znižovať srdcový rytmus pri tachykardii.
  • Na úpravu úrovne hypotenzie sa môže použiť niekoľko kvapiek Corvalolu. Tento názor patrí tým, ktorí trpia bolesťami hlavy, slabosťou a pocitom apatie pri nízkom krvnom tlaku.

  Obidve skupiny pacientov sa domnievajú, že liek má priaznivý účinok na organizmus práve vďaka účinku Corvalolu na krvný tlak. Nie je to však tak.Tento účinok je spôsobený vplyvom sedatívnych zložiek. Nasledujúce indikácie sa považujú za indikáciu užívania lieku:

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako liečiť vysoký krvný tlak
  • stav podobný neuróze sprevádzaný zvýšenou emotivitou a podráždenosťou;
  • poruchy spánku;
  • búšenie srdca;
  • záchvaty paniky, agresie, úzkosti, apatie;
  • zvýšený krvný tlak v dôsledku prepracovania alebo jednorazového nedostatku spánku.

  Droga sa nepoužíva na liečebné účely. Jeho zložky eliminujú iba príznaky a dočasne pôsobia na štruktúru mozgu. Atakcia hypertenzie sa zvyčajne vyskytuje na pozadí excitácie centrálneho nervového systému a liek inhibuje jeho aktivitu. Preto Corvalol znižuje tlak o 10 - 15 mm RT. Art. a odstraňuje závažnosť symptómov, ale nezbavuje pacienta samotnej choroby a príčin jej rozvoja.

  Kontraindikácie

  Corvalol sa nemá užívať pod vysokým tlakom v týchto situáciách:

  • prítomnosť precitlivenosti na účinné zložky liečiva;
  • terminálne štádiá poškodenia obličiek a pečene;
  • obdobie nosenia dieťaťa - možnosť prijatia sa posudzuje individuálne, pretože existuje vysoké riziko negatívnych účinkov na centrálny nervový systém dieťaťa;
  • kritická hypotenzia;
  • infarkt myokardu a zlyhanie srdca v terminálnom štádiu;
  • diabetes mellitus;
  • Zneužívanie alkoholua závislosť od drog;
  • závažná forma depresie.

  Diabetes mellitus je kontraindikáciou použitia Corvalolu, ak pacient užíva lieky znižujúce hladinu cukru alebo injekčne podáva inzulín. Kombinovaný účinok Corvalolu s týmito látkami môže vyvolať atak hypoglykémie (prudký pokles hladiny cukru v krvi).

  Dôležité!Bez ohľadu na to, či liek znižuje tlak alebo sa zvyšuje u konkrétneho pacienta, je zakázané podávať ho deťom a dospievajúcim.

  Pokyny na použitie

  Koľko kvapiek Corvalolu by sa malo vypiť pri vysokom tlaku, závisí od prítomnosti sprievodných príznakov. Ak pacient pociťuje úzkosť, pocit strachu alebo agresie, odporúča sa užívať liek v množstve 15 - 25 kvapiek 3-krát denne, bez ohľadu na príjem potravy. Liek sa zriedi malým množstvom vody. V prípade pridania tachykardie, bolesti hlavy musíte vziať 30-40 kvapiek.

  Kvapky sa môžu riediť nielen vo vode, ale tiež sa môžu aplikovať na kúsok rafinovaného cukru. Výber spôsobu užívania lieku závisí výlučne od chuťových preferencií pacienta. Niektorí nemusia dokonca piť vodu, zatiaľ čo iní potrebujú sladkosť, aby upchali nepríjemnú chuť lieku. Tabletová forma je tiež vhodná na použitie. Inštrukcia hovorí, že zmiernenie príznakov bude zabezpečené užívaním 3 tabliet denne, rozdelených do niekoľkých dávok.


  Corvalol by sa mal uchovávať mimo dosahu detí.

  Poruchy spánku.môže byť odstránená užitím 25-30 kvapiek lieku 40 minút pred tým, než idete spať. Liečivo sa vyznačuje kumulatívnymi vlastnosťami, to znamená, že účinné látky sa v tele akumulujú, čo vedie k postupnému zvyšovaniu účinku. Preto sa Corvalol neodporúča dlhodobo.

