Ako a ako liečiť suchú kukuricu na nohách a pätách?

Jedným z najnepriaznivejších nedostatkov, ktoré sa vyskytujú na chodidlách a nohách, sú suché kukurice. Tento pojem sa najčastejšie chápe ako zhrubnutie stratum corneum a bolestivé výrastky, ktoré vznikajú v dôsledku konštantného tlaku alebo trenia určitých úsekov kože dolných končatín na rôznych prvkoch topánky, napríklad na stielkach.

Hlavným faktorom určujúcim vývoj kureniec je často použitie nepohodlnej obuvi alebo pohodlnej obuvi v každodennom živote, ale s nesprávnou topánkou. Ako sa však ukázalo, získanie kukurice je oveľa jednoduchšie ako jej ošetrenie. Na to nestačí iba výmena obuvi. Ako liečite suchú kukuricu? Pokúsime sa na túto otázku odpovedať v tomto článku.

Definícia

Najprv musíte pochopiť, čo je suchá kukurica a aké sú jej vlastnosti.

Takže v prvom štádiu je formovanie kukurice zvyčajným obrusovaním kože, ktoré sa prejavuje vo forme pľuzgierov. Po nejakom čase praskli a zvyšky pokožky sú suché, potom stvrdnú - vytvorí sa kalus. Takýto mechanizmus predstavuje druh obrany tela. Stále sa však oplatí zbaviť sa suchých kukurice.

Takéto útvary na koži majú určité vlastnosti. Najnepríjemnejšou z nich je prítomnosť „jadra“ kukurice, ktorá preniká do najhlbších vrstiev kože. To môže viesť k rozvoju závažných chorôb. Platí to najmä pre ľudí s vysokou telesnou hmotnosťou a pre mladé dievčatá,ktorí radi nosia topánky na vysokom podpätku. Suchá kukurica má spravidla tvar podobný kužeľu, v ktorom ostrá časť do veľkej miery tlačí na podošvu, čo spôsobuje zvlášť silnú bolesť. Okrem toho, ak sa kukurica neodstráni, bolestivé pocity sa časom stanú silnejšími a silnejšími.

A ešte jeden dôležitý bod, kvôli ktorému sa mnohí ľudia pýtajú, ako a ako zaobchádzať so suchými rohovami - ich mimoriadne neestetický vzhľad. Toto je obzvlášť dôležité pre ženy. Stáva sa, že suché kukurice sú také zreteľné, že v lete nie je možné obliecť sandále - takže poškodenie kože kazí vzhľad chodidla. Okrem toho sa významne zvyšuje riziko krakovania, do ktorého môžu prispievať rôzne patogénne mikroorganizmy, ktoré prispievajú k rozvoju zápalového procesu.

Príčiny vzhľadu suchých kukurice

Aby sa s kukuricou účinne zaobchádzalo, musíte pochopiť príčiny ich výskytu.

S vekom naša pokožka denne stráca viac a viac vlhkosti, stáva sa menej elastickou, a preto sa jej schopnosť odolávať rôznym vonkajším vplyvom znižuje. Koža na chodidlách je najviac ohrozená, pretože pri chôdzi neustále trie a je stláčaná obuvou. A na najviac nechránených miestach sa postupne vytvárajú poškodené oblasti, na ktorých sa po chvíli objavia suché kôry. U ľudí sa tiež nazývajú tlieskačky. O tom, čo sú, sme povedali vyššie.

Okrem tesnej a nepohodlnej obuvi sa môžu tvoriť aj kurie okástávajú sa pravidelnými zraneniami, napríklad pri profesionálnom povolaní konkrétnym športom.

Ošetrenie

Najpopulárnejšie a najúčinnejšie metódy liečby na odstránenie suchých kukurice na nohách:

  • Týždňové kúpele na nohy sódovky, do ktorých sa pridáva mydlo. Tieto postupy by mali trvať približne 25 minút. A po tomto postupe sa použitie pemzy veľmi neodporúča. Po 5-10 kúpeľoch sa suchá pokožka začína sama oddeľovať;
  • Použitie rôznych lokálnych prípravkov. Napríklad keratolytické krémy alebo masti. Pomáhajú vysušiť pokožku bezbolestne. Jedným z najpopulárnejších liekov je 10% maslová salicylová masť s prídavkom kyseliny benzoovej;
  • Kukuricu je možné rýchlo ošetriť použitím špeciálnej náplasti. Predtým je poškodená oblasť dôkladne naparená a dôkladne utretá. Potom sa náplasť prilepí priamo na kukuricu a ponechá sa 3 dni. Takmer vždy po odstránení zostáva pokožka úplne čistá a zdravá;
  • Ak je vývoj choroby spojený s určitou plesňovou infekciou, nemali by sa použiť všetky uvedené metódy. V takýchto prípadoch by sa liečba mala vykonávať iba pod dohľadom dermatovenerológa. Lekár obvykle predpisuje kryoterapiu alebo laserovú terapiu. Tieto metódy sú najúčinnejšie, ale vyžadujú špeciálne zručnosti a drahé vybavenie.

Suché mozole sa môžu liečiť aj v salóne krásy. naV súčasnosti má takmer každý z nich zodpovedajúce vybavenie. S jej pomocou vykonáva špeciálny kozmetológ „brúsenie“ pokožky nôh. Výsledkom je, že hrubé, keratinizované oblasti pokožky sú hladké a mäkké. Pomoc od salónu by ste však mali vyhľadať iba vtedy, ak je kukurica malá a uvoľnená, v iných prípadoch sa odporúča konzultovať s lekárom.

Liečba ľudovými liekmi

  • Aby ste sa zbavili suchých kukurice na prstoch na nohách, musíte na postihnutú oblasť pokožky aplikovať žiarovku navlhčenú octom. Metóda je veľmi účinná pri pravidelnom používaní;
  • Stále môžete používať list z aloe. Je potrebné ho nakrájať a pripevňovať ku kukurici cez noc. Ráno výrazne zmäkne a dá sa bezbolestne odstrániť;
  • Pomerne účinnou metódou je aj kompresia z propolisu. Vďaka tomu môžete rýchlo odstrániť zbavenie rohov na pätách vďaka urýchleniu odstránenia odumretej pokožky;
  • Často sa používa obyčajný slnečnicový olej. Zmäkčuje kukuricu, ktorá nakoniec prechádza sama. Ak to chcete urobiť, len niekoľkokrát týždenne robte špeciálnu masáž trením, ktorá predtým aplikovala olej na postihnuté miesto.

Je však potrebné pripomenúť, že prevencia sa považuje za najdôležitejší okamih pri ošetrovaní suchých kukurice.

S cieľom zabrániť rozvoju tejto choroby je potrebné v lete opustiť nepohodlné a pevné topánky, syntetické ponožky a uzavreté topánky. Okrem toho by ste mali sledovať stav pokožky,Neustále a efektívne sa o ňu starajte.