Ako a ako liečiť rotavírus

Obsah

  Odborníci tvrdia, že prakticky neexistuje také dieťa staršie ako tri roky, ktoré by nikdy nemalo rotavírusovú infekciu. Napriek tejto prevalencii mnohí ani nevedia, čo je choroba a ako liečiť rotavírusovú infekciu. Počas svojho života môžete ochorieť niekoľkokrát, ale v detstve je choroba najťažšia.

  Nie je prekvapujúce, že ľudia často nazývajú pôvodcom pôvodcu „rotovírus“ (namiesto „rotavírus“), pretože infekcia sa najčastejšie prenáša potravou, tj ústami.

  Spôsoby boja

  Predtým, ako budeme hovoriť o správnych metódach liečby dospelých a detí, najskôr by som chcel poznamenať, čo sa absolútne nedá urobiť.

  V tomto prípade nemôžete vyriešiť problém žiadnymi, dokonca ani najdrahšími antibiotikami, ktoré neovplyvňujú rotavírus. Antibakteriálna liečba hnačky je indikovaná iba v niektorých prípadoch. Tieto zahŕňajú:

  • vypúšťanie krvnými zrazeninami;
  • porucha trvá dva týždne;
  • prítomnosť červov vo vypúšťaní;
  • pri podozrení na choleru.

  Rotavírusová infekcia je ochorenie „špinavých rúk“

  Takže, ako správne zaobchádzať s deťmi? V prvom rade stojí za pochopenie hlavnej úlohy terapeutických opatrení. V žiadnom prípade nie je možné zabrániť kritickej dehydratácii tela dieťaťa.

  Rehydratačné roztoky sú jednoduchým a bezpečným spôsobom boja proti dehydratácii,ktoré obnovujú stratu tekutín a solí. Takéto riešenia sa berú ústne.

  V lekárňach si môžete kúpiť taký liek v prášku a potom ho zriediť vodou. Každé balenie obsahuje správnu schému riedenia. Obzvlášť ťažké je dať takému riešeniu malé deti. V takom prípade môžete roztok z injekčnej striekačky podať, samozrejme, ihlu vopred odstrániť. Ak sú pokusy neúspešné, je potrebné privolať záchranný tím, ktorý môže rozhodnúť o intravenóznej infúzii.

  Hoci rehydratačné roztoky nie sú také drahé, nie každý má možnosť ich kúpiť. Čo robiť v tomto prípade? Potom si môžete pripraviť riešenie sami. Na jeden liter čistej čistej vody musíte vziať jednu čajovú lyžičku soli a sódy. Roztok môže byť slabo osladený cukrom.


  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je najzákladnejším a možno jediným možným spôsobom boja proti rotavírusu doplňovanie orálnou tekutinou

  V skutočnosti neexistujú žiadne lieky, ktoré by neutralizovali rotavírus. Všetky terapeutické opatrenia sú obmedzené na symptomatickú liečbu. Zvážte hlavné ciele terapeutických opatrení:

  • obnovenie rovnováhy voda-soľ;
  • boj proti infekčným účinkom dehydratácie a toxikózy;
  • obnova močového a kardiovaskulárneho systému.

  Mlieko a mliečne výrobky v prípade infekcie sú „pochúťkou“ pre patogénne mikroorganizmy.

  Liečba zahŕňa aj užívanieabsorpčné lieky, ktoré odstraňujú toxické látky z tela. Jednoduché aktívne uhlie je dobre známym zástupcom sorbentov.

  Ak dieťa plocho odmietne jesť, nemusíte ho donútiť jesť, dajte mu viac tekutiny.

  Potraviny by mali byť v malých porciách, aby bolo telo postupne nasýtené. Bude to dobrá prevencia zvracania.


  Dieťa môže byť narušené silnými bolesťami brucha, odborník v tomto prípade môže predpísať antispasmodické lieky
  .

  Pokiaľ ide o dospelých, ich imunitný systém funguje omnoho lepšie, takže choroba zvyčajne pokračuje miernou formou.

  Ochorenie je nákazlivé, a preto je potrebné pacienta po identifikácii okamžite izolovať, aby sa zabránilo jeho šíreniu. Pacient môže byť hospitalizovaný na základe klinických a epidemiologických indikácií. Ak máte podozrenie na infekciu, mali by ste okamžite kontaktovať svojho lekára!

  Znaky výživy

  Rotavírus spôsobuje rozvoj zápalových procesov v čreve, v dôsledku čoho je potlačená produkcia určitých enzýmov. Napríklad enzým ako laktáza je zodpovedný za rozklad laktózy a pri chorobe je výroba tohto enzýmu výrazne znížená.

  Keď sa začne liečba a kontrola rotavírusu, obnoví sa normálna produkcia enzýmu, ale to si vyžaduje aj čas, zvyčajne to trvá dva až tri týždne.

  To znamená,v skutočnosti je to tento obrázok: keď vírus infikuje telo, deti sa cítia dobre, voda a soli sa vylučujú a nie je tu chuť do jedla. Hneď ako liečba začne, tieto príznaky postupne vymiznú: všeobecný stav sa normalizuje, dehydratácia zmizne, chuť do jedla sa obnoví.

  A čo laktáza? Začíname sa zotavovať a ak napríklad dáva dieťaťu plnotučné mlieko, porucha sa obnoví.

  Na niekoľko týždňov by dieťa malo byť na diéte, v ktorej je laktóza úplne vylúčená. Aj keď je dieťa dojčené, oplatí sa nahradiť materské mlieko sójovou zmesou, pričom mlieko sa necháva kŕmiť jedenkrát alebo maximálne dvakrát denne.

  ​​

  Nemá zmysel držať sa tejto diéty dlhšie ako tri týždne, pretože laktáza sa do tohto okamihu obnoví, preto takéto obmedzenia neprinášajú žiadny terapeutický účinok.


  Očkovanie je účinným preventívnym opatrením proti rotavírusovej infekcii

  Očkovanie

  Očkovanie sa vykonáva v prvom roku života dieťaťa, neskôr to nemá zmysel. Dôležitým bodom je, že vakcína je spoľahlivá, bezpečná a nesúvisí s vývojom vedľajších účinkov. Ďalšou výhodou vakcíny je to, že je dostupná vo forme kvapiek.

  Rotavírus je teda vážnym „protivníkom“, ktorý môže zničiť malé dieťa aj každého dospelého. Nezaoberajte sa autodiagnostikou. Včasné zaobchádzanie a kvalifikovaný profesionálny prístupsú kľúčom k vášmu zdraviu!