Ako čistiť kožušinu doma, aby ste ju nepoškodili?

Kožušinové výrobky boli vždy v móde. Tu sú len majitelia, ktorí sa pravdepodobne nebudú radovať z prítomnosti oblečenia z takého rozmarného materiálu. Koniec koncov, s príchodom zimnej sezóny je vždy dôležitá otázka: ako čistiť kožušinu doma alebo je ľahšie ísť na chemické čistenie?

Samozrejme môže byť jednoduchšie suché čistenie, ale určite nie lacnejšie, takže povedzme, ako doma čistiť rôzne kožušinové výrobky.

Všeobecné odporúčania

Samozrejme, ak potrebujete vyčistiť umelé kožušiny doma, nebude to ťažké. Koniec koncov, v prvom rade nie je tak rozmarný ako prírodný a tiež stojí oveľa menej, takže aj keď je produkt pokazený, nebude to veľká strata. Ale stále musíte pristupovať k čisteniu kožušiny múdro.

Najskôr je potrebné určiť typ čistenia: všeobecné alebo miestne. V prípade posledného uvedeného bude stačiť zvoliť vhodný produkt na čistenie určitého typu znečistenia a nie na čistenie celého produktu. Pamätajte na pravidlo o kožušinách: krátkosrstá kožušina sa čistí v opačnom smere ako kliny a dlhovlasá kožušina sa naopak čistí v tomto smere.

Po vyčistení kožušiny doma sa musí nechať schnúť pri izbovej teplote a potom jemne rozčesať (aby sa nepoškodili kliny) hrebeňom. Ale aj keď na produkte nie sú žiadne škvrny, musíte ho pravidelne čistiť, aby jeho atraktívny vzhľad a lesk trvalo dlho.

Prírodné kožušiny

Takéto výrobky potrebujú právospôsob skladovania tak, aby vydržali viac ako jeden rok. Napríklad odev vyrobený z prírodnej kožušiny by sa nemal skladovať v tesnom vrecku, pretože to vedie k krehkosti a suchosti vlasu. Najlepším riešením je bavlnená prikrývka. Tiež v miestnosti, kde sa kožušina skladuje , by vlhkosť mala byť asi 50% a teplota vzduchu do + 10 ° C .

Okrem toho sa musíte v skrinkách s kožušinami starať o účinné prostriedky proti moliam a v žiadnom prípade ich neumývajte.

Líška strieborná

Na čistenie kožušiny líšky striebornej musíte použiť prací prostriedok na vlnu, benzín alebo bežný šampón. Nech už si vyberiete čokoľvek, musíte ho aplikovať na vatový tampón v malom množstve a vtierať kožušinou v smere rastu klkov. Potom sa odoberie vlhký vatový tampón, ktorý sa predtým namočil do vody a vytlačil. Niekoľkokrát sa utierajú hromadou, aby sa odstránili častice čistiaceho prostriedku, ale treba dbať na to, aby sa mazra namočila.

Alternatívou je použitie krupice alebo škrobu. Jedna z látok sa naleje na produkt zo líšky striebra a jemne sa vtiera do srsti, až kým nezačne sfarbovať a absorbovať častice prachu a nečistôt, a potom sa opatrne vytrepe.

Líška polárna

Ak potrebujete kožušinu polárnej líšky očistiť v oddelených priestoroch, môžete zmiešať niekoľko kvapiek amoniaku a saponátu a naliať do 0,5 litra vody. Naneste trochu na kontaminovanú oblasť vatovým tampónom alebomäkká špongia odstráni škvrny.

Alternatívne sa môže použiť ocot. Aplikáciou na kožušinový výrobok rýchlo obnovíte jeho lesk. Ak sa na povrchu kožušiny vytvoril žltý povlak, je lepšie ho utrieť vatovým tampónom namočeným v peroxidu vodíka. Je dôležité zabezpečiť, aby sa chemikálie nanášali iba na konce klkov, a po aplikácii je tiež potrebné utrieť produkt tampónom čistej vody.

Biela kožušina - samostatná diskusia.

Nie všetky tipy na starostlivosť o kožušinu sa vzťahujú na čistenie bielej kožušiny. Koniec koncov ho nie je možné obnoviť pomocou špeciálnych aerosólov, navyše niektoré spôsoby jeho čistenia budú vôbec škodlivé.

Na čistenie znečistených škvŕn je potrebné používaťliehový lieh , ktorý sa opatrne nanáša na kontaminované miesto, až kým nie je úplne vyčistený. Mastenec je vhodný na odstránenie mastných škvŕn. Najprv sa vtiera do hromady a potom sa jemne vyčesáva štetcom. Zemiaková múka je tiež účinná pri čistení bielych kožušinových výrobkov. Najskôr ho tiež vytrú a potom vyčesajú z kožušiny.

Ak potrebujete kožušinový obojok vyčistiť, môžete použiťmydlový roztok . Pri jeho príprave sa malé množstvo čistiaceho prostriedku riedi v teplej vode, ktorá neobsahuje bieliace a farbiace látky. Navlhčite kúsok peny v roztoku a utrite ju kožušinou. Potom utrite vatovým tampónom namočeným v čistej vode a vysušte ho z vykurovacích zariadení. Po vysušeníNatieram golier štetcom. Žltosť na golieri sa dá odstrániť roztokom peroxidu vodíka (1 polievková lyžica peroxidu na pohár vody).

Niekoľko odporúčaní

Pamätajte, že sa musíte o kožušinu starať neustále. Je to materiál, ktorý si vyžaduje osobitný prístup, ale s výhradou všetkých bezpečnostných opatrení vás kožušinový výrobok poteší viac ako jeden rok. Preto sa po naučení, ako doma čistiť kožušinu, pokúste sa riadiť sa týmito odporúčaniami, a tak prispieť k trvanlivosti výrobku.