Ako čistiť žuvačku z oblečenia: efektívne spôsoby

Obsah

  Žuvačka môže osviežiť dych za pár sekúnd, ale ešte rýchlejšie môže nenapraviteľne poškodiť vašu obľúbenú vec. Jedna sekunda stačí na to, aby lepkavá látka prenikla hlboko do vnútorností tkaniva a pevne tam sedela. Ak ste vy alebo váš rodinný príslušník konfrontovaný s takouto nepríjemnosťou, nezabudnite zistiť, ako odstrániť žuvačku z vášho oblečenia bez toho, aby ste ju museli čistiť. V priebehu rokov sa ľudia naučili veľa spoľahlivých a vysokorýchlostných spôsobov, ako ušetriť veci doma.

  Ak naliehavo potrebujete odstrániť zvyšky žuvačky z oblečenia, nemusíte sa báť a vyskúšať všetky vymyslené metódy. Pamätajte, že výber tohto postupu závisí od farby a typu látky. Ak ste prilepili elastickú pásku kusom látky na topenie, potom nebudú fungovať všetky metódy. Všetky horúce metódy na umývanie žuvačky sú pre vás kontraindikované. To isté sa dá povedať o vlnenej textílii a akýchkoľvek jemných materiáloch (satén, hodváb, šifón).

  Všetky metódy, ktoré múdre ženy v domácnosti vynaložili na zbavenie sa žuvačky na odevoch, možno rozdeliť do troch kategórií. Prvou je studená metóda. Medzi ne patrí vloženie pokazeného predmetu do mrazničky alebo ošetrenie žuvačky kúskom ľadu. Druhou kategóriou sú horúce metódy. Sú rozmanitejšie, ale nie sú vhodné na nič. Medzi ne patrí použitie prúdu horúceho vzduchu, žehlenie alebo žehlenie postihnutej oblasti. Tretia kategória sa spracúva rôznymi spôsobmi. S takýmito metódami stojí za to byťako opatrné je to možné, pretože žuvačku môžete odstrániť z oblečenia, ale namiesto toho zanechajte vyblednuté škvrny. Mali by zahŕňať ošetrenie acetónom alebo alkoholom, chemickými sprejmi alebo prírodnými olejmi.

  Mraznička

  Toto je najobľúbenejší spôsob odstránenia žuvačky z džínsov, ak ste si to nevšimli a nedostali sa na ňu v dopravnom prostriedku alebo na iné verejné miesto. Rifle sa musia zložiť, zabaliť do normálneho jednorazového vrecka a umiestniť do mrazničky na 1 hodinu. Tento čas stačí na úplné zmrazenie a bolo ľahké ho odstrániť z tkanív. Väčšina ďasien by mala spadnúť sama o sebe a najodolnejšie častice je potrebné oškrabať ostrým predmetom. Robte to opatrne, aby ste nepoškodili tkaninu.


  Vložte predmet do mrazničky

  Kocka ľadu

  Ak je znečistený predmet príliš veľký na to, aby sa zmestil do mraziaceho priestoru. Nalepenú gumu môžete jednoducho ošetriť ľadovou kockou. Stačí na minútu držať ľad na pružnej časti, aby úplne zamrzol. Potom ju musíte odtrhnúť z tkaniny pomocou kefy s tvrdými štetinami.

  Táto metóda je zvlášť vhodná pre prehozené alebo vlnené kabáty, kožušiny, ovčie kožušiny a kožušinové odevy. Ak však chcete žuvačku utrieť z nohavíc, ale mraznička vám nepomohla, vyskúšajte aj procedúru „ľad“.


  Používame ľad

  Vriaca voda

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť mastnú škvrnu z oblečenia

  Ak prvé dva postupy vykázali nulový výsledok, je čas obrátiť sa na vriacu vodu. Nezávisle vykonávaťtáto operácia nebude úspešná, určite potrebujete asistenta. Jeden z vás by mal naliať vriacu vodu a druhý by mal túto vec držať a pokúsiť sa utrieť ďasno pomocou malej kefky (ideálna je zubná kefka).

