Ako čistiť plynový sporák gril

Obsah

  Na plynovom sporáku sa pravidelne hromadí špina z plynových sporákov - priľnavé jedlo, sadze, prach. Ak sa toho nezbavíte včas, zmení sa na tvrdú kôru. Aby ste tomu zabránili, musíte sa o kuchynské vybavenie starostlivo starať a udržiavať jeho čistotu.

  Aké nuansy by mali byť známe pred postupom

  Metóda čistenia by sa mala zvoliť na základe materiálu, z ktorého je rošt vyrobený. Môže byť liatina, smalt, oceľ.

  Liatinový výrobok sa nesmie umývať v umývačke riadu - môže spôsobiť koróziu pod vodou. Tiež sa neoplatí drhnúť nožom alebo brúsnym papierom - zanechajú to hlboké škrabance. Existuje jeden bezpečný spôsob, ako umyť rošt plynového sporáka z liatiny - jednoducho mriežku prežarujte. Pri vysokej teplote všetko zbytočné zmizne. Prvok môžete vyhrievať nad sporákom alebo v garáži pod dúchadlom. Niektoré ženy v domácnosti položili kovovú kefu na skrutkovač a vyleštili gril do perfektného stavu.

  Na čistenie liatinového roštu sa často používa nepotrebná zubná kefka s umývacím prostriedkom. Predtým sa udržiaval v horúcej vode, aby sa nečistoty ľahšie rozpustili.

  Ak je kachle pripevnený liatinový rošt, budú sa musieť používať chemikálie. Postupujte presne podľa pokynov v pokynoch. Ak prvý postup nefunguje, oplatí sa opakovať. Aby nedošlo k poškodeniu horákov, povrch kachlí je vopred potiahnutý plienkou alebo fóliou.

  Akýkoľvek silný detergent je vhodný pre oceľový materiál. Povrch rovnomerne namažte a nechajte cez noc. Ráno sa látka môže umývať špongiou - odstráni sa tým všetka nečistota. Na odstránenie oceľového povrchu postupujte opatrne pomocou niektorých ľudových prostriedkov. Napríklad oceľový výrobok môže z dôvodu kyseliny citrónovej zafarbiť.


  Nie je možné vyčistiť kachle okamžite po varení: kvôli prudkému rozdielu teplôt sa vlastnosti materiálu zhoršia

  Smalt je najcitlivejším materiálom, preto vyžaduje opatrný a presný prístup. Držiaky dosiek so smaltovanou mriežkou by mali odmietnuť tvrdé čistiace nástroje a čistiace prostriedky s abrazívnymi časticami. Ľahko poškodia povrch a zanechajú na ňom nezmazateľné stopy. Použitie noža alebo šmýkača je vylúčené. Najjednoduchší spôsob je ponorenie produktu do umývačky riadu - ideálne vyčistí doskovú časť.

  Pred začatím čistenia musíte z kachlí odstrániť rošt. Ak sa na horák dostane prací prostriedok, môže to spôsobiť vážne poškodenie.

  Ľudové liečivá na odstránenie usadenín uhlíka a tuku

  Mnohé ženy v domácnosti sa domnievajú, že používanie umývačky riadu na čistenie roštu je iracionálne, pretože potom sa upcháva tukom. Je lepšie používať známe a overené ľudové lieky.

  Môžete použiť známy ľudový liek - horčičný prášok. Mriežku musíte navlhčiť vodou a posypať horčicovým práškom. Je lepšíUrob to večer. Počas noci látka koroduje špinu - potom ju možno zmyt '. Neodporúča sa zapínať kachle, kým sa prvok úplne nevysuší - gril sa môže zhoršiť.

  Látka ako amoniak je vhodná na čistenie všetkých druhov povrchov. Stačí rošt navlhčiť tekutinou z jednej štandardnej injekčnej liekovky, vložiť do plastového vrecka a po chvíli ju vybrať a opláchnuť. Kvôli pohodliu môžete tekutinu naliať do sprejovej fľaše a sprejovať. Je dôležité otočiť mriežku vo vašich rukách tak, aby sa látka rovnomerne šírila. Je lepšie mať na rukách rukavice. Procedúra sa vykonáva v interiéri s prístupom na čerstvý vzduch. Pre väčšiu účinnosť môže byť amoniak zmiešaný s pracím práškom, až kým sa nevytvorí kaša.

  Roztok amoniaku má rovnaký účinok. Gril je potrebné odstrániť a ošetriť ho tekutinou, vložiť do vrecka a odstrániť z neho vzduch. Malo by sa nechať 10 - 12 hodín. Po ich uplynutí nie je odstránenie nečistôt ťažké.

  Soda, ocot a soľ môžu tiež predstavovať vynikajúci čistiaci prostriedok. Prísady je potrebné miešať v rovnakých pomeroch, aplikovať na drôtený stojan. Po niekoľkých hodinách je možné prvok umyť (je lepšie jednoducho utrieť liatinový výrobok).

  Varenie v roztoku sódy je ďalší trik, ktorý používajú ženy v domácnosti po celom svete. Musíte dať oheň vody, pridať pár polievkových lyží sódy, dať drôtený stojan v ňom. Keď voda vrie, oheň sa zníži a nechá sa vrieť ďalších desať minút. Po zákroku všetkostratifikácia stratí.


