Adamove jablko na spoločné liečenie

Obsah

  Dnes je všetko prírodné a prírodné, bez syntetických nečistôt, takže v prípade choroby sa čoraz viac ľudí obracia na tradičnú medicínu. Niektorí to robia zo zásady, nechcú kupovať farmaceutické prípravky s pochybným zložením a stávajú sa rukojemníkmi farmaceutického priemyslu. Iní nepoužívajú oficiálne lieky z finančných dôvodov - ochorieť dnes je drahé potešenie. V každom prípade sa metódy alternatívnej medicíny obnovujú a v populácii sa bežne používajú. Napríklad pri artritíde, artróze, osteochondróze a jednoducho modrinách bol obzvlášť obľúbený recept na jablká adam na liečenie kĺbov.

  Čo je to Adamove jablko, ako je to užitočné pre kĺby, ako správne pripraviť tinktúru Adamovho jablka a liečiť kĺby, ako aj recenzie pacientov a lekárov o tomto zázračnom ľudovom lieku - o tom budeme hovoriť podrobne nižšie.

  Aký druh ovocia je: opis, zloženie a vlastnosti

  Adamovo jablko, je to tiež paradajkové jablko, čínska alebo indická pomaranč alebo maklura - je to ovocie z južného ovocia, ktoré rastie na rovnomennom strome na Kryme, na Kaukaze, v strednej Ázii. Plody maklury sa vizuálne podobajú tenisovej loptičke, jej priemer je len nepatrne väčší - do 15 cm. Vonku je maklura pokrytá vrásčitou jasne zelenou šupkou s pichľavými hrotmi. Keď dozrieva, získava jasne žlto-zelený, niekedy oranžový odtieň. Pod pokožkou je žltádužina s početnými semenami, má príjemnú, ľahkú arómu, pripomínajúcu vôňu čerstvej uhorky.


  Adamovo jablko alebo čínska pomarančová šťava je vlastne druh moruše, vlasťou tejto moruše je Stredná Amerika.
  Domovinou je Stredná Amerika. Ale na rozdiel od moruše sa makrela nejedie, je chutná a dokonca trochu jedovatá. Správne pripravené jablká adam však môžu liečiť artritídu, artrózu a mnoho ďalších artikulárnych patológií. Najdôležitejšie je pripraviť a aplikovať jablkovú tinktúru na kĺby prísne podľa starého, storočného receptu. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k vážnej otrave.

  Prečo je makula užitočná pre kĺby

  Napriek tomu, že exotické ovocie je jedovaté a dokonca aj jeho šťava môže spáliť nechránenú pokožku, v ľudovom liečiteľstve existujú rôzne recepty na ošetrenie kĺbov, ktoré využívajú toto ovocie. Vysvetľuje to jedinečné zloženie makrel. Ovocie je v prvom rade bohaté na flavonoidy - látky, ktoré neutralizujú voľné radikály, odbúravajú a odstraňujú toxíny, pôsobia proti skleróze a proti struske. A tiež v maklure sú izoflavóny. Tieto látky priaznivo pôsobia na steny krvných ciev, posilňujú ich a sú elastické.


  Maclura nie je jediné jedovaté ovocie, ktoré sa prísne overujev dávkach a pri správnom použití má jedinečné liečivé vlastnosti

  Čo je ďalej v zložení šťavnatej dužiny makaka, užitočné pre kĺby:

  • fytosteroly - organické zlúčeniny, ktoré sa po vstupe do tráviaceho traktu človeka premieňajú na vitamíny A, E, K a D;
  • saponíny - majú tonizujúci účinok na srdce a cievy, stimulujú metabolické procesy;
  • mastné kyseliny - normalizujú mikrocirkuláciu krvi a krvný tlak, zvyšujú imunitu, zlepšujú vstrebávanie živín;
  • organická kyselina citrónová - riedi krv, čistí krvné cievy, stimuluje metabolické procesy;
  • fenolické zlúčeniny - bránia rozvoju rakoviny.

  Keďže väčšina kĺbových patológií je spôsobená metabolickými poruchami a nedostatočnou výživou tkanív, výhody pravidelného používania tinktúr pre kĺby tohto plodu sú zrejmé vzhľadom na jeho bohaté zloženie. Tradičná medicína odporúča na tieto choroby používať recept na tinktúru makuly:

  Tiež vám odporúčame prečítať si: Ako liečiť bolesť kĺbov
  • osteochondróza;
  • dna;
  • artritída a polyartritída;
  • reumatizmus;
  • ischias;
  • artróza;
  • artralgia.

