Ako čistiť gastrointestinálny trakt doma

Obsah

  Hlavným faktorom, ktorý vyvoláva vývoj mnohých chorôb, je hromadenie toxínov a toxínov v tele. Troska vedie k vzniku nepríjemných príznakov: nevoľnosť, časté prechladnutie, ospalosť, únava a podráždenosť. Aby ste zabránili vzniku takejto situácie, mali by ste pochopiť, ako vyprázdniť žalúdok.

  Škodlivé toxické látky

  Prvým krokom pred vyčistením gastrointestinálneho traktu je pochopenie samotnej podstaty problému. Ide o to, že pri veľmi silnej troske v čreve môže byť až niekoľko desiatok kilogramov troskových kameňov. Postupom času sa tieto kamene začínajú rozkladať a vylučujú tiež produkty rozpadu. Tieto toxické látky končia v obehovom systéme a potom sa šíria po celom tele.

  Keď sa produkty rozkladu dostanú do tkanív a orgánov, začína sa vyvíjať patologický proces, ktorý môže byť pre ľudský život nebezpečný.

  Za zmienku tiež stojí: ak sa troskové kamene hromadí v tenkom čreve, vedie to k tvorbe porastov a vzniku hrudiek hlienu a plesní.

  Z týchto dôležitých dôvodov musí človek, ktorý chce predĺžiť svoju mladosť a byť zdravý, vedieť, ako správne čistiť gastrointestinálny trakt.

  Pri kefovaní by ste mali sledovať stav zubov a celej ústnej dutiny a tiež zabrániť prenikaniu patogénnych látok.mikroorganizmy prostredníctvom nemytých potravín.

  Všeobecné odporúčania

  Na úplné vyčistenie čriev doma s výhradou nasledujúcich pravidiel:

  • vyvážená strava. Potraviny by mali byť bohaté na čerstvé ovocie, zeleninu a bylinky;
  • mastné, múčne, sladké, údené - to všetko by malo byť kategoricky vylúčené z vašej stravy;
  • ryby a chudé mäso by mali byť na stole najmenej raz týždenne;
  • frakčná výživa. Všetko potrebuje opatrenie a stravovanie nie je výnimkou. Mal by sa jesť asi päťkrát denne v malých porciách;
  • denné používanie čistej čistej vody. Voda by sa mala vypiť do dvoch litrov denne. Liečivý účinok topenej vody je už dlho známy v medicíne. Môžete tiež použiť minerálnu a perlivú vodu, ale mala by byť doplnkom a nie alternatívou k čistej obyčajnej vode;
  • 21. voda sa môže konzumovať najviac pol hodiny pred jedlom a najskôr pol hodiny po jedle;
  • Dočasná alebo trvalá nevoľnosť je obmedzením čistiacich postupov. K týmto ochoreniam možno pripísať: bolesť pri menštruácii, bolesti zubov.

  Výživová výživa na čistenie žalúdka

  Potraviny by sa mali dôkladne žuť. Strava je základný základ pre čistenie tela.

  Zvážte osvedčené rady týkajúce sa stravovania, ktoré pomohli zbaviť sa trosiek tela.

  baklažán

  Najskôr by som chcelspomeňte na modrú šupku baklažánu. Kôra obsahuje antimikrobiálne látky, ktoré môžu vyčistiť sliznicu tráviaceho systému od škodlivých mikroorganizmov.

  Pokiaľ ide o semená baklažánu, očividne čistia tráviaci trakt od nahromadeného hlienu, škodlivých baktérií a červov. Okrem toho sa baklažán vyznačuje prítomnosťou kyseliny tartrónovej, ktorá je schopná regulovať a regulovať metabolizmus lipidov.

  Pacientom sa odporúča konzumovať veľa zeleniny, ktorá sa dá dusiť, variť alebo mierne vyprážať v rastlinnom oleji. Mäso, mliečne výrobky, ako aj pekárske výrobky by sa nemali konzumovať aspoň počas týždennej diéty.

