Ako čistiť semišové topánky - odporúčania pre náležitú starostlivosť

Výrobky zo semišu sa v súčasnosti nevyžadujú menej ako koža, hoci ich praktickosť je nižšia. Suede sa vyznačuje pórovitosťou a elasticitou, ktorá zasa prispieva k prenikaniu vody a vlhkého vzduchu. Následkom toho sa semišové topánky rýchlo zašpinia a tiež stráca svoju príťažlivosť v dôsledku vonkajších negatívnych vplyvov.

Ale nie všetko je také smutné. Ak viete, ako čistiť semišové topánky a správne sa o ne starať, ich vzhľad bude dlhodobo najlepší. A na to musíte vedieť, akú starostlivosť potrebujete semiš.

Jednoduché odporúčania

Nezabudnite, že semišové topánky musíte čistiť dvakrát denne: pred odchodom a po návrate domov. Okrem toho je potrebné raz za týždeň vykonávať preventívne postupy.

Nebojte sa a odmietajte kupovať semišové výrobky, pretože po zakúpení potrebných vecí na čistenie a starostlivosť si môžete užiť topánky vyrobené z tohto módneho materiálu. Takže spolu s topánkami musíte kúpiť:

  • Špeciálna kefa;
  • Impregnácia;
  • pena na čistenie;
  • Gumová kefa.

Tieto položky vám pomôžu viackrát, keď bude potrebné vyčistiť semišové topánky alebo iné topánky. Pozrime sa bližšie na účel každého z nich.

Takžesemišová kefaje obvykle pogumovaná alebo tvrdo pórovitá. Pomáha odstraňovať častice nečistôt z obuvi, vyhladzovať hromadu a rozčesávať ju. Impregnačné spreje používam na zabránenie vniknutia častíc prachu a vodymateriál, ale zostal na svojom povrchu. V prípade vody impregnácia odpudzuje jej kvapôčky a jednoducho skĺzne na zem bez kazenia semišu. Impregnácia môže tiež obsahovať farbivá, ktoré sa starajú o poškvrnený semiš.

Penapomáha čo najlepšie zefektívniť vyžarovanie semišovej obuvi bez výrazných peňažných výdavkov. S ním môžete za pár minút odstrániť škvrny na topánkach. Toto je obzvlášť dôležité, pretože voda nie je v tejto situácii najlepším záchrancom. Ďalej pena obsahuje živiny potrebné pre tento materiál.

A nakoniecgumová kefaalebo guma sa môžu úspešne vysporiadať s mastnými škvrnami a zhluknutými villi. Je však potrebné poznamenať, že bežná guma na ceruzky nie je o nič nižšia.

Ako správne čistiť semišovú obuv

K tejto téme existuje niekoľko kľúčových odporúčaní:

  1. semišové topánky nikdy nečistite, ak sú mokré. Predovšetkým musí byť dôkladne vysušený;
  2. Výrobky zo semišu sa sušia v blízkosti plynu, ohrievačov alebo batérií. Táto expozícia ju robí hrubou. Preto je najlepšie vložiť pokrčené noviny dovnútra obuvi (absorbujú vlhkosť) a nechať ich uschnúť pri izbovej teplote v miestnosti s nízkou vlhkosťou;
  3. Keď topánka zaschne, musí byť ošetrená gumenou kefou. Odstráňte tak prach a častice nečistôt a hromada sa stane atraktívnejšou. Ak je znečistenie dosť závažné, môže sa zriediť v teplej vodetrocha tekutého amoniaku a po navlhčení špongie roztokom, utrite ju obuvou. Hlavná vec je, že je iba trochu mokrá;
  4. Ak existujú škvrny, na čistenie použite gumu a penu. Pokiaľ nie sú, je potrebné nastriekať impregnáciu na povrch obuvi a nechať ju na chvíľu, kým sa úplne nevstrebe.

Keď vedia, ako čistiť semišovú obuv, môžete sa postarať o jej vzhľad. Ale sú tu nejaké nuansy.

Svetlé farby

Ľahké semišové topánky sa dajú úspešne čistiť aj doma, a to to nestojí veľa. Napríklad na odstránenie škvŕn možno použiť lúpaný benzín, zemiakový škrob, mastenec a mlieko. Na tento účel sa musí jedna z látok naniesť na škvrnu, nechať chvíľu pôsobiť a potom zvyšky odstrániť pomocou kefy. Tieto metódy sú obzvlášť účinné v boji proti mastným škvrnám, ale musíte konať okamžite - potom je šanca na úspešný výsledok oveľa väčšia.

Pozitívne ovplyvňuje aj ľahké semišové páry. Ak podržíte topánky nad nádobou s vriacou vodou, para prenikne do hromady a pri náraze sa stane tvárnejšou. Namiesto špeciálnych štetcov na ošetrovanie obuvi zo semiše sa môže použiť aj penová guma.

Skladovanie obuvi

Pred vybratím obuvi na dlhodobé skladovanie je potrebné semiš dôkladne vyčistiť. Musí sa vysušiť, utrieť kefou, impregnovať, podrážku umyť mydlovým roztokom. Až potom je možné topánky vybrať. Skladovacia plocha pre semiš by mala byť suchá, tmavá a bez prachu. Vložte topánky dovnútrašpeciálne podložky na uloženie tvaru alebo vloženie papiera.