2 pracovné metódy na odstránenie liketour.org

Bez ohľadu na to, ako ostražití stráže operačného systému počítača - antivírus a firewall - nie, nie a niekedy sa dopustia chyby. Všetky „živé bytosti“ prechádzajú do vnútorných častí systému súborov - červy, trójske kone, rootkity. Prevláda vynaliezavosť hackerov v kombinácii s nedbanlivosťou používateľa. Jedným slovom - sú tu problémy.

Vírus, ktorý otvára liketour.org bez vedomia používateľa v prehliadači, sa prestane používať ako ochrana a pevne sa „zakorenuje“ v systéme. Beda! Koľko ľudí nereštartuje počítač, koľko nereinštaluje prehliadače - efekt bude nula: webová stránka s odkazmi na neoprávnené získavanie údajov (phishing) sa bude stále zobrazovať na monitore.

Ak narazíte na toto malé, ale zlé „malé zviera“ - malware (malware) - ktorý automaticky spúšťa hlavný prehľadávač s nikým, koho potrebujete, a navyše nebezpečným liketour.org, nezúfajte a nepoznáte - liek na on je. Ako viete, proti šrotu môžete použiť ďalší šrot, ktorý bude silnejší a ťažší. Tento koncept použijeme.

Pokračujeme teda v dezinfekcii počítača z nepríjemného zavádzača liketour.org! Zvážte niekoľko spôsobov.

Odstránenie liketour.org pomocou Obnovenia systému

Táto metóda vám umožňuje odstrániť liketour.org iba pomocou štandardných nástrojov Windows. Celý postup spracovania prebieha takmer automaticky: používateľ musí iba aktivovať zodpovedajúci obslužný program OS.

Pozor!Obnovenie systému sa odporúča vykonať iba v tomto prípadepri jednotke C - v sekcii, v ktorej je systém uložený - nie sú pre používateľa k dispozícii žiadne informácie (programy, obsah). A ak existuje, skúste malware odstrániť iným spôsobom (pozri nižšie). Pretože prenos údajov do iných oddielov je tiež nebezpečný - vírus sa môže ľahko pripojiť k súborom a bezpečne migrovať do iného adresára (priečinok, disk).

1. Stlačte kláves „Win“ (na ňom je zobrazená ikona systému) alebo kliknite na tlačidlo „Štart“.

2. Do riadku „Nájsť ...“ zadajte vetu „Obnova systému“.

3. Obslužný program s rovnakým názvom sa objaví v hornej časti panela „Štart“ v časti „Programy“. Kliknite naň.

4. Vyberte posledný (najbližší) bod obnovenia. Vedie sa podľa dátumu jeho vytvorenia (stĺpec „Dátum a čas“).

Pozor!V prípade absencie bodov obnovenia nefunguje odstránenie vírusu pomocou metódy vrátenia systému.

5. Kliknite na Ďalej.

6. Ak si želáte, môžete sa oboznámiť s tým, ktoré aplikácie a systémové súbory sa obnovia. Ak to chcete urobiť, aktivujte funkciu „Vyhľadávanie postihnutých programov“.

7. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

8. Potvrďte aktiváciu postupu, počkajte na dokončenie obnovy a potom reštartujte počítač.

Po týchto činnostiach operačný systém vášho počítača získa vzhľad, aký mal v čase uloženia nastavení na ďalšie obnovenie. Takže nebuďte prekvapení, ak jena pracovnej ploche budú niektoré skratky a aplikácie zmiznú z ponuky Štart - malo by to tak byť. Hlavná vec je, že škodlivé stránky sa teraz svojvoľne nenačítavajú. Čo sa skutočne muselo urobiť.

Sebavybavenie liketour.org

Zbaľte si rukávy! Na odstránenie škodlivého softvéru z OS vlastnými rukami musíte tvrdo pracovať. Pravda, nie na dlho. Postupujte podľa pokynov a všetko bude v poriadku s počítačom!
1. Stiahnite si obslužný program HijackThis z oficiálnej webovej stránky (trendmicro.com.ru). A iba od neho! Stiahnutie tohto programu z iných zdrojov je nebezpečné. Uložte obslužný program na akýkoľvek diskový oddiel, na ktorom nie je nainštalovaný systém (D, E).

2. Odpojte sieťové pripojenie a reštartujte počítač v bezpečnom režime (pri štarte držte kláves F8).

3. Kliknite na „Štart“, zadajte riadok „Hľadať“ - „msconfig“ a stlačte „ENTER“.

4. Na otvorenom paneli vyberte kartu „Po spustení“. V zozname prvkov najprv vypnite prehliadače (ak sú v zozname prítomné). Starostlivo analyzujte ďalšie prvky. Ak nevzbudzujú dôveru - odpojte sa.

5. Spustite program HijackThis.

6. V hlavnej ponuke pomôcky aktivujte funkciu „Vykonať len kontrolu systému“.

7. Po dokončení kontroly systému v zozname položiek registra vyhľadajte v reťazci „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run“ reťazcový parameter „Adobe Flash Player SU“. Môže mať hodnotu, napríklad "" C: \ Windows \ System32 \ cmd.exe /k start http://liketour.org & amp; & exit "".

8. Začiarknite políčko tohto záznamu a kliknite na „Oprava zaškrtnutá“ (oprava vybranápísať).

Rady!Ak neexistuje žiadny nástroj HijackThis, môžete použiť editor databázy Registry systému Windows, regedit. Do riadku „Štart“ napíšte jeho názov a spustite. Potom aktivujte funkciu skenovania (CTRL + F), v riadku „Nájsť:“ napíšte - liketour.org a stlačte „ENTER“. Všetky záznamy s názvom tejto stránky musia byť vymazané.

9. Pravým tlačidlom myši kliknite na odkaz prehliadača, ktorý sa automaticky začal z liketour.org. Vyberte ponuku „Vlastnosti“, prejdite na kartu „Skratka“.

10. Zobraziť položku v stĺpci „Objekt“. Mala by obsahovať iba cestu spustiteľného súboru (... chrome.exe alebo ... firefox.exe). Ak nájdete nejaké „chvosty“ (vedľajšie položky), môžete ich odstrániť.

11. Postupujte podľa tohto postupu (odseky 9 a 10) pomocou skratiek z iných prehliadačov.

12. Reštartujte počítač. Skontrolujte funkčnosť systému: pripojte sa k internetu, otvorte prehliadače jeden po druhom, spustite nainštalované aplikácie.

Ak sa vírus opäť cíti, naskenujte systém pomocou Dr.Web CureIt! alebo Nástroj na odstránenie vírusov (produkt spoločnosti Kaspersky Lab). Ešte lepšie je kontaktujte tím zabezpečenia počítača. Váš počítač bol pravdepodobne infikovaný novou modifikáciou škodlivého softvéru.

​​

Veľa šťastia a zdravia pre vás a váš počítač! Nenavštevujte pochybné stránky - existuje najviac „vírusových infekcií“.