Ako čistiť cvičebné a športové vybavenie pred znečistením

Obsah

  Posilovne, bazény, sauny sú verejné priestranstvá, zvyčajne sa tu zhromažďuje veľa ľudí. Každý, kto používa športové vybavenie, cvičebné vybavenie, vytvára rôzne druhy znečistenia. Usadzovací prach, milióny baktérií denne sa hromadí v inventári tried.

  Tomu sa nedá vyhnúť ani doma. Obchod SportFlag.ru ponúka širokú škálu tovaru pre šport a každý si vyžaduje starostlivosť. Navyše, čím zložitejší je design, tým náročnejšia je jeho údržba - bude sa vyžadovať osobitný prístup. Ak je možné palacinky a činky jednoducho utrieť navlhčenou utierkou, čistenie simulátorov je omnoho ťažšie.

  Pravidlá starostlivosti o športové potreby

  Čistota sa vyžaduje aj v prípade najzákladnejších a najjednoduchších vecí. Všetky činky, palacinky, prúty a dokonca aj rohože akumulujú pomerne veľkú vrstvu prachu, aj keď sa používajú pravidelne.

  Základné pravidlo je, že na konci tréningu musí človek vymazať časti simulátorov a vybavenia, ktoré použil. Uplatňuje sa na perá, činky, palacinky.

  Prirodzene by sa to nemalo robiť s vašou vlastnou utierkou, pokiaľ možno s jednorazovou alebo mokrou, mäkkou handrou určenou na tieto účely. V telocvičniach zvyčajne zabezpečujeme prítomnosť kontajnera, ktorý je verejne prístupný. Doma je lepšie vziať si handru vopred.

  Koberce sú pravidelne prané alebo dôkladne prané. Často stačí iba spracovanie v mydlovej vode. všeobecnýčistenie by sa malo vykonávať najmenej raz týždenne.


  Raz denne je potrebné vykonávať mokré čistenie miestnosti, v ktorej sa vykonávajú triedy, vrátane umývania podláh a stierania športového náradia

  Požiadavky na starostlivosť o kardio stroje

  Okrem dodržiavania banálnych pravidiel z hľadiska hygieny je potrebné pochopiť, že ide o zložité inštalácie s elektronikou a že je potrebné zabezpečiť primeraný servis.

  Odporúčame tiež: Ako čistiť okná

  Ak sa záruka naďalej uplatňuje, neexistujú žiadne požiadavky. Naopak, kategoricky nie je možné otvoriť simulátor bez účasti špeciálne vyškoleného kapitána zo služby. Postačuje neustále čistenie vlhkou handričkou a vysávačom.

  Každý kardio trenér je sprevádzaný návodom na použitie, ktorý môže uvádzať niektoré časti, ktoré si vyžadujú pravidelné mazanie. Súčasne sa vykonanie akcie vyžaduje len špecializovanými prostriedkami.

  Mazanie sa vyžaduje najmä pre elipsoidy a bežecké pásy.

  Najdôležitejšou vecou v službe je vaša pozornosť, ktorá by sa mala venovať cudziemu hluku, pretože pracovný kardioimulátor by mal túto prácu vykonávať takmer potichu. V žiadnom prípade by ste nemali počuť žiadne vŕzganie. Ich prítomnosť znamená, že bude potrebné dotiahnuť niektoré skrutky alebo iné časti mechanizmu, ale technik nebude tolerovať amatérsky zásah, sú potrebné iba špeciálne zručnosti a vybavenie.


  Ak nejde o domácu úlohu, ale o odborníkana kardio inštaláciu, musíte zavolať špecialistu zo služby

  Údržba elektrární

  Okrem umývania a pravidelného mazania sa odporúča, aby sa elektrárne neustále dôsledne kontrolovali, aby sa zaručila ich integrita. Vykonávajú prácu s veľmi veľkou hmotnosťou, ktorá očividne predstavuje určité nebezpečenstvo. Preto by všetky časti mechanizmu mali fungovať bez závesov a udržiavané v pôvodnom stave. Káble musia byť tiež namazané.

  Prirodzene, okrem iného, ​​musia byť neustále čistené, aby sa zbavil povrch upchatia. Na kovových povrchoch sa nesmie vytvárať hrdza, mali by byť vopred ošetrené antikoróznymi prostriedkami.

  Čistenie stola na stolný tenis

  Každý vie, že je taký šport ako stolný tenis, nazýva sa tiež ping pong. Táto hra je určená pre dvoch alebo štyroch ľudí, ktorí si navzájom posielajú loptu cez sieť. Pripomína to bežný tenis, ale oveľa menej.

  Hráči veľmi často opúšťajú potené pásy a niekedy aj zvyšky nápojov alebo jedla. To je len jeden z mnohých dôvodov.

  Tu je však dôležité pochopiť, ako správne vyčistiť tenisový stôl, nebude to však ťažké.

  • Po prvé, sieť je odstránená, je ľahké ju odstrániť aj ručne;
  • Priamo v miske sa voda a ocot zmiešajú v pomere 1: 1. Potom je v ňom navlhčená handra;
  • Povrch je dôkladne utretý kruhovými pohybmi bez toho, aby chýbala jedna časť;
  • Ak chcete odstrániť ocot, musíte ísť s ďalšou handrou namočenou v čistej vode;
  • Rovnakým spôsobom sa guľa umýva;
  • V inom podobnom riešení ponorte sieť a nechajte ju tam asi 15 minút, potom opláchnite vodou;
  • Počkajte, kým úplne nezaschne.

  Tento jednoduchý postup dodá výrobku nový vzhľad.

  Záver

  Ako už bolo uvedené, v starostlivosti o športové potreby je potrebné dodržiavať hygienické normy, pravidelne čistiť a dodržiavať pravidlá prevádzky, vďaka ktorým je vybavenie schopné vydržať dlho.