Ako čistiť črevá bez klystýru: alternatívne metódy

V poslednej dobe sa toho veľa povedalo o očistení tela. Ponúkajú sa rôzne techniky, diéty a recepty. Je to všetko také dôležité? Stojí to za čas a úsilie vynaložiť peniaze?

Odpoveď je jednoznačná: určite stojí za to! Faktom je, že pri veľkej struske tela je narušené fungovanie jeho systémov a orgánov. Výsledkom je časté ochorenie dýchacích ciest, pocit slabosti, nevoľnosti, bolesti hlavy a mnoho ďalších príznakov nepochopiteľného pôvodu. A dôvodom môže byť práve troska.

Na očistenie tela je potrebné najskôr odobrať črevá. Faktom je, že na jeho stenách môže zostať až 25 kilogramov troskových kameňov. Aj v jeho záhyboch sa môžu hromadiť toxíny, baktérie a dokonca aj plesne. Preto, ak sa vám podarí správne vyčistiť črevá, môžete nielen zlepšiť svoju pohodu, ale aj schudnúť.

Prvá vec, ktorá príde na myseľ pri uvažovaní o očiste, je dať očistnú klystír. Áno, je možné, že bude schopná rýchlo a efektívne odstrániť všetky toxíny. Spolu s nimi však zabije všetku užitočnú mikroflóru. Čo robiť? Ako čistiť črevá bez klystýru?

Existuje veľa receptov a spôsobov, ako to urobiť. Toto a prijímanie špeciálnych liekov a tradičnej medicíny, bylín a výživných prvkov. Poďme všetko diskutovať v poriadku.

Čističe čriev

Mnohé takéto prostriedky možno nájsť v lekárňach. Mnohé z nich majú laxatívny účinok, niektoré však majú viacsilný účinok a skutočne schopný vyčistiť vaše črevo od všetkých toxínov. Jedným z najúčinnejších prostriedkov je prášok Fortrans. Tento prípravok na čistenie čriev sa zvyčajne predpisuje na prípravu na chirurgický zákrok. Je však vhodný aj na čistenie tela. Pred použitím si prečítajte pokyny a zoznam kontraindikácií.

Črevá môžete tiež rýchlo očistiť soľami Epsom alebo práškom síranu horečnatého.

Ľudová medicína

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyčistiť črevá ľudovými prostriedkami. Najznámejšou a najúčinnejšou z nich je špeciálna kaša. Tento recept sa používa na záchranu detí pred operáciou, keď prehltnú nejedlé predmety. Je potrebné brať ryžu a ovos v rovnakých množstvách. Opláchnite, pridajte vodu a varte, kým nezhoustne. Tam je taký neporiadok bez oleja, ráno mierne osolené namiesto raňajok. Táto misa dokáže odstrániť všetky zvyšky nestráveného jedla, všetky cudzie predmety a liečiť poškodenie stien čreva.

Existuje aj ďalší populárny recept na čistenie čriev doma. Je potrebné rozdrviť pohárik klíčenej pšenice, naliať mrkvovou šťavou alebo medom a posypať husto syrom na vrch. Môžete tiež pridať zeleň, najmä rozdrvené listy citrónovej balzamiky, mäty, kôpru, petržlenu, koriandra. Takáto miska s pravidelným príjmom nielen čistí črevá, ale tiež zlepšuje imunitu.

Byliny, ktoré čistia črevá

Mnoho bylín má preháňací účinok. Tumôžu obsahovať listy senny, kôru rakytníka, feniklové ovocie atď. Tieto bylinky sa však väčšinou predpisujú na miernu zápchu. Pre väčší účinok môžete použiť recept na špeciálnu kolekciu bylín, ktoré čistia črevá. Čistí tiež pečeň a krv. Potrebujeme vziať korene elecampanu, kvety nesmrteľných, ľanových semien, kôry rakytníka, trávnej trávy, šípiek, prasličky, dvojdomých listov žihľavy, yarrow trávy a ľubovníka bodkovaného. Nalejte jednu lyžicu uvarených surovín s jednou pohárom vody a varte vo vodnom kúpeli 25 minút. Nechajte vychladnúť 45 minút. Po tomto, namočte a priviesť objem vody na pôvodný. Vypite tento vývar 1/3 šálky 3x denne pred jedlom. Priebeh liečby je až šesť mesiacov (po mesiaci prijatia by sa mala prestávka prerušiť na dva týždne).

Výrobky, ktoré čistia črevá

Každý vie, že medzi výrobky, ktoré čistia črevá, patria repa a slivky. Ale okrem nich sú aj iní, ktorí majú so zvláštnym použitím tiež preháňací účinok. Takéto metódy čistenia by ste však nemali zneužívať. Všetko by malo byť umiernené.

  • Čistenie Apple.Dva kilogramy jabĺk by sa mali jesť počas dňa na 5 alebo 6 jedál. V tento deň sa musíte vzdať kávy, ale je lepšie piť čaj z bylín a minerálnej vody. Deň jabĺk je možné usporiadať najviac raz mesačne.
  • Čistenie šťavou.Vhodná je každá čerstvo vylisovaná šťava. Tento deň nemôžete jesť nič. Okrem šťavy môžete piť minerálnu vodu bez plynu. Toto čistenie by sa tiež nemalo vykonávať viac ako jednoraz mesačne.
  • Bran.Okrem čistenia čriev prispievajú aj k chudnutiu. Pred jedlom a pitím pohárika vody musíte vziať dve polievkové lyžice otrúb 15 minút. Musíte to urobiť trikrát denne.

Okrem špeciálnej diéty a receptov je dôležité sledovať aj stravu. Ak chcete zlepšiť trávenie a prirodzene vyčistiť črevá bez klystíru, musíte pred každým jedlom vypiť pohár vody. Je tiež dôležité jesť viac rastlinných potravín, pretože vláknina prispieva k lepšej peristaltike.