Ako čistiť päty

Obsah

  Problém zdrsnenej pokožky chodidiel je obzvlášť významný v lete - nohy v sandáloch sú zvetrané a vystavené iným škodlivým účinkom. Niektorí ľudia potrebujú špeciálnu starostlivosť o pätu po celý rok, ak ich pokožka nebude hladká. Nie je ťažké vyriešiť problém, ako čistiť päty, je oveľa ťažšie ich neustále udržiavať v perfektnom stave. Existuje niekoľko ženských trikov, ktoré pomôžu dievčatám dosiahnuť krásne nohy.

  Pred začatím boja s hrubou kožou päty a chodidiel je potrebné zistiť príčinu nahromadenia. Zvýšené zaťaženie chodidla, prirodzené vysušenie pokožky teplom často spôsobuje vysušenie. V takom prípade je náprava situácie jednoduchšia. Ak je pokožka neustále pokrytá silnou keratínovou vrstvou a navyše sa objavujú praskliny, je potrebné diagnostikovať celkový zdravotný stav tela a zistiť príčinu.

  Vzhľad hrubej kože na pätách a chodidlách môže byť spôsobený:

  • nedostatok vody v tele;
  • nedostatok vitamínov E, C, A a B;
  • 12. predĺžené státie;
  • dysfunkcia štítnej žľazy;
  • nadváha, zvýšené zaťaženie chodidiel;
  • na sebe syntetické veci (ponožky, pásy);
  • dysfunkcia obličiek.

  Ak bolo možné zistiť príčinu a neutralizovať účinok negatívneho faktora, potom prechádza hrubá koža na pätách a nohy čoskoro získajú krásny a zdravý vzhľad. Pri neexistencii účinku je potrebné uchýliť sa k ďalším metódamčistenie pokožky z mŕtvych epidermis.

  Kúpele chodidiel

  Kúpele chodidiel patria medzi najúčinnejšie a najobľúbenejšie postupy čistenia chodidiel. S ich pomocou sú problematické miesta na pätách dokonale odstránené, nohy sú uvoľnené a odpočívajú po náročnom dni. Prispieva to k celkovej relaxácii tela. Zvážte niekoľko receptov do kúpeľa, ktoré vám pomôžu rýchlo sa zbaviť hrubých pät.

  S peroxidom vodíka

  Na prípravu kúpeľa je potrebné rozpustiť polovicu pohára peroxidu vodíka 3% v dvoch litroch horúcej vody. Nohy sa ponoria do horúcej vody a udržiavajú sa asi pol hodiny, kým voda nevychladne. V priebehu času sa pokožka stáva oveľa mäkšou.

  V prípade potreby sa postup môže zopakovať. Po kúpeli je potrebné zvyšnú hrubostú pokožku očistiť pemzou alebo špeciálnou stuhou kefou. Vody s peroxidom vodíka pomáhajú odstraňovať drsnú pokožku, bielia chodidlá, vďaka čomu sú dobre upravené. Potrebujete vykonať kúpeľ nôh dvakrát až trikrát týždenne.

  Glycerín s octom

  Vynikajúcim spôsobom, ako eliminovať hrubé usadeniny na chodidlách a pätách, by boli kúpele s glycerínom a octom. Nástroj pomôže odstrániť žltosť päty, ktorá sa zvyčajne objaví po lete. Kúpeľ pomáha liečiť praskliny, zbavuje sa plesňových škôd.

  Na prípravu kúpeľa pridajte 100 ml glycerolu a 80 ml octu do jedného a pol litra teplej vody. Po dôkladnom premiešaní zložiek vložili nohy do kúpeľa, až kým voda v kúpeli nevychladla. Na konci postupu je mŕtvyEpiderma sa odstráni pemzou, ušpiní sa smotanou a v noci môžete nosiť teplé ponožky vyrobené z prírodnej látky.

  Peroxid vodíka s morskou soľou

  Pomáha odstraňovať stvrdnutú vrstvu kožného peroxidu spolu s morskou soľou. Procedúry sa môžu kombinovať s peroxidovými kúpeľmi. Na varenie je potrebné pridať 120 ml peroxidu do dvoch litrov horúcej vody a vyhodiť doň morskú soľ. Soľ sa odporúča užívať prírodne, bez farbív.

