Ako čistiť žehličku doma?

Vzhľadom na vysokú zamestnanosť po celý deň už absolútne nezostáva čas na ďalšie starosti. V takýchto prípadoch sa domáce záchranné prostriedky dostanú k záchrane. Moderné ženy v domácnosti si už nedokážu predstaviť, ako sa vysporiadať s domácimi prácami bez „verných pomocníkov“.

Každé zariadenie sa časom pokazí alebo sa stane nepoužiteľným a elektrická žehlička nie je výnimkou. Veľmi často sa to stáva kvôli skutočnosti, že zabudneme na starostlivosť o domáce spotrebiče. Kým napríklad čistenie železa v domácnosti je ťažšie ako predchádzanie vzniku vodného kameňa a kontaminácie povlaku. To sa však dá urobiť.

Spôsoby spasenia

Po prvé, v domácich obchodoch sa predáva špeciálna ceruzka na čistenie domácich spotrebičov. Otázka, ako čistiť žehličku pri jej používaní, nie je zložitá. Hlavnou vecou je správne zahriať elektrické zariadenie a hladko naniesť obsah ceruzky na podošvu. Produkt namočte na žehličku na niekoľko minút a keď sa špina začne topiť, utrite ju navlhčenou handrou. Vďaka tomu bude spodná časť zariadenia jemnejšia a ľahšie sa posúva po povrchu látky. Keramické železo musíte vyčistiť rovnakým spôsobom a pokúsiť sa pokaziť jemnejší povlak.

Po druhé, železo sa môže čistiť pomocou obyčajnej sódy. Aby ste to dosiahli, zmiešajte ho s malým množstvom umývacieho prostriedku na umývanie riadu, aby ste získali kašu. Potom začnite trieť špongiuzmes do podošvy elektrického spotrebiča. Vykonajte túto akciu, kým sa neodstránia všetky nečistoty.

Po tretie, podrážku železa môžete očistiť stolovým octom a amoniakom. Vezmite malý kúsok hrubého tkaniva a namočte ho do výsledného roztoku. Potom tkaninu vyžehlite dobre zohriatym železom. Upozorňujeme, že takéto čistenie je vhodné iba pre ľahké znečistenie.

Ako oživiť poškodenú podrážku železa?

Ak používate žehličku veľmi dlhú dobu, na podrážke sa môžu objaviť škrabance. Zmes stolovej soli a nastrúhaného, ​​na najlepšom strúhadle, parafíne pomôže napraviť situáciu (nie je potrebné ho kupovať v lekárni, môžete použiť obyčajnú sviečku).

Tento produkt rovnomerne distribuujte na papier a prikryte vložkou navrchu. Zahrejte železo na 100 stupňov a výslednú zmes vyžehlite. Následne utrite podošvu elektrického spotrebiča suchou handričkou. Keď to urobíte, uvidíte, že problémová oblasť je hladká a škrabance na nej sú takmer neviditeľné.

Váha vo vnútri železa

Veľmi často ženy v domácnosti zabudujú, že nie je možné naliať studenú vodu z kohútika do železa. Pre zariadenie je potrebné používať iba očistené, inak sa v nutrii vytvorí stupnica, ktorá môže narušiť normálnu prevádzku. Ak sa podobná situácia vyskytla s vašim „asistentom“, nezúfajte - je ľahké to napraviť.

Nalejte vodu do železa a je lepšie použiť odvápňovacie prostriedky (predávané v obchodných domoch), nastaviť teplotu na maximum apripojte ho k elektrine. Po dosiahnutí nastavenej teploty sa vypne. Musíte počkať, kým elektrický spotrebič nevychladne, a potom ho znova zapnúť. Nechajte to znova vychladnúť. Potom žehličku odložte do kúpeľne a stlačte tlačidlo automatického čistenia.

Takže odvápňovanie žehličky je veľmi jednoduché, ale ak váš elektrický spotrebič nemá funkciu čistenia alebo ak nie je možné kúpiť vhodný produkt, môžete použiť nasledujúci postup.

1 lyžicu kyseliny citrónovej rozpustite v teplej vode a výsledný roztok nalejte do železa. Keď sa elektrický spotrebič dobre zahreje, odneste ho do kúpeľne a zapnite tlačidlo pary. Z pary môže z pary unikať spodina.

Nezabudnite žehličku včas vyčistiť, pretože kvalita žehlenia závisí od jej stavu. Koniec koncov, na ňom nechcete vidieť škvrny a škvrny od hrdze? Ak sa staráte o domáce spotrebiče, bude vám slúžiť ešte mnoho rokov.