Ako čistiť koženú bundu

Obsah

  Kožená bunda z roka na rok neopúšťa zoznam vecí, ktoré by mali byť v šatníku každého módy. Štýlový odev šetrí chladné počasie a dáva drzosť. Vyzerá to ako s formálnym oblečením as neformálnym oblečením. Aby vec trvala dlho a nestratila svoju prezentáciu, mala by sa o ňu náležite postarať.

  Určite materiál plášťa

  Aj výrobky vyrobené z prírodných materiálov skôr alebo neskôr stratia svoju príťažlivosť. Znak bundy môže poškodiť stopy dažďa alebo jedla. Elementárne postupy ich pomôžu zbaviť.


  Znečistenie sa nevyhnutne objavuje na koženej bunde, ktorú nemožno utrieť navlhčenou tkaninou
  .

  Najprv musíte zistiť, či je odev vyrobený z prírodného alebo umelého materiálu. Toto sa dá overiť na základe nasledujúcich charakteristík:

  • semišová látka sa vždy šije z nesprávnej strany koženého výrobku. Na bunde nájdete náplasť, ktorá vyzerá pod povrchom koženého materiálu. Ak je pod ňou látka, nie je to prirodzené.
  • Môžete použiť starý známy spôsob: spáliť kúsok kože ukrytý pred očami. Originálna koža pri horení dáva osobitnú, rozpoznateľnú nepríjemnú arómu. Umelá koža na rozdiel od nej rýchlo horí.
  • Kožené výrobky je nebezpečné umývať - ​​nemusí prežiť. Prírodná vec sa však musí dôkladne umyť podľa všeobecných odporúčaní. Používajte silné saponátyfondy môžu produkt natrvalo zničiť.

  Postup čistenia

  Pred umytím koženej bundy sa budú vyžadovať tieto prípravné postupy:

  1. Navlhčite handru vo vode a prechádzajte kontaminovanými oblasťami. Je potrebné skontrolovať, či sa handra handry nezafarbila. Ak zmenila farbu, pranie bundy je kontraindikované. Vyčinená pokožka obsahuje živočíšne tuky, ktoré udržujú pokožku v dobrom stave. Môžu sa prať látkami obsiahnutými v pracom prášku.
  2. Menšie nečistoty je možné odstrániť špongiou namočenou v rastlinnom oleji. Potom je potrebné ošetriť oblasť pokožky bezfarebným octom.
  3. Pred praním bundy musíte skontrolovať, či sa na ňu môže vzťahovať tento postup. Vo vnútri je potrebné nájsť šitú vrstvu kože a umyť ju. Ak sa zmení veľkosť alebo zmena farby, vec sa neodporúča prať.

  Dôležité!Raz za mesiac je vhodné utrieť bundu navlhčenou špongiou. Pomôže to odstrániť dažďové kvapky, piesok, potlač steny.

  Je dovolené prať v práčke

  Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Niektorí odborníci tvrdia, že je to absolútne nemožné, zatiaľ čo iní si vyhradzujú výhradu: postup sa môže vykonať iba za osobitných podmienok.

  Maximálne povolené množstvo koženej bundy je opláchnuť vodou pri teplote najviac 30 stupňov. Nechajte jemne prať v studenej vode. Ak tento režim nie je k dispozícii, vyberte možnosť „Vlna“. Optimálny počet otáčok je tristo.


  Vymažú produkt iba v extrémnych prípadoch. Jeho mechanické vlastnosti sa môžu zhoršiť v dôsledku agresívneho prostredia, ktoré vytvárajú saponáty

  Ak sa nedá vyhnúť umývaniu, na výrobku pred ním by sa mali pripevniť gombíky, zipsy a priehradky. Ak je potrebné vnútornú podšívku očistiť, musí sa bundy otočiť. Zabráni sa tým materiálnemu poškodeniu bubna.

  Pri spustení práčky by sa mali vziať do úvahy niektoré nuansy. Niektoré ženy v domácnosti dali bavlnené tričká alebo ponožky s bundou zodpovedajúcou ich odtieňu. Zmäkčí to účinok prania. Ak nie je k dispozícii žiadny špeciálny nástroj na čistenie vecí z pokožky, môžete si zobrať čistiaci prostriedok, ale polovicu, ako obvykle. Ak nevypočítate množstvo prášku, na výrobku môžu zostať belavé škvrny.

  Ako odstrániť škvrny

  Biele škvrny môžu pomôcť odstrániť citrónovú šťavu. Škvrny od tuku môžete odstrániť pomocou umývacieho prostriedku na umývanie riadu alebo mydla. Vhodná je aj obyčajná cibuľa nakrájaná na polovicu. Táto metóda sa použila predtým, keď neexistovali žiadne detergenty.

  Ak je kontaminácia stará, do mydlového roztoku sa môže pridať niekoľko kvapiek amoniaku. Biely lieh dobre odstraňuje škvrny od tuku, malé množstvo acetónu, benzínu. Citrónová šťava pomôže odstrániť štipľavý zápach po aplikácii týchto výrobkov. Bude pôsobiť ako aróma a vráti bundu nový vzhľad. Ak je bunda zafarbená farbou, pomôže vám odstraňovač laku na nechty. Použitie acetónu je zakázané. Vhodný je tiež rastlinný olej.

  Čerstvý vzhľad svetelnej bundy môžete obnoviť, ak ju utrite citrónovou šťavou,vaječný bielok, zmes mlieka a žĺtka. Ak potrebujete odstrániť škvrny, pomôže terpentín s mastencom. Zmes sa rozdelí vatovým tampónom, potom sa hmota stlačí pohárom, na vrch sa položí ťažký predmet. Keď látka zaschne, utrite produkt handrou.

