Ako čistiť biele tenisky

Obsah

  Biele tenisky sa medzi všetkými módnymi módami považujú za nevyhnutný prvok šatníka. Nosia sa šaty a tepláky, džínsy a sukne. Pohodlie a štýl sú perfektnou kombináciou, ktorú je možné dosiahnuť pomocou dvojice bielych tenisiek na konverzáciu. Jedinou nevýhodou bielych topánok je udržiavanie čistoty. Po prvých týždňoch ponožiek si každý kladie otázku, ako odstrániť biele tenisky z prachu, špiny a škvŕn. Táto úloha nie je ľahká, ale ak ste inteligentní, môžete si ľahko udržať belosť úplne novej handry.

  Príprava

  Pred umytím bielych tenisiek musíte vykonať určité prípravné činnosti. Vyčistite podošvy od nečistôt, kamienkov, žuvačiek a iných zvyškov. Ak topánky s nečistotami vložíte do podložky do bubna práčky, bude látka po praní vyzerať ešte špinavejšia. Bielu podrážku je ťažké vyčistiť od zvyškov nečistôt. Na tento účel použite starú zubnú kefku a saponát. Bežné pracie mydlo je na to skvelé. Podrážku je vhodné pred hlavným praním umyť.

  Ak je to možné, odstráňte vložky. U niektorých modelov nie sú tenisky odstránené. Pretože tenisky sa často nosia na holej nohe, stielka je obzvlášť rýchlo znečistená. Odstráňte šnúrky. Umývajú sa osobitne. Na čipkách často zostávajú škvrny z kovových krúžkov, v ktorých sú navlečené.

  Umývanie rúk

  Umývanie rúk je bezpečnejší a úspornejší spôsob, ako vyčistiť vaše tenisky od nečistôt. Najprv vyNevystavujte sa riziku zlomenia bubna stroja a za druhé, pre obuv je šetrnejší.

  Na umývanie rúk:

  • suchý alebo tekutý prášok;
  • ocot;
  • šampón;
  • sóda;
  • citrónová šťava.

  Prášok + ocot

  Bežný prášok sa nemusí vždy vysporiadať s umývacími topánkami. Čistí nečistoty, ale neodstráni žltnutie. Ak chcete, aby handry tenisky po praní vyzerali ako nové, na pranie musíte použiť zmes saponátu s octom. Vezmite 50 g prášku, pridajte 3 lyžice. skus a trochu vody. Miešajte, kým hustá pena.

  Tenisky sa musia najprv očistiť od viditeľných častí nečistôt a prachu. Na látku a podošvu naneste práškovú penu. Trieť špongiou alebo starou zubnou kefkou. Nechajte topánky po dobu 30 minút, aby sa blato „prehĺbilo“. Po uplynutí stanoveného času si tenisky aktívne potrite kefou, aby ste umyli všetky nečistoty. Prášok sa musí umyť pod tečúcou vodou. Ak prášok nie je dobre zmytý, na tkanine môžu zostať žlté pruhy. Topánky sa najlepšie sušia v teplej miestnosti alebo vonku.

  Šampón (alebo tekutý prášok) + ocot + citrónová šťava

  Na odstránenie nečistôt, ktoré sa dostali do vašej topánky, použite saponáty v kombinácii s kyselinou. Kombinujte 3 diely tekutého prášku, 2 diely stolového octu a 1 diel citrónovej šťavy (možno ho nahradiť vreckom kyseliny citrónovej). Všetky prísady sa musia miešať do hladka. Naneste hmotu na škvrny a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom očistite celý povrch obuvi a nezabudnite na chodidlo. Opláchnite šampónje potrebné pod tečúcou vodou, aby na tkanine nezostali škvrny a škvrny.

  Tenisky s hustou gumovou špičkou si dobre udržiavajú svoj tvar, nebojí sa po sušení deformácie. Mäkšie topánky musia byť vyplnené papierom. Nepoužívajte noviny alebo listy z lesklých časopisov. Maľovanie okamžite prepne na ľahkú hmotu. Nikdy nesušte svoje topánky na batérii. Najlepší spôsob, ako vysušiť, je zavesiť ho na balkón alebo do teplej miestnosti.

  Práčka v práčke

  Práčka v práčke nevyžaduje čas a je výhodnejším spôsobom starostlivosti o obuv. Malo by sa pamätať na to, že takýto postup môže veľmi poškodiť práčku, nechať na bubne jamky alebo rozbiť sklenené okno. Obzvlášť nebezpečné je umývanie tenisiek všetkých rozmerov 45. veľkosti, pretože sú ťažké.

