Ako čistiť krvné cievy od cholesterolu doma?

Čím je človek starším, tým väčšia je pravdepodobnosť rozvoja aterosklerózy. Toto je stav, pri ktorom sa na cievach objavujú cholesterolové plaky. Nebezpečenstvo je, že ak sa dostanú do krvi, môžu spôsobiť upchatie cievy v srdci alebo mozgu, čo povedie k infarktu alebo mozgovej príhode. Preto sa musí s touto chorobou bojovať.

Liečba drogami

V tradičnej medicíne sa vyvinulo veľa liekov na účinné čistenie krvných ciev od cholesterolu. Takéto lieky sa vydávajú iba na odporúčanie lekára a pod jeho dohľadom sa pijú. Majú niekoľko kontraindikácií a vedľajších účinkov, takže o odbornosti sa môže rozhodnúť len odborník.

Cholesterol však možno použiť na čistenie krvných ciev nielen tabletami. Existuje niekoľko osvedčených ľudových receptov, ktoré sa používajú na prevenciu aterosklerózy a na liečenie jej závažných foriem.

Ľudové lieky

Cesnak . Možno je táto rastlina najslávnejšia na čistenie ciev od cholesterolových plakov. Preto existuje veľa receptov. Dáme iba dve z nich, najúčinnejšie.

1. Musíte vziať štyri hlavy cesnaku a štyri citróny, prejsť mlynčekom na mäso, vložiť do trojlitrovej nádoby a pridať vodu. Pri izbovej teplote trvajte tri dni. Užívajte 100 ml perorálne. Keď ho začnete užívať, okamžite pripravte ďalšiu plechovku. Existujú štyri z nich. Celý kurz trvá asi 40 dní. Potom môžetevšimnite si významné zlepšenia. Napríklad bolesti hlavy prechádzajú, pretože mozgové cievy sa dokonale vyčistia.

2. Vezmite 40 gramov. nasekaný cesnak a zalejeme 100 g. alkohol alebo vodka. Trvajte na tom, 10 dní na tmavom mieste. Potom napnite a pol hodiny pred jedlom namočte 10 kvapiek.

Citrusové plody s medom.Musíte si vziať dva citróny, dve pomaranče a dve polievkové lyžice medu. Ošúpajte ovocie (ale nie šúpať) a prejdite mlynčekom na mäso. Zmiešajte s medom. Užívajte 2 čajové lyžičky pred jedlom alebo s čajom. Takáto zmes pomáha nielen starostlivo odstraňovať cholesterol z krvných ciev, ale má tiež priaznivý účinok na celý kardiovaskulárny systém.

Bylinné čaje.Musíte si vziať 100 g. sušené rozdrvené harmančekové a nesmrteľné kvety, ľubovníkova tráva a breza. Jedna polievková lyžica tejto zmesi sa naleje do dvoch pohárov horúcej vody a trvá na tom 4 hodiny. Potom musí byť infúzia prefiltrovaná a vrátená späť na pôvodný objem. V jednej pohári čaju rozpustite lyžicu medu. Táto časť sa musí opiť pred večerou. Druhé infúzne sklo sa má ráno zahriať, pridať med a piť 15 minút pred raňajkami. Pokračujte v kurze 10 dní.

Všeobecné odporúčania

Je veľmi dôležité sledovať vašu stravu. Je potrebné jesť čo najviac potravín, ktoré majú priaznivý vplyv na krvné cievy. Môžete dodržiavať jednoduché stravovacie návyky, čo bude mať veľmi priaznivý účinok.

  • Ryby . Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú odstraňovať cholesterolplavidla. Ak zahrniete tento produkt do svojej týždennej stravy, bude to veľmi užitočné.
  • Džúsy . Sú veľmi užitočné v čerstvej forme. Je pravidlom začať deň pohárom jablčnej alebo mrkvovej šťavy. To nielen dodá energiu a energiu po celý deň, ale tiež ochráni vaše krvné cievy.
  • Voda . Uistite sa, že pijete najmenej 2,5 litra tekutiny denne. Tým sa zlepší metabolické procesy a zlepší sa pohodu.
  • Cibuľa a cesnak . Môžu sa jesť surové. Ak budete jesť každý deň na hlave cesnaku alebo cibule, bude to vynikajúce čistenie krvných ciev.

Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov, môžete svoje cievy udržať zdravé. A potom môžete kompetentne odpovedať na otázku, ako čistiť krvné cievy cholesterolu a vyskúšať všetko podľa vlastnej skúsenosti.