  Ak ste si nevšimli okamžitý výsledok, musíte vodu priviesť do hrnca do varu, zafarbenú oblasť nohavíc alebo iné veci tam spustiť a variť asi minútu. Priamo vo vode sa pokúste odstrániť žuvačku z odevu pomocou kefy alebo iného ostrého predmetu. Po dokončení operácie musíte bielizeň umyť v práčke.

  Táto metóda nie je zďaleka vhodná pre akúkoľvek tkaninu. Nemôžete variť jasné syntetické veci, pretože farby miznú. Vlnu alebo jemné tkaniny tepelne neupravujte.

  Železo

  Mnoho žien v domácnosti uprednostňuje túto metódu pred ostatnými. Pomáha odstraňovať žuvačky z nohavíc detskej školskej uniformy alebo drahých oblekových nohavíc manžela. Vezmite nepotrebný kúsok prírodného materiálu alebo pijavý papier, položte ho na žuvačku a dôkladne nažehlite.

  Keď sa žuvačka presunie z oblečenia na papier, problémy nekončia. Na mieste žuvačky zostane škvrna, akoby od tuku. Môže sa umyť tekutinou na umývanie riadu.


  Odstránime ho pomocou žehličky

  Niektoré ženy v domácnosti radia používať iba noviny. Na to musíte položiť kontaminovanú oblasť látky lícom nadol a nažehliť ju na zadnú stranu.

  Žehlička musí byť nastavená do režimu „vlna“ a žehliť, kým sa žuvačka úplne nerozpustí. Ona jeby mali zostať v novinách.

  Sušič vlasov

  Sušič vlasov zapnite na maximálny výkon a vyfúknite na mieste. Po maximálnom zahriatí znečistenú oblasť utrite nepotrebnou zubnou kefkou. Táto horúca metóda je najšetrnejšia, takže ju môžete použiť na vlnené svetre a na nohavice z hodvábu alebo viskózy.

  Ocot

  Toto je ideálna metóda na čistenie svetlých farebných predmetov zo žuvačky. Vo vodnom kúpeli musíte zahriať trochu octu na 40 stupňov. Aj keď to nevychladlo, namočte do neho starú nepotrebnú zubnú kefku a lepivú žuvačku manipulujte krúživým pohybom. Takáto operácia sa môže vykonať bez rizika odstránenia škvŕn z modrých džínsov.


  Ocot proti žuvačke

  Žuvačka

  Staré príslovie „klin s klinom“ nestráca svoj význam. Niektoré ženy v domácnosti vôbec neponáhľajú, aby nalepili veci do mrazničky alebo aby bežali za železom. Môžete skúsiť žuť dve gumové podložky, miesiť ich rukou a pri náhlom pohybe sa pokúsiť dostať ich kúsky, ktoré sa zjedli do látky.

  Táto metóda vykazuje dobré výsledky, ak je znečistenie čerstvé. Súhlasíte s tým, že je oveľa jednoduchšie než pestovať múdrejšie a vriacej vody.

  Oleje

  Vezmite 1 lyžicu rastlinného oleja a ošetrite lepivú gumu. Vhodný slnečnicový, arašidový alebo olivový olej. Spracovanie rastlinným olejom vykazuje vynikajúce výsledky, ale hlavnou vecou pri tejto práci nie je farbenie čistých oblastí tkaniva. Ak k tomu dôjde, okamžite ich aplikujtena mastný saponátový prostriedok na umývanie riadu a až potom ho pošlite do práčky.


  Ošúpať arašidové maslo

  Odstraňovač nechtov

  Predtým sa táto metóda praktizovala z dôvodu acetónu obsiahnutého v tejto tekutine, ktorý pomáha čistiť veľa závažných nečistôt. Môže sa používať výlučne s prírodnými a nelepivými látkami. Odporúčame používať odstraňovač laku na nechty bez acetónu, pretože to zníži riziko poškodenia samotného predmetu.

  Ako vidíte, náhodné stretnutie vašej veci so strednou žuvačkou nie je také strašidelné, pretože okrem špeciálnych nástrojov a sprejov môžete vyskúšať aj mnoho ľudových metód. Ľudové triky často pomáhajú odstraňovať škvrny rýchlo a ľahko. Malý trik, trochu úsilia a to vyzerá úplne nové, aj keď ste ho hodili do koša.