Ako čistiť vodu bez filtra?

Konzumácia vysokokvalitnej čistej vody je pre zdravie veľmi dôležitá, preto je potrebné dbať na vyčistenie tohto prírodného zdroja. Ak nie je k dispozícii žiadny špeciálny filter, môžete použiť ľudovú techniku.

Najobľúbenejšou metódou filtrovania vody je sterilizácia. Pod vplyvom vysokých teplôt môže zomrieť značné množstvo mikroorganizmov. Na tento účel však musíte prevariť vodu najmenej 10 - 15 minút. Jediným problémom pri použití tejto metódy je to, že okrem mikroorganizmov môžu byť vo vode aj kovové soli. Počas odparovania kvapaliny sa zvyšuje ich koncentrácia.

Aby sa soli zbavili, mali by sa odstrániť zmrazením. Táto metóda je založená na fyzikálnych vlastnostiach vody. Krištáľovo čistý prírodný zdroj zamrzne so soľami aktívnejšie ako tekutina. V dôsledku toho sa čistá voda okamžite zamrzne a medzi ľadom zostane zmes vody a solí. Pred zmrazením sa musí vypustiť. Potom sa podľa potreby musí ľad roztopiť a výsledná tekutina sa musí spotrebovať.

V prípade neprítomnosti filtra je možné efektívne využiť baktericídne vlastnosti kremíka. Na čistenie vody musíte vypláchnuť kremík, vložiť ho do vody a nechať uvariť. Ak nie je prítomný kremík, je možné pomocou infúzie topinambur Jeruzalem infúziu vody. Má vysoký obsah kremíka. Striebro má tiež baktericídne vlastnosti. Môže sa použiť na čistenie vody. Na tento účel odoberte vodu s veľkou kapacitou adajte do nej strieborný predmet. Na tento účel sa najčastejšie používa vidlička alebo lyžica. Na čistenie vody stačí stáť až do rána.

Výrobcovia filtrov vo veľkej miere využívajú aktívne uhlie. Môžete ho používať doma. Tento liek je schopný absorbovať väčšinu škodlivých látok. Aktívne uhlie (5 tabliet) by sa malo zabaliť do gázy na filtráciu. Ak potrebujete vodu rýchlo očistiť, mali by ste použiť listy veslice alebo bobule hloh. Bude trvať iba 2 hodiny, kým sa tekutina úplne nezmení.

Na pitie vysokokvalitnej čistej vody nie je potrebné používať filtre. Môžete vykonávať čistenie doma pomocou rôznych materiálov. Tým sa výrazne ušetria peniaze potrebné na dokončenie nákupu filtra. Hlavnou vecou je rozumný prístup k výberu metódy filtrácie. Ak je však kvalita na prvom mieste, odporúčame vám stále používať vodné filtre. Šetrite na svojom zdraví. A veľa záleží na tom, čo jeme a pijeme.