  Ako prať tenisky na písacom stroji:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť zápach potu z topánok
  • Zoškriabte spodnú časť, špičku a štruktúru topánky. Môžete to urobiť pomocou drevenej palice alebo špáradla, suchej kefy na obuv.
  • Vyberte čipky a podrážku. Ak je podošva prilepená, navlhčite ju vodou a mydlom mydlom.
  • Všimnite si prítomnosť výrazných škvŕn. Namočte ich vopred saponátom. Výber produktu závisí od charakteru pôvodu znečistenia.
  • Tenisky vložte do špeciálneho vrecka na pranie obuvi alebo do starého obliečky na vankúš.
  • Ak práčka nemá špeciálny režim na umývanie obuvi,postav si to. Teplota vody by nemala prekročiť 40 stupňov, je lepšie režim odstreďovania zrušiť.

  Tip: Najlepšie je umývať svoje tenisky niekoľkými starými uterákmi, aby sa tak ťažko bili o steny bubna.

  Škvrny trávy

  Po prechádzke lesom alebo parkom biele topánky určite nezanechajú len prach, ale aj zelené škvrny z trávy. Spôsobujú strach v domácnosti, pretože sa neumývajú zvyčajným pracím práškom. Ak chcete ľahko umyť zelené vzory, použite zmes sódy a kyseliny citrónovej. Zmiešajte oba prášky v rovnakých pomeroch, pridajte trochu vody, aby ste získali hustú suspenziu. Prstom vtierajte zmes do trávy a nechajte obuv 20-25 minút. Po uplynutí stanoveného času môžete tenisky otrieť v práčke.

  Podrážka zožltla.

  Po dlhodobom opotrebovaní gumových podrážok sa často objavujú nepríjemné žlté škvrny. Môžu byť odstránené pomocou akéhokoľvek čističa na báze chlóru: bielidlo, saponát pre sanitárne a odvápňovacie prostriedky. Pripravte slabý roztok belosti (1 diel chlóru, 9 dielov vody). Nalejte roztok do spodnej časti panvy. Položte tenisku na spodnú časť nádrže, aby roztok pokrýval iba gumovú časť topánky. Po 20 minútach nepoznáte svoju vlastnú obuv - podrážka bude žiariť bielou.

  ​​

  Osobitné metódy

  Použitie zubnej pasty a kefy pri praní tenisky je rozšírené. Niektorí mladí ľudia nepoznajú iný spôsob čistenia svojej obľúbenej obuvi. Existuje jedna podmienka - pasta by nemalaobsahujú farbivá. Pomocou zubnej pasty si môžete umyť podrážku aj tkaninu tenisky.

  Namočte topánky do teplej vody. Nechajte pôsobiť 5 minút. Naneste pastu na najšpinavšie miesta na obuvi a prúžok podrážky. Vezmite starú zubnú kefku, rovnomerne rozložte pastu po celom povrchu obuvi, osobitnú pozornosť venujte podrážke. Po 20 minútach opláchnite zubnú pastu studenou vodou.

  Niektorí ľudia uprednostňujú umývanie tenisiek umývacím prostriedkom. Napriek neatraktívnemu zápachu a farbe plní svoju hlavnú funkciu. Mydlo na bielizeň obsahuje vysoké percento zásady. To pomáha odstraňovať z tkaniva žltnutie a škvrny rôznych druhov.

  Ako sa starať o podrážku

  Verí sa, že ich skutočný vek rozdáva iba teniska. Ak sa na bielom páse objavia žlté alebo hnedé škvrny, obuv sa stane nepoužiteľnou. Aby sa zachovala belosť podošvy, musí sa o ňu riadne postarať.

  • Staré škvrny z tukov alebo farieb sa dajú odstrániť benzínom alebo petrolejom. Postačuje navlhčiť bavlnenú podložku v „horľavom“ a nanášať na škvrnu po dobu 15 minút a potom ju aktívne votrieť tou istou bavlnenou podložkou. Benzín môže byť rovnako dobre nahradený čistým lekárskym alkoholom.
  • vazelína pomôže zbaviť sa škvŕn. Na chodidlo naniesť mastný kozmetický produkt, nechať pôsobiť 15 minút a potom ho odstrániť suchou handrou. S mastnotou zmiznú škvrny a stopy nečistôt.
  • Kyselina pomáha odstraňovať väčšinu znečisťujúcich látok. aknaliehavo musíte odstrániť škvrny z podrážky tenisky, kúpiť citrón. Po otrení gumy plátkom citróna odstránite všetku špinu.
  • Ťažké prímesi možno odstrániť pomocou acetónu. Pomáha prepláchnuť farby, oleje, mastnoty a iné škvrny. Stačí ho aplikovať na vatový tampón a špinu z nechtu utrieť ako lak na nechty.
  • Väčšinu nečistôt na podrážkach z gumy možno vymazať pomocou bežného gumového ceruzky. Túto metódu je možné používať nielen doma.
  • Ak sa vám podarilo zafarbiť bielu podrážku neznámou látkou, ktorú nie je možné odstrániť, pomocou masky ju zakryte bielou farbou.

  Pomocou navrhovaných tipov vrátite svoje tenisky do predchádzajúceho stavu. Čipky, podošva a látka budú žiariť čistotou. Noste biele topánky, je štýlová, svetlá a módna.