  Pacienti by mali obmedziť príjem soli. Prípadne môžete použiť bylinné korenie alebo papriku.

  Jablká

  Žalúdok môžete efektívne čistiť doma pomocou jabĺk. Na dosiahnutie maximálneho účinku by ste mali mať pôstové dni len na jablkách.

  Denne by sa malo jesť asi dva kilogramy jabĺk. Môžete tiež piť bylinkový čaj alebo minerálnu vodu.


  Vykladanie jabĺk sa môže vykonávať každý mesiac

  Kaša

  Pomocou kaše môžete očistiť telo od zvyškov jedla a fekálnych kameňov. Kaša posilňuje steny celého tráviaceho systému a tiež prispieva k hojeniu poškodení.

  Otruby

  Rýchle očistenie tela otrubami nebude fungovať, je to dosť dlhá metóda - asi jeden mesiac.

  Nasledujúcedenne pred každým jedlom konzumujte dve polievkové lyžice otrúb.

  Táto metóda nielen bojuje proti troskám, ale pomáha aj normalizovať telesnú hmotnosť.

  Zelenina

  Pri vykládke by sa mali vylúčiť akékoľvek výrobky iné ako zelené a zelené jablká. Môžete piť zeleninu s vodou. Denne sa môže jesť rôzne druhy zeleniny: mrkva, kapusta, uhorky, paprika.

  V prípade otravy by malo telo konať rýchlo Poďme hovoriť o tom, čo je v tomto prípade prvá pomoc.


  Počas dní vykládky zeleniny jesť najviac dva kilogramy denne

  Pomoc pri otrave

  Nemôžete sľúbiť, pretože nikto z nás nie je v bezpečí pred otravou. Po prvé, keď ste v tejto situácii, mali by ste zistiť, čo to spôsobilo, pretože to je druh chemikálie, ktorý určuje ďalšie kroky. Súčasne by sa mala zvolať sanitka.

  V niektorých prípadoch, keď sa pokúsite konať samostatne, môžete situáciu len prehĺbiť a stratiť drahocenný čas.

  V prípade otravy je dôležité okamžite prepláchnuť žalúdok. Aj keď tento postup nie je príjemný, niekedy je dokonca nevyhnutný.

  Hlavné úlohy prania sú:

  • terapeutický účinok. Tento typ umývania sa vykonáva intoxikáciou tela toxickými látkami, ako aj otravou jedlom a gastritídou, pri ktorej dochádza k hojnej sekrécii hlienu;
  • diagnostické účely. Takéto premývanie sa uskutočňuje rôznymi patologickými vlastnosťamiprocesy tráviaceho traktu, ako aj určiť príčinu, ktorá spôsobila vývoj zápalového procesu.

  Opláchnutie môže vykonať osoba, ktorá je pri vedomí

  Kontraindikácie prepláchnutia:

  • otrava olejom, ktorá spôsobuje spálenie;
  • silná bolesť brucha;
  • vnútorné krvácanie;
  • infarkt myokardu alebo zlyhanie srdca;
  • hypertenzia.

  Existujú dva spôsoby, ako vypláchnuť žalúdok: pomocou sondy, ako aj bezdušovej metódy. V prvom prípade sa nemôžete obísť bez kvalifikovanej pomoci. Druhú metódu môžu uplatniť ľudia, ktorí nemajú žiadne špeciálne zručnosti.

  Splachovacia činnosť je takáto:

  • pacient by mal vypiť maximálne množstvo vody (približne pol litra);
  • reflex reflexu sa potom spustí lyžičkou alebo špachtľou, ktorá sa pritlačí na koreň jazyka;
  • , ak existuje takáto potreba, vyššie uvedené kroky sa opakujú.

  Na umývanie žalúdka by ste mali používať čistú čistú vodu, nie minerálnu vodu

  Ak osoba užila nejakú chemickú látku s jedlom, potom je v tomto prípade osobitne potrebná pomoc. Vyššie uvedené činnosti, ktoré sa vyskytnú v prípade otravy, sa neuplatňujú, ak je problém spôsobený nasledujúcimi látkami:

  • kyseliny, oxidačné činidlá;
  • zásady;
  • benzín, petrolej;
  • terpentín.