  TIP!Keď sa soľ trochu rozpustí, pridajte ďalších 15 - 30 kvapiek aromatického oleja. Po spustení nôh v takom kúpeli môžete päty rozdrviť na dno. Ak nie je rozpustená soľ, získa sa účinok masáže.

  V kúpeli by mali mať chodidlá najmenej pol hodiny, po ktorých sa pokožka na pätách aktívne potiera pemzou, aby sa odstránili hrubé oblasti. Po kúpeli môžu byť nohy namazané smotanou a zabalené do teplej handričky.

  Soda s mydlom

  Čítať viac: Výrastky na nohách

  Mydlo a sóda budú vynikajúcim nástrojom na odstránenie drsnej pokožky na nohách. Pomocou týchto dvoch nástrojov sa pripraví účinný a veľmi užitočný kúpeľ na nohy. Na prípravu produktu je potrebné nastrúhať tretinu dechtu alebo tyčinky na pracie mydlo na jemnom strúhadle, potom rozpustiť v jednom a pol litri horúcej vody, až kým sa tekutina nestane homogénnou a kúsky mydla sa nerozpúšťajú vo vode. Potom nalejte dve polievkové lyžice sódy a rozpustite tiež vo vode.

  Odolať takýmto chodidlámRoztok sa odporúča asi štvrtinu hodiny. Tentokrát je pokožka jemnejšia. Na konci procedúry sa päty očistia pemzou, rozmazanú krémom a navlečú sa na teplé ponožky.

  Mlieko

  Mlieko sa už dlho používa ako prostriedok tradičnej medicíny, má omladzujúci účinok. Mlieko vyvoláva taký účinok na pokožku chodidiel. Do kúpeľa je potrebné používať dostatočne bohaté mlieko - od 3,2% a vyššie (domáce kravské alebo kozie mlieko má vyššie percento).

  Jeden a pol litra mlieka sa musí zohriať, potom naliať do misky a zriediť mliekom ďalšie dve čiapky detského šampónu alebo sprchového gélu. Tu môžete pridať trochu aromatického oleja.

  Po kúpaní je najlepšie nechať svoje nohy v teple

  Päty sa ponoria tridsať minút do mlieka a po tomto postupe sa hrubá koža chodidiel odstráni pemzou. Po zákroku je možné päty namazať detským masážnym olejom a navliecť na teplé ponožky. Postup sa vykonáva trikrát týždenne.

  Aspirín

  Kyselina acetylsalicylová je účinným nástrojom nielen na bielenie pokožky na chodidlách, ale aj na odstraňovanie drsných plôch. Preto môžete pomocou tohto receptu prekonať drsné oblasti na pätách.

  ​​

  Na prípravu výrobku sa musí desať tabliet kyseliny acetylsalicylovej rozdrviť a rozpustiť v litri horúcej vody. Nohy sú spustené do vody na 20-30 minút, kým sú ešte horúce. Po ukončení procedúry pätku vyprázdniteoblasti a namastite chodidla zvláčňujúcim krémom alebo krémom na nohy. Účinok postupu sa prejavuje už po prvýkrát, ale na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku sa odporúča vykonať najmenej tri kúpele.

  Hydrogenuhličitan sodný

  Na očistenie päty drsnej pokožky možno použiť najbežnejšiu sódu do pečiva. Každá žena v domácnosti má tento liek a jednoduchosť prípravy kúpeľa to umožňuje aspoň každý deň. Toto je najdostupnejší spôsob, ako sa vysporiadať s hrubou pokožkou na pätách.

  Na prípravu výrobku sa musí 100 g sódy rozpustiť v jednom a pol litra horúcej vody. Nohy sa spustia do horúcej vody a udržiavajú sa asi dvadsať minút. Ak je to potrebné, môžete pridať vodu a pridať lyžicu sódy. Po zákroku sa koža na pätách aktívne potiera pemzou, aby sa odstránila hrubá odumretá epiderma. Na dosiahnutie dobrého účinku je potrebné vykonať postup najmenej trikrát týždenne.

  Celandín a harmanček

  Prírodné liečivá vám umožňujú účinne sa zaoberať rôznymi patológiami kože, pomôžu odstrániť také kozmetické defekty, ako je hrubá pokožka, zmierniť praskliny. Pri čistení päty pomôže harmanček a lastovička. Obe bylinky sa odoberajú v rovnakom množstve (1 polievková lyžica L.) a varia sa s litrom vriacej vody.