  Nápravu možno použiť na zhoršenie choroby, ako aj na odpustenie na prevenciu recidívy. Existuje niekoľko rôznych receptov na tinktúry pre jablkové spoje adam s pridaním rôznych zložiek.Nižšie sú uvedené najobľúbenejšie, najefektívnejšie a najdostupnejšie.

  Poznámka:Adam jablká s dnou, artrózou alebo osteochondrózou majú priaznivý vplyv na kĺby, ale lekári vždy nepovoľujú používanie liekov od nich. Kontraindikácie použitia tohto plodu na ochorenia kĺbov sú diabetes mellitus, pretože ovocie je bohaté na cukry, tehotenstvo a laktáciu, pretože flavonoidy a iné stopové prvky môžu spôsobiť potrat a opojenie plodu.


  V lekárni si môžete kúpiť sušené ovocie maklura, hotovú tinktúru, masť alebo olejový koláč, ale omnoho efektívnejšie je pripraviť ho pomocou čerstvého ovocia
  .

  Ako pripraviť liek na kĺby sú tri najlepšie recepty

  Je lepšie pripraviť makaróny v období zberu ovocia, vhodné je aj sušené alebo mrazené ovocie, ale obsahuje menej užitočných látok. Čerstvo vybrané ovocie sa dôkladne umyje a vysuší. Na prípravu jednej fľaše liečivej tinktúry zostane zvyšných 500 g. Pripravené ovocie Maclura. Je lepšie vyčistiť a obrúsiť ich rukavicami, aby šťava nenarodila pokožku rúk. Okrem Adamovho jablka budete potrebovať:

  • lekársky alkohol 96% - 500 ml;
  • Nesolený bravčový tuk - 500 mg.

  Je lepšie používať čistený alkohol ako vodku alebo mesačný svit - potom sa doba použiteľnosti lieku výrazne zvýši a liečivé vlastnosti ovocia sa úplne zachovajú. Vodka a najmä mesačný svit môžu zničiť drogy avýznamne znížiť jeho účinnosť. Tuk je potrebný, aby šťava z makrely nespálila pokožku. V tomto prípade má zmäkčujúci a ochranný účinok. Ak chcete do budúcnosti uvariť veľa tinktúr, je možné ľubovoľne zvýšiť množstvo prísad. Hlavné je zachovať uvedený pomer, všetky tri zložky sa berú v rovnakých pomeroch.

  Algoritmus prípravy liekov je nasledujúci:

  1. Mleté ovocie pripravte akýmkoľvek vhodným spôsobom - na strúhadle, v mixéri, v mlynčeku na mäso.
  2. Rozdrvené zemiaky nalejte z alkoholu.
  3. Nakrájajte tuk na kocky, vložte ho do žiaruvzdornej misky a roztavte ho v mikrovlnnej rúre alebo vo vodnom kúpeli. Tuk by sa mal úplne roztopiť, ale nesmie sa nechať vrieť. Potom by mal byť mierne nasávaný a pridaný do zmesi.
  4. Všetko miešajte, pevne utesnite a uložte na chladné a tmavé miesto, ale nie do chladničky najmenej dva týždne. V tomto okamihu sa fľaša nemusí dotýkať, je dôležité, aby na ňu nespadlo slnečné svetlo a vzduch nevnikol do nádoby.

  Predpokladá sa, že čím dlhšie je zmes vylúhovaná, tým užitočnejšie je jej použitie pri chorých kĺboch. Najúčinnejším je liek, ktorý dozrie na jeden rok. Počas tohto obdobia sa tinktúra zmení na hnedú masť s charakteristickým zápachom.


  Skúsení homeopati odporúčajú, aby vydržali makuly najmenej šesť mesiacov, potom sa v tinktúre hromadí najviac liečivých látok
  .

  Ak je však potrebné liečbu začať bezodkladne, potom môžete po dvoch týždňochtinktúru používajte ako externý nástroj na trenie a mazanie postihnutých kĺbov. Na vnútorné podávanie musí byť zmes trvala najmenej jeden mesiac, výhodne šesť mesiacov. Po uplynutí tohto obdobia sa zmes filtruje a vyberie podľa schémy uvedenej nižšie. Na chladnom mieste, mimo slnečného žiarenia, sa liek z makakov skladuje až desať rokov bez straty liečivých vlastností.

  Užitočné rady:nevyhadzujte koláč, ktorý zostane po dekantácii tinktúry. Obsahuje tiež veľa látok užitočných pre kĺby. Zostávajúca hmota sa môže použiť na obklady na bolesť.

  A takto pripravte jablkovú tinktúru na vodke s rastlinným olejom:

  1. Po prvé, plody maklury by sa mali pripraviť, ako je opísané vyššie.
  2. Potom porazte kašičku z makarónov rovnakým množstvom dobrej vodky bez nečistôt.
  3. Ďalej z rovnakých častí vezmite zmes makarónov a vodky a akéhokoľvek rafinovaného rastlinného oleja - slnečnice, kukurice, repky olejnej, olivy. Zmiešajte a premiešajte všetko, aby ste získali homogénnu emulziu.

