Ako čistiť ruky mladých zemiakov

Obsah

  Na jar sú jedným z najočakávanejších pochúťok mladé zemiaky. Varenie sprevádzajú určité nepríjemnosti. Rastlinná šťava sa vstrebáva do pokožky rúk a zanecháva nezmazateľné stopy. Môžete sa ich zbaviť pomocou domácich alebo domácich prostriedkov.

  Ako sa rýchlo a bezpečne umyť

  Aj keď sa odporúča odlupovať mladé zemiaky, použite lekárske alebo kuchynské rukavice, to však vždy nefunguje. Výsledkom sú neatraktívne stopy, ktoré zostanú po celý deň na vašich rukách. Našťastie ich možno odstrániť.

  Stopami šťavy mladých zemiakov sa kyslíkové bielidlo rýchlo eliminuje. Pri jej uplatňovaní musíte prísne dodržiavať pravidlá obozretnosti. Je zakázané používať produkt, ak sú na dlaniach otvorené rany - akonáhle sa dostane do krvi, môže spôsobiť zápal. Rozpustite malé množstvo bielidla v teplej vode, držte v ňom ruky 10 minút. Odstraňovanie škvŕn potom bude oveľa jednoduchšie.


  Podľa väčšiny žien v domácnosti si môžete ľahko a rýchlo umyť stopy zemiakov vodou a sódou
  .

  Postačuje navlhčiť ruky vodou, tmavé miesta posypať sódou na vrchu a prejsť cez ne mäkkým štetcom alebo pemza. Špina nebude mať jedinú šancu.

  Odtlačky prstov sa môžu zotrieť pomocou šupky alebo dužiny citróna. Opláchnutie šťavy je voliteľné - bude lepšie, ak sa vstrebáva. Majte na pamäti, že citrón zaschne pokožku, takže po použití ju určite musíte zvlhčiťkrém na pokožku.

  Najlepšie nápravné opatrenia proti rastlinným škvrnám

  Rajčiaky tiež ušetria škvrnám na prstoch. Musíte si vziať dužinu čerstvého paradajky a trieť si ju rukami. Používajte zrelú aj zelenú zeleninu.

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako utrieť farbenie vlasov z pokožky

  Pracie mydlo odstraňuje väčšinu znečistenia domácností a škvrny od mladých zemiakov nie sú výnimkou. Je potrebné pridať nastrúhané mydlo do horúcej vody a niekoľkokrát si umyť ruky pomocou žinky alebo pemzy na ruky. Škvrny po olúpaní mladého zemiaka zmiznú. Namiesto mydla môžete použiť prací prášok.

  Môžete si umyť ruky zo zemiakov, ak ich utrite po ich očistení zmesou amoniaku a peroxidu vodíka. Môžete k nim pridať prací prostriedok na umývanie riadu. Ruky si umyte pemzou.

  Ďalším spôsobom, ako si dať ruky do poriadku, je kúpeľ s morskou soľou. Je potrebné rozpustiť lyžicu soli v horúcej vode a držať v nej ruky niekoľko minút. Po - umyte ich mydlom.

  Šupka jabĺk má bieliaci účinok. Ak si dlane pretríte dlaňami, vaše ruky budú po vyčistení menej znečistené.

  Ak je oblasť kontaminácie veľká a nečistoty sú absorbované pod nechtami, musíte si urobiť horúci mydlový kúpeľ. Kvôli vyššej účinnosti sa k nej môže pridať kyselina citrónová. Dlane by sa mali uchovávať v tekutine desať minút. Nečistoty zmiznú.

  Prírodné farbivo z pokožky môžete odstrániť, ak naň nanesiete krém s ovocnými kyselinami.

  Citric alebokyselina octová. Kyselinu citrónovú môžete pridať priamo do vody, v ktorej sa bude šúpať zelenina. Ak si utrite ruky vatovým tampónom namočeným v octe z jablčného muštu, škvrny tiež zmiznú.

  Ako odstrániť odtlačky prstov: ľudové metódy

  Listy šťaveľa alebo lopúcha pomôžu odstrániť znečistenie rúk. Stačí, keď dlane intenzívne trete s rastlinou, aby zhnednutie zmizlo. Znečistenie sa dá umyť, aj keď si triete ruky šťavou zo zelenej moruše.


  Peroxid vodíka sa môže zbaviť škvŕn nielen na odevoch, ale aj na rukách. Je potrebné navlhčiť vatový tampón a ošetriť ho tmavými miestami

  Je možné zbaviť sa nečistôt pod nechtami a na prstoch, ak niečo umyte ručne hneď po olúpaní zemiakov. Intenzívne vystavenie mydlovej horúcej vode odstráni akékoľvek poškodenie kože.

  Niektoré ženy v domácnosti používajú na čistenie rúk bielidlo alebo Domestos. Tieto prostriedky sú agresívne a mali by sa používať s vysokou presnosťou.

  Ďalšia maska ​​dobre umýva ruky. Detské mydlo je rozdrvené, pridajte pol pohára vody. Všetko bičujú do peny, hodia pár tabliet hydroperitu. Kompozícia sa nanáša na ruky štvrť hodiny, potom sa opláchne teplou vodou.

  Dôležité!Pred použitím akýchkoľvek chemických čistiacich prostriedkov by sa mala zvážiť reakcia so škrobom. Odporúča sa oboznámiť sa s recenziami tých, ktorí už prostriedky testovali.

  Ak sa nečistota neje nielen v prstoch, ale aj v nechtoch, pomôže vám olivový olej. Bavlnené vankúšiky by ste mali navlhčiť a položiť na nepár kvapiek citrónovej šťavy, opatrne si utrite nechty. Potom sa nechty musia ošetriť pilníkom na nechty.

  Rastliny ako vrcholy a vši sa v staroveku používali na umývanie rúk. Stačí si s nimi trieť dlane, aby si umyli ruky od mladých zemiakov.

  Výsledky poskytne aj kyselina askorbová. Musíte rozdrviť pár tabliet, dať ich do pohára vody a utrieť všetky špinavé miesta tekutinou.

  Značky na nechtoch sa dajú odstrániť ich vyleštením pilníkom na nechty. Potom je vhodné nechty ošetriť kozmetickým olejom obsahujúcim vitamíny.
  „Citrónový alkohol“ je ďalší populárny liek používaný na čistenie rúk. Do vodky sa pridá citrónová šťava, navlhčí sa zmesou vatových tyčiniek a utrie sa škvrny. Pred našimi očami sa vyparia.

  Predchádzanie výskytu stôp

  Aby sa zabránilo výskytu škvŕn, je užitočné počúvať tieto tipy:

  • Zemiakovým škvrnám na rukách sa dá predísť navlhčením dlane octom pred čistením a nechaním nasiaknuť.
  • Pri šúpaní zemiakov je najlepšie použiť nôž z nehrdzavejúcej ocele.
  • Tomuto problému možno predísť šúpaním zemiakov pod tečúcou studenou vodou.
  • Pred čistením je vhodné dať zemiaky do studenej vody na 10 minút. Počas čistenia zostanú ruky nevyčistené.

  Bez ohľadu na to, ktorá metóda čistenia bola použitá, je vhodné po zákroku na ruky aplikovať výživný mastný krém. Zabráni suchej pokožke.