Ako čistiť vodu od nečistôt železa

Zo školy každý vie, že človek pozostáva z 80% vody, ako aj skutočnosť, že táto látka sa podieľa na všetkých metabolických procesoch v tele. Je zrejmé, že život bez neho nie je možný. Ak človek dokáže bez jedla týždeň a viac, potom bez vody zomrie menej ako za pár dní. Preto stojí za zváženie, akú vodu pijeme.

Každá lokalita má vlastné charakteristiky vody z vodovodu. Veľa závisí od všeobecnej environmentálnej situácie v meste, ako aj od úrovne znečistenia nádrže, ktorá slúži ako zdroj pre príjem vody. Vo vode môže byť nadbytok solí vápnika a horčíka, ako aj nadbytok chlóru, mangánu alebo železa. Každý z týchto typov nečistôt má svoje vlastné metódy čistenia. Bohužiaľ nie je možné odstrániť absolútne všetky nežiaduce nečistoty z vody jednoduchým a lacným spôsobom. Metódy čistenia však možno kombinovať a mnoho výrobcov filtrov tieto technológie úspešne použilo.

Teraz budeme hovoriť podrobnejšie o tom, ako vyčistiť vodu zo železa.

Odstraňujeme nečistoty zo železa

Prímes tohto kovu vo vode je niekedy viditeľná voľným okom a niekedy ju možno uhádnuť iba charakteristickou dochuťou. Závisí to od toho, aká forma železa je vo vode. Stáva sa to v troch stavoch: dvojmocný, trojmocný a bakteriálny. Ak je vo vode Fe + 2(železné železo ), potom je ťažké ho určiť, ale keď sa usadí a príde do kontaktu s atmosférickým kyslíkom, oxiduje na Fe + 3 a vyzráža sa ako hnedá zrazenina. naV prítomnosti Fe + 3železitého železa ) bude mať voda najprv hnedastú farbu a vo vode môžu byť prítomné častice sedimentu. Ak je bakteriálne železo prítomné vo vode, môže sa tvoriť zrazenina vo forme mäkkých vločiek.

V každom prípade je škodlivé, bez ohľadu na to, ako je železo kontaminované vodou. Po prvé,pre zdravie . Môžu sa vyvinúť závažné ochorenia obličiek a pečene a morfologické zloženie kožných buniek sa môže zmeniť, čo vedie k jeho skorému starnutiu. Po druhé, veľképoškodenie technológie . Toto je žltý povlak na inštalatérskych prácach, žlté škvrny na odevoch a upchaté potrubia. Takže nemôžete nechať všetko tak ako je.

Problém s žľazovou vodou sa najčastejšie vyskytuje v súkromných domoch, kde sa nedokončil prívod vody do mesta, ale vrt sa vyvŕtal samostatne. Stáva sa to však v bytových domoch, kde čistiaci systém nefunguje dobre. V takom prípade máte dve možnosti: vyčistiť vodu iba na prípravu vody a nápoja alebo úplne vyčistiť všetku vodu vyrobenú zo studne. Zoberme si poriadok.

Úprava pitnej vody

Môžete použiť ktorúkoľvek z tradičných metód úpravy vody. Napríklad:

  • Obrana . Najjednoduchší, ale trochu efektívny spôsob. Pri usadzovaní sedimentov a nečistôt klesá na dno nádrže.
  • Mrazenie . Voda z kohútika sa naleje do fľaše a vloží sa do mrazničky. Keď väčšina vody zamrzne, zvyšok sa musí vypustiť a obsahuje bakteriálne nečistoty.Aj pri rozmrazovaní by sa mal posledný ľad vyhodiť, pretože obsahuje veľa škodlivých nečistôt.
  • kremík a šungit . Tieto minerály môžu dezinfikovať vodu. Sú umiestnené na spodnej časti nádrže, ktorá je naplnená vodou. Trvajte na tom, že trvajú najmenej dva dni. Na neskoršie použitie vypusťte iba hornú vodu a dno so sedimentom sa musí naliať. Nezabudnite pravidelne dezinfikovať kamienky.
  • 26. Uhlie . Môžete použiť tento liek. Zabaľte ju do bavlny a nechajte vodu cez taký „filter“. Pomôže to zbaviť sa mechanických nečistôt a zrazeniny.

Pomocou týchto jednoduchých metód môžete doma čistiť vodu zo železa.

Čistenie vody z vodovodu od nečistôt železa

Zvýšený obsah železa vo vode môže byť spôsobený podzemnými ložiskami tohto prvku. Preto sú potrebné silné čistiace systémy na ochranu vašej rodiny pred kovmi. Princíp činnosti vodných filtrov pre železo je založený na reakciách, ktoré môžu tento kov odstrániť.

Preželezité železosa vyžaduje metóda ultrafiltrácie, vďaka ktorej častice kovového železa zostávajú na filtračnej membráne.

Odstráneniebakteriálneho železasi bude vyžadovať použitie chlóru alebo chelatačných činidiel.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviťželezného železa . 1) Výmena iónov. Používajú sa špeciálne živice, pri ktorých dochádza k substitúcii sodíkovým iónom. 2) Reverzná osmóza. Používajú sašpeciálne membrány, ktoré zadržiavajú železné železo. 3) Oxidácia.

Všetky tieto metódy čistenia kombinujú dobré a kvalitné vodné filtre. Sú inštalované tak, aby z vášho kohútika okamžite vyliala čistá voda.

Teraz viete, aké opatrenia sa musia podniknúť na čistenie vody zo železa. Takže premýšľajte o zdraví svojej rodiny a nepite vodu z vodovodu!