6 spôsobov, ako odstrániť žuvačku z nohavíc alebo džínsov

Žuvačka sa môže prilepiť na oblečenie kdekoľvek. Z nejakého dôvodu sa v práci, doma, v minibuse, dieťaťu alebo dospelému niekedy podarí získať takýto „darček“. Adhéznu žuvačku je možné z odevu veľmi ťažko odstrániť. Aby ste sa zbavili tejto nepríjemnosti, budete musieť vyvinúť veľké úsilie a stráviť najmenej 30 minút voľného času.

V tomto článku nájdete 6 spôsobov, ako odstrániť žuvačku z džínsov. Pred začatím niektorého z postupov sa však pokúste žuvačku z tkaniva čo najviac vyčistiť a potom použite niektorú z nižšie popísaných metód.

Ako čistiť gumu?

1. Odstraňovač laku na nechty to zvládne dobre. Dajte to na škvrnu a trochu trieť, potom zoškrabať zvyšné žuvačky z oblečenia. Tieto kroky opakujte niekoľkokrát, až kým ich úplne neodstránite z tkaniny.

2. Môžete tiež použiť pásku. Odrežte kúsok a nalepte ho na látku, na ktorej je škvrna. Potom pruh ostro odtrhnite. Ak je to potrebné, urobte tento postup znova, ale s novým kusom lepiacej pásky.

3. Na odstránenie žuvačky z nohavíc použite saponáty. Najlepšie sa na to používa víla. Položte ju na špongiu a dobre ju utrite špinou. Urobte to, kým výrobok úplne nerozpustí žuvačku.

4. Na čistenie džínsov od žuvačky použite vriacu vodu. Ponorte kúsok oblečenia do škvrny, ktorú chcete odstrániť. Keď žuvačka začne zmäknúť, zoškrabte ju zubnou kefkou (môžetepoužívajte akékoľvek iné zariadenie s dlhou rukoväťou).

5. Ak sa nechcete obťažovať zohrievaním vody, venujte pozornosť inému spôsobu riešenia tohto problému. Znečistenú oblasť prikryte papierovou utierkou a nažehlite dobre nahriatým železom. Takto nalepte žuvačku z oblečenia na obrúsok.

6. Ako odstrániť žuvačku z nohavíc, ak vám vyššie uvedené metódy z nejakého dôvodu nevyhovujú? Oblečenie vložte do vrecka, aby sa neznečistilo. Potom ju vložte na niekoľko hodín do mrazničky v chladničke. Keď odev zamrzne, vyberte ho a odtrhnite žuvačku. Tento krok vykonajte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu látky.

Len v prípade

Ak nemôžete žuvačku zo svojho oblečenia úplne odstrániť, môžete použiť prostriedky ako benzín, ocot alebo kolín. Tekutinu vložte na vatový tampón a zvyšnú žuvačku utrite. Nezabudnite umyť oblečenie na poli, pretože ste úplne odstránili škvrnu.