  Keďže vodka nie je taká silná ako alkohol, tinktúra pripravená podľa tohto receptu sa neuchováva dlhšie ako jeden rok. Musíte ju tiež uchovávať na chladnom mieste, mimo dosahu slnečného žiarenia.


  Trenie, masírovanie alebo obkladanie makakom sa najlepšie vykonáva pred spaním, po ktorom by sa kĺb mal zabaliť v teple a malo by sa mu poskytnúť úplné pohodlie
  . aleskúsení a kompetentní homeopati neodporúčajú túto kombináciu. Faktom je, že maclura aj calamus sú bohaté na flavonoidy. Ak ich skombinujete, môžete získať príliš agresívnu zmes pre pokožku, sval a kĺbové tkanivá osoby.

  Pozor!Plody makrel a ich tinktúry, rovnako ako všetky ovocné a ftalové lieky, nie sú dobre tolerované všetkými pacientmi, môžu spôsobiť nežiaduce reakcie. Preto sa lieky z Adamovho jablka používajú opatrne na liečbu pacientov so sklonom k ​​alergiám. Pretože tinktúra je pripravená na alkohol, tento nástroj sa v pediatrii nepoužíva.

  Ako správne používať liek

  Tinktúra Maclura sa môže používať zvonka na brúsenie kĺbov, obkladov a pleťových vôd na bolestivé kĺby. Alebo to vezmite dovnútra.

  • na brúsenie sa do dlane pritlačí malé množstvo tinktúry, mierne sa zahreje, potom sa tenkou vrstvou rozotrie na pokožku cez postihnutý kĺb a pretrie sa masážnymi pohybmi. Potom sa odporúča spoj za tepla zabaliť a nechať sa vonku aspoň hodinu;
  • na prípravu obkladu sa kus gázy zložený v niekoľkých vrstvách navlhčí v teplej jablčnej tinktúre a nanesie sa na bolesť. Horný poťah kusom celofánu alebo kusom fólie a tepelne zabalte vlnenou látkou. Taký obklad je lepšie dať v noci.

  Pri masáži sa môže používať maska ​​na tvár, potom sa dosiahne dvojitý účinok. Tento postup sa neodporúča častejšie 2 - 3-krát týždenne.


  Trvanie celého ošetrenia kĺbov s tinktúrou makulárneho extraktu je niekoľko mesiacov, takže je rozumné pripraviť si viac liekov vopred
  .

  Infúziu makulárneho extraktu vezmite dovnútra podľa osobitnej schémy, ktorá sa prísne neodporúča porušovať - ​​nezabudnite, že v týchto Ovocie obsahuje toxické látky, ktoré môžu spôsobiť vážne poškodenie zdravia. Množstvo tinktúry sa meria pomocou pipety, je dôležité presne zmerať požadované množstvo liečiva na kvapku. Užívajte tinktúru pol hodiny pred jedlom s malým množstvom vody. Ak pacient dodržiava prísnu diétu alebo sa lieči nalačno, tinktúra by sa mala kombinovať s akoukoľvek čerstvou, zeleninovou alebo ovocnou cínu, aby nenarodila sliznicu tráviaceho traktu.

  Režim liečby je nasledujúci:

  1. Prvých sedem dní - zoberte presne tri kvapky tinktúry ráno, môžete ich rozpustiť v lyžičke prevarenej chladenej vody.
  2. Druhé sedem dní - tri kvapky lieku, ale dvakrát denne.
  3. Tretí sedem dní - tri kvapky trikrát denne.
  4. Vo štvrtom týždni liečebného cyklu sa trikrát denne podávajú štyri kvapky tinktúry maklury.
  5. Potom sa každý týždeň množstvo tinktúry zvyšuje o jednu kvapku. Do konca 30. týždňa by mal pacient užiť 30 kvapiek lieku trikrát denne.
  6. Od 31. týždňa sa počet kvapiek začína postupne znižovať, a tak ďalej, až kým sa pacient znova nevráti na počet troch kvapiek trikrátdeň.
  7. Predpokladá sa, že potom je liečebný priebeh ukončený a kĺby by sa mali úplne zahojiť. Ak sa tak nestane, priebeh liečby tinktúrou makúl sa môže po dvoch mesiacoch zopakovať.

  Je dôležité presne zmerať množstvo tinktúry, aby sa zabránilo nežiaducim reakciám a otrave
  .