  Dôležité!Tieto metódy odstraňovania škvŕn sa môžu použiť iba na bundy z prírodného materiálu. Umelá koža takéto testy neprežije.

  Starostlivosť

  Niekedy nie celá bunda potrebuje osviežujúci postup, ale iba podšívku. Pretože absorbuje telesný pach a parfum, mali by ste ho občas jemne umyť mydlovou vodou a dávať pozor, aby ste sa nedotkli oblastí pokožky.

  Existuje aj iný spôsob, ako prať podšívku. Voda sa zhromažďuje v jednej nádobe, prášok sa v nej riedi. V inom, zalejeme vodou so uhryznutím. Najprv utrite podšívku špongiou navlhčenou tekutinou z prvej panvy, potom z druhej. Plášť sa suší v obrátenej forme pri teplote miestnosti. Ak je znečistenie veľké, môžete podšívku napariť, umyť a šiť späť v suchej forme.

  Najjednoduchší spôsob prania koženej bundy v umývadle. Prací prostriedok je možné nahradiť produktom z vlny. Po umytí nie je možné stlačiť. Kvapalina by sa mala sama vysušiť zavesením vecí za plecia. Na rýchle schnutie môžete tiež bundu položiť na uterák a niekedy ju prevrátiť.

  Dôležité!Nemôžeme si obliecť mokrú bundu, inak sa roztiahne.


  Žehlenie bundy je nežiaduce. Ak je postup nevyhnutelný, žehlite zvnútra smerom von cez látku. Pohybovať saželezo rovnomerne po celom povrchu

  Všeobecné pravidlá pre starostlivosť o kožené výrobky:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako si prať spodnú bundu
  • Je lepšie neumývať dva kožené výrobky naraz. Ak sa však oblečenie skladá z dvoch častí, je to prípustné.
  • Jemná a hladká pokožka by sa mala čistiť špeciálnou mäkkou kefou, aby nedošlo k poškodeniu materiálu.
  • Ak je vec vyrobená z kúskov viacfarebnej usne, aby nezmizla, stojí za to naliať do vody farebný fixátor.
  • Pranie spôsobí, že vady výrobku - škrabance a odreniny - budú výraznejšie.
  • Bundu nemôžete vyžmýkať a vysušiť na písacom stroji.
  • Límec a rukávy sú najviac znečistené. O nich sa postará pomocou amoniaku zmiešaného v polovici s vodou.
  • Na slnku musí byť vec prirodzene suchá, inak môže byť zničená.
  • Ak existujú obavy, či predmet môže prežiť pranie, môžete ho vopred ošetriť ricínovým olejom alebo glycerínom. Pomáha tiež oplachovanie odevov vo vode s prídavkom glycerínu. Táto metóda je dobrá, ak potrebujete maskovať oder.
  • Je možné, aby sa škrabance na bunde stali neviditeľnými, ak ich pred praním umyte farbou aerosólovej nite.
  • Nenechávajte výrobok v blízkosti ohrievačov alebo klimatizačných zariadení.
  • Túto vec musia nosiť iba počasie. Je potrebné dbať na to, aby ste ho počas zrážania nenosili.
  • Životnosť výrobku je možné predĺžiť, ak sa pravidelne utiera mliekom alebo vajcami.
  • Po umytí môže byť bunda hrubá. daťmôže byť mäkký lubrikáciou glycerínom a dobre miesiť.
  • Počas nesprávneho umývania sa pokožka často olupuje. Produkt môžete uložiť jeho prefarbením.

  Dôležité!Po praní sa môžete zbaviť zápachu pracieho prášku na plášti, ak ho po procedúre pretrete pomarančovou kôrou. Metóda je vhodná pre tmavé veci, pretože kôra môže zosvetliť materiál.

  Ak položka po prvom umytí doma stratila svoju príťažlivosť, je lepšie zdržať sa podobných postupov. Pri najmenších pochybnostiach o vhodnosti prania by ste mali dať predmetu chemické čistenie. Tam ho môžu rýchlo a za primeranú cenu vyčistiť.

  Ak bunka po praní stratila lesk, možno ju vrátiť pomocou bezfarebného laku na topánky. Produkt bude ako nový. Vhodné aj na tento účel:

  • telový krém;
  • odstraňovač líčidiel;
  • prostriedky na umývanie.

  Akýkoľvek bezfarebný alebo biely kozmetický prípravok je vhodný na mazanie koženej bundy. Nanáša sa na bavlnu alebo handričku a odev sa rovnomerne utrie

  Bunda so semišovými vložkami sa čistí pogumovanou látkou alebo špeciálnou kefou.

  Ako odstrániť zápach potu

  Čas od času je potrebné odstrániť zápach potu z koženej bundy. Stolový ocot sa toho zbaví. Pohár octového roztoku sa naleje do kúpeľne naplnenej vodou. Bunda je zavesená zvnútra v kúpeľni a na chvíľu ponechaná. Dvere sú zatvorené tak, aby nebola medzera. Zlý zápach je zvetraný sódou. toposypte miesta pod podpazušia a potom ich opláchnite vodou. Na ten istý účel sa používa mletá káva, ktorá sa distribuuje cez plášť.

  Kožená bunda je nevyhnutnou súčasťou šatníka a môže trvať mnoho rokov. Hlavnou vecou je jej náležitá starostlivosť.