  A vďaka tejto droge je útok tachykardie menej výrazný. Za týmto účelom môžete užiť až 3 tablety naraz. Ak podáte tabletu pod jazyk a ak sa pomaly rozpustí, účinok Corvalolu sa zrýchli. Prvá dávka lieku by sa mala prediskutovať s ošetrujúcim lekárom, aby posúdil vhodnosť použitia lieku, vybral individuálnu dávku a uistil sa, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

  Prijatie so zvýšeným krvným tlakom

  Ako už bolo zrejmé, Corvalol jednoznačne ovplyvňuje ukazovatele tlaku. Potvrdením je zoznam indikácií na užívanie drogy, v ktorej sa nachádza položka „arteriálna hypertenzia“. Odborníci tvrdia, že hypotenzný účinok sa objaví do 30 minút po užití lieku a po kvapkách sa účinok vyvinie rýchlejšie ako po použití tabliet.

  Táto akcia je výsledkom relaxácie stien krvných ciev, ktorých kŕč je príčinou vzniku hypertenzie. V prípade diagnózy hypertenzie alebo arteriálnej hypertenzie sa Corvalol nemôže použiť ako jediné liečivo na boj proti patológii. Malo by sa kombinovaťliek s inými antihypertenzívami. Vstupné Corvalol s hypertenziou odstraňuje tinitus, pocit tlaku v hlave, znižuje počet na tonometri o 10-15 mm Hg.

  Corvalol pri nízkom tlaku

  Liek nezvyšuje tlak, preto by sa nemal používať na hypotenziu. Výsledkom užívania lieku je relaxácia cievnych stien a na pozadí zníženého krvného tlaku sú kapiláry u pacientov zvyčajne rozšírené. Užívanie Corvalolu môže zhoršiť iba pohodu pacienta.

  Niekedy hypotenzívni pacienti používajú lieky na nápravu porúch spánku. V takom prípade je potrebné zmerať hladinu krvného tlaku predtým, ako začnete užívať. Bude stačiť užiť 15 - 20 kvapiek lieku (zatiaľ čo pacienti s hypertenziou majú povolenie dvakrát toľko). V dôsledku pôsobenia Corvalola môže osoba trpiaca hypotenziou pozorovať výskyt závratov, pocit slabosti.

  Dôležité!Ak je tlak nižší ako 100 až 60, používanie drogy je zakázané!

  Predávkovanie, vedľajšie účinky a bezpečnostné opatrenia

  Pacienti obvykle liek dobre tolerujú, ale môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky, najmä ak sa dávka nedodrží. Môže sa vyskytnúť dýchavičnosť, slabosť, závraty, bolesť žalúdka, letargia, znížená srdcová frekvencia, záchvat nauzey a vracanie.

  Liek by sa nemal užívať s precitlivenosťou na žiadnu zo zložiek, pretože sa môže objaviť pacientalergická reakcia, ktorá sa prejavuje sčervenaním a svrbením kože. Pri absencii včasnej pomoci je možné vyvinúť Quinckeho edém.


  Liek je vydávaný z lekárne bez lekárskeho predpisu

  Príznaky predávkovania:

   77) nevoľnosť;
  • zmätené vedomie;
  • dýchacie ťažkosti;
  • zvracanie;
  • strata vedomia.

  Neodporúča sa užívať liek dlho, pretože jeho náhle zrušenie môže viesť k výskytu abstinenčného syndrómu, ktorý je podobný príznakom kocoviny. V tomto prípade sa pacient stáva agresívnym, emocionálne nevyváženým a veľmi vzrušujúcim. A tiež užívanie Corvalolu by sa nemalo kombinovať s vedením vozidla.

  Záver

  Corvalol je cenovo dostupný liek a možno ho kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Počas užívania drogy je však potrebná opatrnosť. Liek pomáha pacientom s hypertenziou znižovať počet tonometrov a zmierňovať sprievodné príznaky, zatiaľ čo pacienti s hypotenziou by nemali Corvalol používať ani ho používať v malých dávkach a pod dohľadom odborníka.