  Ak je tinktúra Adamovho jablka vhodná pre pacienta, na konci liečebného procesu sa vyliečia nielen kĺby. Tento nástroj ukľudňuje nervózny systém, normalizuje fungovanie srdca a krvných ciev a zmierňuje tráviace problémy. Ale počas liečby musíte starostlivo sledovať reakciu tela a pri najmenšej negatívnej zmene sa poradiť s lekárom. Opäť sa oplatí opakovať: liečivé rastlinné lieky s obsahom maclury nie sú vhodné pre všetkých ľudí.

  Ďalšie odporúčania

  Na prípravu liečivej tinktúry alebo odvarov používajte iba čerstvé zrelé plody maklury obsahujúce maximálne množstvo užitočných látok. Mali by sa zbierať v októbri - novembri. V dobre vybavených fytofarmakách nájdete hotové prípravky z makuly na ošetrenie kĺbov. Jedna 100 ml fľaša stojí asi 400 rubľov.

  Skúsení ľudia však tvrdia, že prostriedky na vlastnú potrebu sú omnoho efektívnejšie. Ak nie je možné cestovať na juh sami a zbierať ovocie, môžete si ich objednať u predajcov ovocia z Kaukazu alebo v internetových obchodoch, ale v takom prípade budú náklady na liek vyššie.

  Recenzie

  Recenzie pacientovbude užitočné pre tých, ktorí sa rozhodli vykonať liečbu týmto exotickým ovocím:

  Snezhana, 27, Rostov na Donu:
  „Artritída je naša rodinná choroba. Aj keď mám kĺbov zatiaľ všetko v poriadku, veľmi sa zaujímam o túto tému, v mojej rodine každý trpí artritídou - mamou, babičkou, starým otcom a dvoma tetami. Tinktúru vždy pripravujeme sami od seba, nenecháva nás to. A od detstva si pamätám, ako boli moje nohy a chrbát vždy trené, ak sa náhle pohmoždenie alebo kde to vkĺzlo. Iba moja stará mama nepridáva žiadny bravčový tuk, ale varí ho na alkohol alebo dobrú vodku. Rovnako sa to otrie a ak je to obklad, najprv namaza pokožku slnečnicovým olejom, akoby pod horčicou, aby nespálila. Neviem, čo sa týka netolerancie. "Nikdy som nepočul, že tinktúra spôsobila alergie, používame celú rodinu po celú dobu, naši susedia používajú našich priateľov a všetko bolo vždy v poriadku."

  Anna, 51, Kazan:
  „Počul som o maklúre od priateľov, objednal som si čínskeho pomaranča z internetového obchodu a pripravil som si tinktúru sám. Liek naozaj pomáha pri radikalulitíde a dne. Predtým vyskúšali púpavy a vlašské orechy. Maclura je oveľa lepšia. Ihneď po obrúsení cítite úľavu a príjemné teplo, dojem je, že kĺb sa zahrieva a z vnútra ožíva. Vnútri som nebral tinktúru, pretože som mal vred, bál som sa vyprovokovať exacerbáciu. Ale aj keď si to trením sám, stačím, aby som netrpel neustálymi bolesťami chrbta a dostal sa na moju boľavú nohu. Teraz začala chodiť bez kulisy.Recept je dobrý, vyskúšajte ho, ak máte dnu alebo artritídu. “

  Elena, 54, Vladimir:
  „Ale tinktúru som vypil podľa všetkých pravidiel, každý týždeň som ju zvyšoval po kvapkách a vydržal som celý priebeh. Čo môžem povedať? Kĺbov bolí aj bolí, artritída neodišla. Podľa analýzy sa však cholesterol znížil a kardiogram sa zlepšil, ako hovorí môj lekár. Možno je to kvôli makulárnemu, a možno nie, pretože som vzal iné lieky. Ale pokiaľ ide o kĺby - žiadna zmena. Možno som urobil niečo zlé alebo nejaký chybný plod chytil? Osobne som týmto receptom sklamaný. “

  Zhrnutie:Tinktúra na ošetrenie kĺbov z makulárneho alebo Adamovho jablka je osvedčeným ľudovým liekom, ktorý sa dá použiť interne aj externe. Tento liek si môžete pripraviť sami z čerstvého ovocia alebo si v lekárni kúpiť hotový liek. Väčšina pacientov hlási úľavu do 7 - 10 dní od začiatku liečby. Bolesť, opuchy zmiznú, opuchy ustúpia, obnoví sa pohyblivosť kĺbov. Ale v niektorých prípadoch sa tinktúra maklury zdá byť neúčinná a dokonca spôsobuje negatívne alergické reakcie. V tomto prípade sa oplatí hľadať inú alternatívu alebo úradný liek proti chorobám kĺbov.