  Je to tak preto, že ak súLátky počas umývania prechádzajú späť, potom môžu poškodiť tráviaci trakt a dýchacie cesty.

  Opláchnite žalúdok vodou, kým nebude zvratok čistý. V tomto prípade nie je pochýb o tom, že žalúdok je úplne prázdny.

  Čistenie aktívnym uhlím

  Jedným z najjednoduchších, ale nemenej efektívnych spôsobov čistenia tela je čistenie aktívnym uhlím.

  Uhlie je vynikajúci sorbent, čo znamená, že je schopný viazať a neutralizovať škodlivé látky a toxíny. Po dosiahnutí týchto cieľov sa sorbent odstráni z gastrointestinálneho traktu.

  Aktívne uhlie okrem toho čistí krv. Gastrointestinálne šťavy alebo skôr ich tekutá časť sa po vystavení sorbentu opäť dostanú do obehového systému.

  Sorbent ovplyvňuje aj metabolizmus lipidov (tukový metabolizmus). Znižuje obsah škodlivých lipidov v krvi, čím zlepšuje metabolizmus tukov.


  Priebeh čistenia pomocou aktívneho uhlia trvá jeden mesiac. Dvakrát denne užite jednu tabletu na desať kilogramov hmotnosti.

  Počas používania sorbentu neužívajte žiadne lieky. Ak je potrebné lieky ešte užívať, skúste ich vypiť najskôr dve hodiny po použití aktívneho uhlia.

  Pri tom by sa malo zefektívniť jeho strava. Potraviny by mali byť vyvážené. Jedlo by malo byť ľahké a malo by obsahovať menej tuku. tiežStojí za to skonzumovať veľké množstvo čistej vody.

  Po ukončení čistenia sorbentom by sa mali v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov užívať lieky, ktoré sa líšia v prítomnosti živých baktérií.

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako rýchlo očistiť telo a schudnúť?

  Napriek tomu by sme nemali zabúdať na bezpečnostné opatrenia týkajúce sa aktívneho uhlia. Aj keď je to neškodná droga, nezabudnite, že všetko je v moderovaní dobré. Nezneužívajte drogu ani ju neužívajte vo veľkom množstve.

  Liek by sa nemal užívať ani v miernych dávkach po dlhú dobu, pretože pomôže znížiť vstrebávanie živín, vitamínov, bielkovín, tukov z tráviaceho traktu. V dôsledku toho bude telo trpieť nedostatkom vitamínov a dôjde k všeobecnému vyčerpaniu užitočných látok.

  Okrem toho nadmerná konzumácia výrobku môže spôsobiť erozívne stavy na gastrointestinálnej sliznici, ako aj hnačku alebo zápchu.

  Je dôležité nezabudnúť, že pri používaní aktívneho uhlia sa výkaly stmavujú.

  Precitlivenosť pacienta na aktivované uhlie, ulcerózne lézie tráviaceho systému a žalúdočné krvácanie sú kontraindikáciami použitia sorbentu.

  A nakoniec by som chcel spomenúť šetrnú metódu.


  Borovica alebo ihličnanový vývar jemne čistí nielen gastrointestinálny trakt, alea celý organizmus ako celok

  Jemná metóda

  Na vykonanie tejto metódy by sa do 500 ml vody malo naliať päť polievkových lyžíc ihličia a variť na miernom ohni. Výsledný vývar sa potom nalieha na celú termosku.

  Po namáhaní sa takýto liečivý vývar môže opiť celý deň po malých častiach.

  Takže tráviaci systém akejkoľvek osoby potrebuje pravidelné čistenie. Ako sme videli, takéto postupy je možné vykonať bez toho, aby ste opustili svoj domov. Postarajte sa o svoje telo a vyplatí vám to dobré zdravie!