Ako chovať domové mravce

Môžete sa tešiť z pozerania filmu o kolektívnej mysli a živote v mravenisku, ale keď sa s týmto hmyzom musíte vysporiadať vo svojej domácnosti, už nie ste nadšení. To nielenže spôsobuje emocionálne nepohodlie, ale môže tiež zasiahnuť ranu na zdravie celej rodiny. Faktom je, že mravce sa plazia na rôznych miestach vrátane výkalov a iných odpadkov a potom sa môžu plaziť na jedálenský stôl. Musíte sa ich teda okamžite zbaviť. Najprv však zistíme, s ktorými z nich sa môžu najčastejšie stretnúť.

Aký druh mravcov je

Ak žijete v súkromnom dome, čierni mravce sa môžu sťahovať z ulice. Zvyčajne stavajú svoje domy pod ovocnými stromami alebo na posteliach. Ale časom môžu ísť na verandu alebo na obloženie domu. A odtiaľ je ľahké dostať sa do miestností.

Červené mravce sú charakteristickejšie pre byty. V niektorých prameňoch sa tiež nazývajú faraónsky. Tieto malé mravce môžu byť pre hostesky skutočnou katastrofou. Môžu sa dostať do cukrovej múky, múky a obilnín. Tento hmyz sa nachádza v hotových výrobkoch. Niekedy dokonca ani v chladničke neexistuje spôsob, ako ich uložiť. Existujú však nejaké opatrenia na vyhladenie mravcov? Samozrejme, že existuje! Sú jednoduché a dostupné pre všetkých. Poďme teda zistiť, ako dostať mravcov z domu.

Spôsoby boja

Možno ich rozdeliť na dve hlavné metódy: zničenie kolónie a zničenie jednotlivých jednotlivcov. Pre druhý spôsob je vhodný akýkoľvek hmyzový aerosól. Musí sa aplikovať na mravčie cesty. nepriateliapadne mŕtvy.

V tomto prípade sa však nebudete môcť dostať k maternici, ktorá tieto mravce produkuje. Aj keď bude zničená väčšina jej mravca, bude schopná rozmnožiť nových potomkov a váš boj bude márny. Na odstránenie mravcov raz a navždy je potrebné zabezpečiť, aby pracovné mravce priniesli otrávené jedlo do maternice. Poďme zistiť, ako odstrániť domáce mravce improvizovanými prostriedkami.

1. Borax.Tento jed vám pomôže efektívne. Existuje veľa spôsobov, ako túto látku „zbaliť“, aby ju mravce mohli liečiť. Môžete napríklad miešať s medom, vodou a cukrom. Toto riešenie sa musí použiť na ošetrenie ciest hmyzu. Po vypití takejto vody po chvíli zomrú. Mäsové gule môžete vyrábať aj zmiešaním boraxu s mletým mäsom. Tieto gule musia byť umiestnené na rôznych miestach. Prinášajú túto pochúťku do hniezda, mravce samy zničia ich kolóniu.

2. Crayon Mashenka.Tento účinný jed sa musí nanášať po celom povrchu kuchyne. Mali by to byť podlahové lišty na podlahe a strope, vetracie mriežky, potrubia atď. Pri použití tohto a akýchkoľvek iných jedov buďte veľmi opatrní. Obzvlášť ak máte malé deti alebo domáce zvieratá. Jed pre nich môže byť dokonca smrteľný.

3. Palina a iné silne voňajúce potraviny.Mravce nemajú radi silné zápachy. Preto môžete vždy mať otvorenú tašku škorice alebo klinčeka. Paradajku môžete mať aj v hrnci. Vôňa jej vrcholov nepáči mravce a rýchlo opustia váš domov.Geranium má rovnaký účinok. Môžu sa použiť aj údené ryby alebo silne voniace éterické oleje.

Metódy prevencie

Rovnako ako v prípade choroby je najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s mravcami doma, prevencia. To zahŕňa udržiavanie dokonalej čistoty v domácnosti, najmä v kuchyni. V prípade, že pravidelne nestierate zo stola, nemeníte handry za stôl, nevyberajte odpadky, neumývajte umývadlo a kachle, potom k vám tento malý hmyz určite nájde cestu. Obzvlášť dôležité je udržiavať čisté, keď sa môžete zbaviť domácich mravcov. Faktom je, že nie všetky kolónie môžu zomrieť. Niekto môže ísť iba k susedom. A ak máte opäť „miesta“, potom sa môžu ľahko vrátiť.

Prajeme vám preto veľa úspechov v tomto zložitom boji!