  Soda s pridaním ďalších zložiek sa používa na čistenie plynových sporákov

  Soda s peroxidom vodíka čistí nielen striebro, ale aj mriežky z plynových sporákov. Špongiu musíte navlhčiť roztokom a kráčať po jej povrchu. Niektoré ženy v domácnosti miešajú sódu s rastlinným olejom. Podľa recenzií zmes čistí nie horšie ako domáce chemikálie.

  Používanie vody a mydla je najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť tuku v peci, hoci jeho odstránenie bude trvať dlhšie. Hobliny mydla je potrebné rozpustiť v horúcej vode, umiestniť doň znečistenú časť taniera a nechať ju cez noc. Ráno by ste na ňu mali chodiť s tvrdou stranou špongie - špina sa odlepí.

  Ako čistiť parou a ohňom

  Jednoduchým a efektívnym spôsobom čistenia prvku je jeho naparovanie. Parný čistič je účinným nástrojom proti škvrnám na grile. Vytvára prúd pary, ktorý ticho čistí povrch na ťažko dostupných miestach bez zanechania škvŕn.

  Odporúčame prečítať si: Ako umyť kapotu tukom

  Pomáha okrúhla dýza s hrubými štetinami. Pri čistení nezabudnite na rohy roštu.

  Ak jednotka nie je k dispozícii, môžete napodobniť jej fungovanie umiestnením panvice s vodou do rúry.

  Ďalej je potrebné mriežku upevniť.

  Aby sa zabránilo odparovaniu vody, mala by sa z času na čas pridávať.

  V dôsledku horúceho vzduchu začnú kúsky nečistôt odpadávať.

  Čistiť môžete aj na čerstvom vzduchu. Musíte zapáliť oheň a pripevniť grilnajviac kontaminovaná časť bola pod paľbou. Hneď ako sa oblasť vyčistí, pokračujte ďalšou kontamináciou, až kým nezačne žiariť materiál.

  Čo ešte pomôže zbaviť sa nečistôt

  Pôvodný spôsob, ako vyčistiť rošt od nečistôt, je vložiť ho do vrecka a naliať do Coca-Coly. Bubliny dokonale bojujú proti všetkým druhom znečistenia vrátane vodného kameňa a tuku.

  Kvapalina na umývanie motora stroja je ďalším neočakávaným nástrojom, ktorý dokáže úspešne zvládnuť znečistenie prvku.

  Stará, ale stále platná metóda je utieranie materiálu pieskom. Predtým ženy v domácnosti vždy umývali liatinové riady na rieke. Povrch dokonale „vyčistite“, čo mu dodá lesk.

  Dôležité!Ak je na grile škvrna, neodstraňujte ju tvrdými kefami. Zanechávajú poškodenie povrchu.

  Ak je mriežka veľmi znečistená, domáce prostriedky nápravy nepomôžu. Stojí za to dostať kyslé a zásadité chemikálie. Môžete si kúpiť obľúbený gél proti tuku. Pred použitím si rukavice položte na ruky. Nástroj je rovnomerne rozložený po tyčiach. Po uplynutí času stanoveného v pokynoch sa povrch utrie špongiou a podľahne prúdu studenej vody.


  Podľa mnohých žien v domácnosti sú melamínové špongie najlepšie na čistenie sietí s plynovými sporákmi. Sú vhodné na používanie a rýchlo utierajú nečistoty

  Zabránenie vzniku nečistôt na grile

  Aby ste neutrpeli škvrny zo zariadenia, mali by ste postupovať podľa jednoduchých pravidiel:

  • Po každom jedle je potrebné kráčať pozdĺž sporáka s vlhkou špongiou - nedá to nečistote šancu vyschnúť a stať sa katastrofou.
  • Tuk, ktorý nemal dostatok času na spálenie, sa ľahko odstráni pomocou akéhokoľvek saponátu na umývanie riadu.
  • Rošt plynového sporáka je možné rýchlo vyčistiť, ak na znečistenie vložíte plátok citróna na pol hodiny. Ovocie absorbuje tuk - škvrnu bude možné odstrániť jedným pohybom.
  • Ak sa na sporáku uvarilo niečo so štipľavým zápachom, jantár sa dá odstrániť naliatím octu na drôtený stojan. Na začiatok ho posypte soľou. Po krátkej dobe aróma zmizne.
  • Inteligentné ženy v domácnosti, aby sa kachle pred varením neznečistili, zakryte ich povrch fóliou. Táto jednoduchá metóda bude chrániť pred ukladaním tukov a uhlíka.
  • Aby sa zabránilo hromadeniu tuku, je najlepšie umývať drôtený stojan denne. Dôkladné čistenie je možné vykonať raz týždenne.
  • Po vyčistení nenechávajte rošt z plynového sporáka vlhký - mazivo sa k nemu ľahko prilepí. Ak ho nevytrite, zostanú na ňom škvrny a škvrny spôsobené vodou.
  • Výberom vhodného náradia môžete znížiť budúci čas na čistenie. Mali by ste si kupovať panvice s vysokými stranami, aby na sporák nespadli striekajúce tuky.

  Včasná a dôkladná starostlivosť je kľúčom k čistote a dlhej životnosti kuchynského grilu. S týmto vedomím bude môcť byť každá hosteska hrdá na vzhľad svojej kuchyne.