  TIP!Je potrebné trvať na tom, aby výrobok trval najmenej dve hodiny pod vekom, potom sa zahreje infúzia bylín a nohy sa tam počas 30 minút sklopia. Po zákroku sa pokožka očistí pemzou.

  Kyselina citrónová

  Účinným prostriedkom na odstránenie hrubých náplastí na pätách je kyselina citrónová. Dá sa kúpiť v ktorejkoľvek predajni v korení, ale citrón sa používa nielen v kuchyni, ale aj na zdravie. Na zvládnutie tohto problému stačí rozpustiť 20 g kyseliny citrónovej v litri horúcej vody a namočiť v kúpeli nôh najmenej pol hodiny.

  Vývar

  Vývar je účinný spôsob, ako čeliť drsnej pokožke. Najlepšie je použiť prvý mastný vývar vyrobený z bravčového mäsa. Výsledná tekutina sa musí vypustiť do nádrže s objemom 1 až 1,5 litra a nechať tam nohy asi 40 minút. Pri chladení je možné pridať vodu. Po tomto zákroku sa päty očistia hrubou kefou, na vrch sa umiestni plátok citróna a naložia sa teplé vlnené ponožky.

  Čistenie hardvéru

  Hardvérové ​​čistenie päty je ďalším skvelým spôsobom, ako odstrániť drsnú pokožku z nôh. Na vykonanie procedúry nie je potrebné navštíviť drahé salóny. Čistenie päty doma je ľahšie pomocou hardvérovej masáže. Stačí si kúpiť stroj na hardvérovú pedikúru a ovládať jeho jednoduché funkcie, aby boli päty dobre upravené a čisté.

  Zariadenie na pedikúru je stroj s hrubou pemzou, ktorý sa otáča na špeciálnom zariadení a umožňuje vám z nôh jemne odstrániť vrstvu keratinizovanej epidermy. Stroj má pohodlnú rukoväť a sama žena sa dokáže vyrovnať s ošetrením chodidiel bez toho, aby sa uchýlila k vonkajšej pomoci.

  Pemzový valec je poháňanýpri použití prúdu potrebujete štandardné napätie 220 V, ktoré je v bežných bytoch. Po odpojení od siete sa zariadenie umiestni do malej skrinky s dýzami. Je vhodný na prepravu. Môže sa dokonca vziať aj na dovolenku.

  Hardvérová manikúra je k dispozícii pre každú ženu, dá sa urobiť doma

  Používanie zariadenia je veľmi pohodlné, pretože vám umožňuje rýchlo odstrániť drsnú pokožku, pretože postup nevyžaduje predchádzajúce naparovanie. Je oveľa lepšie, ak je pokožka drsná a povrch je tvrdý. Čistenie nezaberie veľa času. Procedúru môžete dokončiť sami. Častice keratinizovanej kože spadajú do špeciálneho prijímača, ktorý musí byť po zákroku otvorený a zbavený odstránenej epidermy.

  Existujú prístroje, v ktorých sa odporúča nohy vopred napariť. Toto musí byť objasnené pred nákupom. V takom prípade bude postup pozostávať z týchto krokov:

  • zmäkčenie pokožky kúpeľom;
  • čistenie pokožky pomocou prístroja;
  • ošetrenie pokožky zmäkčujúcou masťou.

  Lekári pred zákrokom odporúčajú používať peroxid vodíka v kúpeľoch. Dokonale zjemňuje pokožku a uľahčuje procedúru hardvérovej pedikúry. Výhody hardvérovej pedikúry sú zrejmé. Ženy, ktoré tento nástroj použili, nazvali tieto pozitívne aspekty masáže hardvéru:

  • rýchle odstránenie nielen hrubej kože na pätách, ale aj odstránenie rohov, kukurice;
  • žiadne rizikoporanenie, pretože čepeľ neprichádza priamo do kontaktu s kožou;
  • opätovné zhrubnutie po masáži prístroja sa uskutoční oveľa neskôr, čím sa predĺži doba starostlivosti o päty;
  • pomocou hardvérovej pedikúry je možné eliminovať rôzne stupne zdrsnenia, pretože stroj sám zintenzívňuje svoju prácu, ak narazí na problémovejšiu oblasť (v niektorých zariadeniach musia byť tieto možnosti nastavené samostatne);
  • Elektrické pemzové kamene majú niekoľko typov trysiek, ktoré vám umožňujú úplne odstrániť akékoľvek zdrsnenie chodidiel.

  Používanie hardvérovej masáže by sa nemalo vykonávať v prípade prasklín v pätách, ako aj u pacientov s diagnózou diabetes mellitus, aby sa nevyvolali komplikácie.

  Farmaceutické výrobky

  Môžete použiť nielen kúpele, ale aj rôzne výrobky z lekární určené na zníženie drsnosti pokožky chodidiel. Krémy alebo pleťové vody, ktoré nájdete v ktorejkoľvek lekárni, sa zvyčajne čistia na drsných miestach pokožky.

  Radevit

  Účinným liekom na drsnú pokožku nôh je krém Radevit. Liečivo obsahuje veľké množstvo vitamínov, najmä tokoferol a retinol. Krém má silný protizápalový a regeneračný účinok, aktívne odstraňuje spevnené miesta na chodidlách, vyživuje pokožku a odstraňuje zvýšenú suchosť.

  DÔLEŽITÉ!Ak aplikujete systematický krém, po krátkom čase sa môžete zbaviť škaredých pätiek. Odporúča sa krém aplikovať na vyčistenú oblasť nôh dvaraz denne.

  Calendula

  Najslávnejším krémom s liečivým účinkom je Calendula. Dokonale podporuje hojenie trhlín v pokožke a odstraňuje nadmernú suchosť. Zloženie krému obsahuje nielen nechtový extrakt, ale aj ďalšie užitočné látky - kyselinu salicylovú, živice, flavonoidy, éterické oleje. Tieto zložky zlepšujú regeneráciu pokožky a prispievajú k rýchlejšiemu odlupovaniu odumretej epidermy.

  Masť preniká pokožkou dobre, a to je ľahké aj v tých najťažších oblastiach, ktoré sú hrubými pätami.

  Včelí vosk vo výrobku podporuje výskyt určitej ochrannej membrány, ktorá chráni pokožku nôh pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Masť Calendula môžete používať po kúpeli v noci.

  Flexitol

  Nápravným prostriedkom na odstránenie hrubých náplastí na pätách je Flexitol. Má jedinečné zloženie, ktoré vám umožní rýchlo sa vysporiadať s problémovými oblasťami na pokožke nôh. Flexitol má tiež hojivé a zvlhčovacie vlastnosti, zlepšuje pružnosť pokožky, zjemňuje ju.

  Výrobok obsahuje bambucké maslo, výťažok z aloe, lanolínu, močoviny a mnoho vitamínov, ktoré vám umožňujú dosiahnuť dobrý výsledok v pomerne krátkom čase. Odporúča sa užívať liek dvakrát denne - ráno a večer a prvé pozitívne zmeny je možné pozorovať už za 2-3 dni.

  Gevol

  Krém Gevol má veľa liečivých vlastností, ktoré sú veľmi potrebné pre pokožku chodidiel.Okrem toho krém tiež odstraňuje plesňové kožné lézie. Ak existuje mykóza nôh, očistite pokožku huby pomocou Gavolemu. Aplikujte liek niekoľkokrát denne, ale predtým sa odporúča, aby ste ich naparili, aby produkt lepšie prenikol pod pokožku.

  Lekár

  Výrobok dokonale odstraňuje suchú a drsnú pokožku na pätách, na dosiahnutie tohto výsledku sa však odporúča dlhodobé použitie. Ako súčasť prírodných zložiek Lekar má výrobok vynikajúci účinok na pokožku a nevyvoláva alergickú reakciu, ako sa to stane po aplikácii niektorých krémov. Používajte liek podľa pokynov.

  Najdôležitejšie

  Problém s drsnou pokožkou na pätách už dávno prestal existovať s celým arzenálom prostriedkov na nápravu uhynutej mŕtvej epidermy. Tento problém sa môžete zbaviť pomocou kúpeľov, farmaceutických výrobkov a hardvérovej pedikúry. Každý nástroj má svoje vlastné charakteristiky. Ak systematicky pracujete s drsnou pokožkou, môžete svoju pokožku ľahko udržiavať po dlhú dobu dobre udržiavanú.